Jump to content
FAS Goran
alexbgd

Stilo 1.9 JTD - tvrdo kvačilo

Recommended Posts

dosta zabijeno i za..bano,mehanicaru je trebalo dosta vremena.

Nije sveto pismo,ali ako nisi strucan ne diraj.

I vazduh mora da se izbacuje  iz sistema,ali na cilindru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je otisao cilindar kvacila, i kvacilo od toga hoce da propadne, da li je moguce da propadne na otvorenom putu tipa voznja po magistrali 4,5 brzina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si u pravu, ali video bih tebe da si srednjoskolac i sam zaradjujes za auto, sve sto je ulozeno od potrosnih delova, tako i felne i navi sam sam zaradio sa samo 18 god, taki da zamisli sebe u takvij situaciji, ali ne bunim se trudim se da sve uspem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je što se trudiš, ali ti onda ne valjaju prioriteti... Bitnije ti felne i navi od ispravnog auta???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, zaleteo sam se to sam prvu uzeo a zao mi da prodam, naravno da nije bitnije, ne vozim ga bas svaki dan 12k za 6meseci.. Ulazim polako u materiju ne razumem se bas u sve pa ovde pitam, a auto ko auto star 12god ne mogu ni ja da ocekujem da mi se nista ne kvari, kad se bude imalo uzece se noviji, a za ovaj cilindar se razmisljam dal da menjam ili moze da izgura na otvorenom kad se ne stuska stalno kvacilo, zamena nije vise od 50e nisu to velike pare, al idem principom sto duze da se izdrzi, naravno nikako teraj dok moze da ide!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, dobar si. Imas foru da ne moras da saltas sa pritisnutim kvacilom, ne znam dal znas. Tako moze jos duze da potraje, samo izbegavaj grad i guzvu.

Lociraj problem ako ga ima i resavaj na vreme inace ce na putu da bude x puta skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjes mu neki gas koji mu odgovara i onda prima brzine bez krcanja. Ne mogu drugacije da ti objasnim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad se bolje šalta bez kvačila nego sa.

One vojne dereglije sam vozio bez kvačila.

Treba malo sluha, pažnje i umeća. Izvučeš ga iz brzine i dok padaju obrtaji ubacuješ ga u višu brzinu. Brzo i odlično u pravom trenutku. Za nižu brzinu dodaš gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj dam po gasu i pustim gas dok obrmetaj pada ja ga iznacujem npr iz prve i ubacujem u drugi a kvacilo uopste ne diram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjes mu medju gas. Prva dok podjes i druga, posle je laganica sve, za visu dok padaju obrtaji za nizu povecas i tako u krug... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ako ti ne ide nemoj da budes mnogo uporan jer ces posle uz cilindar i menjac da menjas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas pre neki dan se kolega zajebavao sa ovim na njegovoj Zafiri 2.0 DTI. Neka hvala :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidiš sex kada otkaže kvačilo a ne može kanta da se ugasi.  :thumbdown:  Onda nogom guraš u petu.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti cilindar dole mastan - jel procureo , jel ti krci kad ubacujes u brzinu svaki put ili ne --- pitam te jer ja stila imam 4 god. i kvacilo mi je oduvek dole - nize i tvrdje je i hvata pri kraju. ja ga tako vozim vec 4 god. bio sam kod majstora i svi kazu da mora da procuri ako rikne (meni je suvo kao barut) - probali ga i kazu teraj to , doduse meni u brzine ide lepo , ali moram da ga zalepim za patos ........ pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!!! Od pre par meseci sam postao vlasnik Fiat Stilo 1.9 115ks automobila. Imam jeno pitanje za vas. Ovako pri kretanju znaci 1,2,3 cuje se TUK,kada saltam iz trece u cetvrtu i iz cetvrte u petu ne cujem nista,zamajac je pregledan u servisu,znaci ne trese pri paljenju,gasenju ni u voznji,menjac normalno funkcionise,jedino sto sam primetio jeste praznan hod u kvacilu i da je malo tvrdje. Da li se ovaj zvuk javlja zbog dotrajalog kvacila? 


Mislim da sam negde procitao na ovom forumu da je to jedan od pokazatelja dotrajalog kvacila. Ispravite me ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da ima veze sa kvacilom.

Moze da bude,a ja licno mislim da i jeste krst u difernecijalu.

Treba neko strucan da vidi i odredi odakle dolazi taj udarac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi levi nosač motora. Ako pri puštanju gasa (dok voziš u bilo kojoj brzini) imaš udar to može da bude  do nosača ili dalje u transmisiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...