Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Sto se tiče zamene nije uopšte teško i onako objašnjenje imate u predhodnim postovima nekih članova foruma. Sve je lepo opisano i prikazano slikama. Potreban vam je samo jedan savitljivi produžetak gidora, da bi ste mogli razlabaviti motorčić.

Ja menjao pre neki mesec i platio polovan (kao nov) 2000 din. što i nije previše,a nakon zamene sve savršeno radi.:D

Motorčić sam poručio iz Inđije od prodavca polovnih delova za Stilo.(bitno je samo napomenuti za koju stranu,a obicno crkavaju sa vozačeve...

Mislim da sam vam malo pomogo u rešavanju problema;)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osovinicu ima li ko,sad radi kod mene bez motorica,na polugice je prebaceno sada na ladno....ali treba mi osovinica da bi to bilo lepo kompletirano...

Ovo sve je uradjeno skinuto uz online  pomoc @ivan.ik

13239101_1007062499341630_5481622836458950027_n.jpg13266088_1007062529341627_2896256251662995883_n.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7.11.2011. at 3:08 PM, crnisale said:

Tu iza displeja je kontrola motorcica.Ima vise gresaka koje se mogu naci: proklizava puz zupcanik,lom osovine prema klapni i kontakti.Sve se to resava i nema potrebe za menjanjem motora.Jedino ako bas izgori,ali je to malo verovatno,jer pre ce otici drajver motora.

Za kontakte i proklizavanje imate objasnjenje par postova napred,a za lom osovinice evo slika

DSCI0001.jpg DSCI0002.jpg

DSCI0003.jpg DSCI0004.jpg DSCI0005.jpg

DSCI0006.jpg DSCI0007.jpg DSCI0008.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi,nov sam ovde imam Fiat Stila 1.9jtd karavan kupio sam auto pre mesec dana .
Isto problem kao i kod vecine sa dig.klimom vozaceva strana samo greje ,suvozaceva radi normalno .Skinuo sam plastiku gde su zupcanici i kada sam ukljucio da greje i hladi svi zupcanici su se okretali .Sad ne znam da li se nesto otkacilo . Da li da ubacim jos freona pa da probam ( citao sam da je i to pomagalo) !?

Naisao sam na zice (mislim da su naknadno ubacene ,nisam siguran ) ,ova nalepnica je bila na kablu.

 

13405205_10206221360765104_2004096058_o (1).jpg13467446_10206221360685102_884062309_o (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi

Fiat stilo 1.9 JTD automatska-digitalna klima, problem sledeci

nije radila klima kako treba,pola auta greje,pola hladi,ne moze da se nasteluje temperatura nego tamo gde hladi-hladi kako je nastelovano a gde greje-ubija koliko greje. Zamenio 4 motorica i konzolu sa displejom(gde se steluje klima i ukljucuje) i to je proradilo. E sad... Desi mi se ponekad da ujutru, kada je ovo malo hladnije, ne greje iako je podeseno na 25C a napolju je 15-16 ili kao i pre,pola greje pola hladi. A nekad radi sve ok. I preko dana kada se ukljuci klima radi sve super. Pitanje je sledece-da li treba da se odradi to neko fino stelovanje motorica,kao sto sam citao na postovima pre i gde to da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici sam u proxy opciji ukljucio senzor za zagadjenje,senzor protiv maglenja i jos neki.i od tada mi izbacuje greske na delu gde je klima uredjaj i klima ne radi vec samo duva.

Ne radi opcija automatski da nabija temperaturu nista znaci kao na starom jugicu samo duvanje. Posto sam znao u cemu je caka pa sam te tri gore vec pomenute opcije iskljucio pa je klima proradila.

Da li je moguce da su meni ti senzori riknuli pa zbog toga ne radi klima kad ih upalim na proxy, i gde se oni nalaze ako mogu da se menjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ih uopšte i nema...ne znam da li se oni svi obavezno ugrađuju čim se ima digitalna klima, ili su bili naknadna doplata.

Centrala podržava (zato si mogao da ih uključiuš), ali fizički nisu ugrađeni jer prvi vlasnik nije doplatio za njih (ako je bila doplata)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako moze da seproveri sve to.naprimer i za prskakice na farovima imam taj problem da mk izbacuje gresku a ja ih ni nemam uopste ugradjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

Imam ogroman problem. Imam stila abartha i ne radi mi grijanje u kabini. Klapne rade ali dovodna cijev je hladna. Znači kao da topla voda ne dolazi do malog hladnjaka. Ima li neko ideju šta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode jel imao neko slican problem? Na stilu mi leva strana duva hladno a desna toplo,pricam o grejanju ( NE O KLIMI). Da li  neko moze da m kaze koji je motoric u pitanju ili klapna da je rucno prebacim?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ona strana koja ne duva kako ti zelis je u problemu, tj motoric sa te strane, ako je sa leve, to je najnizi motori kad skines oplatu. Ide on pa iznad na metalnoj ploci jos dva a ako je sa desne jedan jedini ima.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, steel said:

Narode jel imao neko slican problem? Na stilu mi leva strana duva hladno a desna toplo,pricam o grejanju ( NE O KLIMI). Da li  neko moze da m kaze koji je motoric u pitanju ili klapna da je rucno prebacim?

Hvala

Nisam siguran da tu mozes nesto rucno da uradis, a ako gresim bas bih voleo da vidim to. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, skile86 said:

Nisam siguran da tu mozes nesto rucno da uradis, a ako gresim bas bih voleo da vidim to. :-)

 

Uspeo sam. U pitanju je bila klapna sa desne strane menjača tj kod suvozača vihor nogu. Ona zaglavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem...
Kada duva gore da osuši šoferku, odskora se čuje neki čudan zvuk i slabo izlazi vazduh, kao da neko pritvoru klapnu 90%. Zna li neko nešto, hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% da treba da zamenis neki motoric koji sluzi za odredjivanje smera duvanja. Ja mislim da se taj motoric nalazi kada skines plastike kod vozacevih nogu pa negde  ispod volana blize centralnom panelu.  Tu ima takodje jos 2 motorica, treba proveriti sve. I ja trenutno imam problem sa tim. Kod mene ne radi izgleda motoric za toplo/hladno. Isto se nalazi tu u blizini

Share this post


Link to post
Share on other sites

@radashin

Kacili smo slike i detaljne opise gde se koji motoric nalazi i za sta sluzi. U principu je sve relativno dostupno, sem motorica za recirkulaciju (koji te u ovom slucaju ne zanima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa Cakćanjem onog crvenog releja, ujedno ima i pad napona kako krene da cakće, što se manifestuje smanjenjm i pojačanjem svetla na displeju klime. Ali relej cakće nekih 10 min dok se auto ne zagreje. 

 

Šta bi to moglo da bude? Takodje sam izvršio zamenu releja novim, problem ostao isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, jes da nije tema o Puntu ali verujem da je sistem jako slican.

Naime trebao bi mi savet/pomoc, imam digitalnu klimu ali u Puntu, iscitao sam temu skoro celu i video sam da se cesto desava ovo sto je i kod mene problem. Naime vozaceva strana sad kada je zima greje normalno suvozaceva hladi. Auto je bio kod majstora i on mi je rekao da motorcic koji se nalazi sa suvozaceve strane dobro radi ali da je veza izmedju motorcica i klapne (ako sam dobro razumeo) u vidu neke plastike pukla.

Ja imam fotografiju te plastike, on je covek uslikao kako to cudo izgleda ali ja nemam pojma gde ja to mogu da nadjem da kupim?

Posto vidim da u ovoj temi ima dosta ljudi sa iskustvom u vezi ove klime molio bi za pomoc oko ovoga da mi kazete da li je to ta veza kao sto on kaze i kako bi mogao da resim ovaj problem u smislu da li imate negok majstora ko bi mogao to da pogleda i sredi?

Unapred hvala za svaku informaciju :)

0-02-05-7d7ddd7e1572d8c301498dd93d66abdc5201320495a2e161fc05ee2fdd5db893_full.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam čeprkao malo po netu i na eper Fiat sajtu našao kako izgleda sklop klime ali koliko ja vidim na fotografiji bi trebalo da je to sa desne strane problem sto suzava izbor na obelezene delove sa slike. 

Jedino sto je meni cudno je sto ni jedan od ova dva dela ne izgleda kao ovaj sto mi je majstor slikao. Ako sam skapirao broj 1 je motorcic a ovo je nesto pod brojem 5 cudnog oblika?

Screen Shot 2016-12-29 at 10.07.06.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...