Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 / mk.1 - ozračivanje sistema za hlađenje

Recommended Posts

Ma sve ja to znam nego ajde da budem 100% siguran da je normalno da ima pritisak i posle ukljucivanja ventilatora kada se sistem malo rastereti tj kad je i termostat otvoren . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvoren sistem hlađenja radi sa pritiskom, otvoren ne i uvek ima gubitak tečnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudne stvari se desavaju kod mene vec duze vreme ali nema pravila.

Znaci motor se zagreje, otvara i zatvara termostat, pali i gasi ventilator na prvoj brzinin a onda bez ikakvog razloga temperatura predje malo preko pola motor upali i drugu brzinu koja radi neko vreme, ugasi drugu brzinu pa zatim dugo dugo radi na prvoj brzini. Temperatura padne na mesto na kome stoji pokazivac 99 % vremena. Nema pravila desava se i zimi i leti i onda neko vreme radi sasvim normalno. Tada obicno nedostaje rashladne tecnosti dosipanje i odzracivanje je obavezno i onda neko vreme sve radi kako treba pa onda opet u krug. Proveravao sam creva, selne, mali hladnjak u kabini ( niti se oseca miris niti je vlazan ) kada odvrnem cep na hladnjaku oseti se da ima pritiska u sistemu ( znaci nije otisao ventil na cepu ) .

Proslog leta sam sa njim isao na more i koristio auto dok sam bio na moru i nista od ovog se nije desavalo ( nije se pregrevao, cak nije potrosio ni gram vode ) ali pre i posle jeste ?

Zasto se to desava kako stvari stoje samo u gradskoj voznji. Da je otisao dihtung glave desavalo bi se i kada sam putovao i bio na moru.... 

Da li je moguce da termostat kasnije otvara pa se tecnost pregreva i negde u vidu pare isparava a ako se to desava kako otkriti gde pusta ?

Da li neko zna jos neki nacin otkrivanja gde tecnost curi osim vizuelnog ( nekada se sipao sampon u tecnost pa tamo gde peni curi ali kod ovih motora to se ne radi) .

Ima li neko ideju sta jos moze da bude uzrok ovome.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec 10 dana sve radi kako treba tecnost stoji gde sam je prosli put ostavio.... moze li da uzrok nestajanju tecnosti bude i termostat koji malo kasnije otvara pa tecnost u sistemu se pregreva i isparava u vidu pare i to stvara vazduh koji se prosiri u sistem kada najzad termostat otvori

Neko, ideja, misljenje  ??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverujem, mada ako ti pali drugu brzinu ventilatora ( nisam ni znao da 1,2 ima dve brzine ventilatora) to je onda preko 100c verovatno pa bih ti savetovao da vidis u cemu je problem zasto podize toliko tempraturu cesto. Normalno je to da se desi, ali bas retko, leti kada se mnogo gnjavi auto, npr gradska guzva ili bas neki veliki uspon. Proveri na dijagnostici sta kaze, koliku temp drzi i u kom rasponu se krece. Njemu je skala temperature na polovini i na 75c i na 100c, da znas. Skini i termostat na kratko pa probaj bez njega, ako ti je on sumnjiv, a nisi u prilici da kupujes drugi. Moras to da iscackas, nesto mi je cudno tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zato sto nema pravila je mnogo cudno.... ne znam kako da otkrijem da li sistem negde duva ( mikropukotina kroz koju pusta paru ali i uvlaci vazduh ) pa kada izgubi dovoljno tecnosti stvori vazdusni cep onda ukljuci i sistem zastite od pregrevanja ( tada ventilator duva 1 brzinom nevezano sa temperaturom tako dugo cak i kada se auto ugasi ). 

Mada sam ja ipak misljenja da imam negde rupu ali kako da je otkrijem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle Fiat :devil: je cudo.

Prodjose sve ove vrucine ni kap vode nisam dosuo a juce ujutro pogledam tecnost a ona na pola u posudi ? Temperatura spoljna +15. Dosuo sam do max i pratim sta se desava......

I dalje nigde nisam nasao koja je potrosnja rashladne tecnosti na 1000 km kao sto ima za potrosnju ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti ne pise nigde, niti je propisano koliko znam. Potrosnja tecnosti pogotovu na 1000km je 0, tj. netreba da potrosi nista. Ja mom nisam hvala Bogu dolio uopste do sad, a kupio sam ga pre vise od godinu dana. Tako mi je i bilo na svim vozilima, nikad nisam dolivao tecnost, ili ajde neka bude 200gr u dve godine, na koliko menjam antifriz. To ti curi negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super a kako da otkrijem. Ne ostaju barice, nigde nema zakorenih crvenih ostataka antifriza ..... znaci zona sumraka.....

Dajte ideju sta da radim kako da otkrijem gde pusta .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, gledaj stalno na sastavima creva, gledaj na dihtungu glave motora od spolja i odpozadi, gledaj hladnjak na sastavima da ne vlazi pomalo, sipaj mu onu tecnost za zaptivanje pa vidi da liima razlike...Moze da curi i u auspuh, nego nebih da te traumiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim al obnevideo vise. Ne bih bas da sipam tu tecnost za zaptivanje nisam siguran da je to dobra stvar. Gledao i u auspuh najnormalnija kondenzacija.

Ma neka je i dihtung samo da resim problem, ali ne bih da teram u servis da otvaraju motor bez potrebe i da nije dihtung probio.

Zato i pokusavam da otkrijem gde isparava. E sto nema nesto kao za klime UV tecnost da znam gde curi  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnje rashladne tečnosti ne sme da bude, jer se radi o zatvorenom sistemu (pod pritiskom) za hlađenje.

Pitao sam te da li si sipao česmovaču ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva cesmovaca ni u jugu je nisam drzao ....

paraflu - destilovana voda 50:50 sve po knjizi jedino da sipam cist paraflu ( ni to nije dobro ) ali ne znam vise sta da radim.....

u nemilosti sam gremlina .....

vidi se po avataru u kakvom sam problemu  :laughing:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima po servisima neki aparat sto meri nivo izduvnih gasova u sistemu, raspitaj se gde to ima kod tebe pa proveri, da krenes da otklanjas sumnju sa najkrupnijih stavki. Pitaj kolegu @Ticma, on je to merio nekad valjda bese, ili pitaj i kolegu @Ivan.ik, on zna sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle Fiat :devil: je cudo.

Prodjose sve ove vrucine ni kap vode nisam dosuo a juce ujutro pogledam tecnost a ona na pola u posudi ? Temperatura spoljna +15. Dosuo sam do max i pratim sta se desava......

I dalje nigde nisam nasao koja je potrosnja rashladne tecnosti na 1000 km kao sto ima za potrosnju ulja.

E, drug, tako i kod mene. Znam da ne treba da se tecnost gubi, ali eto negde curi. Ako ti kazem da na 15000km dolijem litar tecnosti, onda mozes da zamislis koliko je to mikro gubljenje rashl tecnosti. verovatno je to negde na spojevima creva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je to malo rapidnije gubljenje tecnosti ali ne mogu da otkrijem gde curi. Najverovatnije je negde na spoju ali moguce i da negde na hladnjaku tecnost isparava u vidu pare koje se moze otkriti samo kada je hladno i to nocu. Nazalost sada je toplo vreme i to se ne moze ali i dalje niko nema neku ideju konkretnu.

Merenje izduvnih gasova moze ali i ne mora da otkrije da li rashladna tecnost curi u izduvni sistem. Mozda je to curenje toliko mizerno da pri ulasku u izduvni sistem potpuno ispari. Mada ja sve vise sumnjam na hladnjak da ima neku mikro pukotinu i da tuda isparava tecnost ....

Kada bi postojao alat cep sa ventilom preko koga bi se mogao opteretiti sistem preko 1 bara ( u sistemu je 0,9 bara ) verovatno bih otkrio curenje ali gde to naci ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

hlad.jpg

 

 

Ili kod nekog strugara da napravi adaptere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je bas to mada taj alat se nalazio kao originalni deo u servisima koji su radili zastavu.Ali njihov cep je bio metalni pa su majstori hartletovali ventil na cep.Kod Fiata je cep plasticni pa je to nemoguce a lepljenje plastikom ne verujem da ce drzati ako ne drzi ceo projekat pada u vodu jer poenta je da pokaze da li sistem pusta negde drugde a ne na adapteru. Mozda bi se moglo urezati ventil od gume u plasticni cep pa zalepiti bison lepkom ..... Malo vise ima "ako" .....

U svakom slucaju hvala za sliku i ideju ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod Gorana merio tu kolicinu gasova u boci ili sta vec :) pogledaj da ti ne curi oko termostata ili oko termo davaca/prekidaca pa da ne susi odmah kad je vruc motor . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

NApisao si "verovatno ce prvo poteci tecnos prvo iz one slavine iza motora". Kako prvo odatle kada je ona mnogo visa od one ne hladnjaku i takodje od crtice max na hladnjaku. Jako me interesuje TACNO luftiranje jer imam veliki problem oko toga a  cujem da je vrlo lako 1.2 8v ne izluftirati kako treba i opet upropastiti dihtung kada ostane vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne rece odakle ti vazduh u sistemu

prvo na hladnjaku otvoris odzracis pa zatvoris da ponovo ne uvuce vazduh ( po mogucstvu ako mozes da das malo gasa da malo pumpa nabije pritisak ) pa tek onda iza motora isto uz malo gasa nema tu neke nauke

ako nisi siguran da mozes to da uradis kako treba idi u servis neka ti oni urade nije strasno ako neznas  .....

ako nije dobro odzracen cuces stalno krkljanje u kabini kao da klikeri trce u motoru, neces imati grejanje u kabini i maglice ti stakla iznutra a ni ti se neces bas prijatno osecati 

nisam siguran da dihtung crkava zbog vazduha u sistenu pre  ce crci ako nema dovoljno rashladne tecnosti u sistemu pa se motor pregreje

u svakom slucaju ne bi trebao da ima vazduha u sistemu za hladjenje

evo meni vec vise od mesec dana tecnost ne nedostaje u sistemu radjen veliki servis, zamenjeni kaisevi, pumpa i semerinzi, dodat antifriz koji je iscureo za vreme servisiranja i sve vreme od tada je na max 

gremlini  :realmad:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...