Jump to content
FAS Goran
ilkebgd

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - dihtung glave? / skidanje glave

Recommended Posts

Ako sumnjas na drugu sondu slobodno je iskljuci, gorece lampica ali rad motora mora biti ok. Ja samo sumnjam na lose zupcenje...

Nabavio sam neku foliju za visoke temperature iz preduzeceta pa cu da probam preko sonde da je stavim jer u Kg ne znam nikog ko moze softverski da je bajpasuje .

 

Kako moze da se provali da li je lose uzupcen , jel mogu ja kao laik to da provalim . Inace malopre je opet poceo da guta knedlu ...i opet se upalila lamica za motor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za probu otkači džeksnu od druge sonde, pa da vidiš da li ima promene. Za zupčenje, nađi na forumu kako se zupči, pa uporedi sa tvojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod onog ko ti je radio motor i reci sta se desava. Ovaoo napamet neces uspeti da resis problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.oznaka radilice se nalazi na zamajcu ispod gumenog cepa na zvonu menjaca ispod akumulatora i bombina.bez fiksatora bregaste osovine ne mozes proveriti zupcenje.oteraj kod onog sto je radio motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@malenimis

 

Pitao si pre pola dana. Onda si pre manje od sat vremena otvorio novu temu sa istim pitanjem. :) 

 

A, odgovori na to što te zanima su već stajali napisani u ovoj temi gde si prvo i pitao....samo je trebalo da skroluješ na gore i pročitaš šta se pisalo pre tebe.

Iako ti ovo sve zvuči na ''popovanje'', ustvari tako sebi najbolje i najbrže pomogneš jer pročitaš odgovore koji su već napisani...umesto što čekaš po pola dana ili dan da ih neko napiše opet.

 

Evo ih, izdvojio sam:

On 4/5/2010 at 4:12 PM, ilkebgd said:

malo mi je porastao nivo ulja u motoru (bilo je tacno na pola, a sad je blizu maksimuma) i mislim da sam primetio i belicast dim iz auspuha...

On 4/5/2010 at 5:34 PM, oktopod said:

Ako ti je pomešao vodu i ulje, trebao bi da sa unutrašnje strane čepa za dolivanje ulja vidiš beli majonez...

On 4/7/2010 at 8:40 PM, mikisxy said:

skini svecice i vidi jeli je neka svetlija od ostalih kao da je oprana i nekom lampom zaviri kroz otvor za svecicu pa vidi ako je celo nekog klipa svetlo kao novo to ti je siguran znak da je procureo na dihtungu glave

 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...