Jump to content
FAS Goran
kizaspooky

Fiat Stilo - krk u rikverc / neće menjač u rikverc

Recommended Posts

Fiat i rikverc :D ...zlatno pravilo:

lagano, prvo u desno, pa sačekaš sekund ili dva, pa dole. Ako i tada zakrči, tek tada imaš problem. :thumbup: (naravno, kvačilo mora biti do poda pritisnuto.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva brzina i rikverc se veoma razlikuju. Prva razlika je u tome sto prva brzina ima zupcastu spojnicu (sakle, zupcanici su uvek u zahvatu), a rikverc nema (zahvat se ostvaruje samo po potrebi). Druga razlika je u tome sto prva brzina ima sinhronizator, a rikverc ga nema. Dakle, ako kvacilo ne odvaja dovoljno, to ce se prvo primetiti u rikvercu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je.

Kada ubacuješ i rikverc sačekaj koji sekund da se menjač po inerciji zaustavi. Ako ti se baš žuri, ubaci u 4 pa u rikverc, ne puštajući kvačilo, naravno.

I osnovni stvar, dobro stisni kuplung za rikverc. Hidraulika na našim polovnjacima sigurno nije više kao iz fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1,9 jtd, nece u rikverc. Sve ostale brzine rade normalno, rikverc kao da ne postoji, recite mi sta da radim

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko treba da pritisnes kvacilo da bi ubacio u brzinu? ako do dna onda razmisljaj o novom setu kvacila :whistle:

 

Pa cak i u Fiatovom uputstvu pise da prilikom menjanja brzina kvacilo ide do kraja. Ne bi trebalo to da bude simptom dotrajalosti kvacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da pise u uputstvu za koriscenje da kada ubacujete u rikverc,da treba drzati stisnutu pedalu od kvacila najmanje 7 sekundi.Tako barem kod mene na sadasnjim kolima pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila pise da pre ubacivanja u rikverc treba sacekati dve sekunde, kada automobil stoji u mestu.

Znaci ne odma iz brzine u rikverc, nego polako (a ko se toga pridrzava? :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi

 

Stilo 1.6, ne radi rikverc. Ne bas da ne radi, ali se cuje zvuk kao kad promasis brzinu, krci konstanto. Hoce da usaltuje kad silis sa menjacem, ali ne radi normalno. Isto se cuje zvuk neki iz motora(verovatno oko menjaca) kao da nesto kaci o nesto, nije konstantan zvuk vec nesto kao traktorski. Najvise se cuje kad se dodaje gas pri kretanju ili na leru.

 

Bio sam kod majstora malopre, menjacko ulje je proverio, kaze nije to i da mu nije jasan kvar. Nema proklizavanja lamele, nista ne smrdi, tako da ne verujem ni da je taj set zreo za zamenu. Mada je sestra ovih dana ucila da vozi i gasio joj se dosta puta pri kretanju pa ne znam moze li nesto i od toga da bude.

Pomagajte, najlakse je zameniti ceo set, 15 hiljada i plus ruke majstora, mora da moze jeftinije :D

Edited by neshaoct
spojeno by Dante :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ubacujes pravilno u rikverc?

 

Ne postoji sinhron za rikverc pa moras da sacekas 2 sec pre nego sto ubacis u brzinu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je kod mene skoro tri godine, nikad nije pravio problem sa ubacivanjem u rikverc do danas, moze i sad da se ubaci ali bas dosta krci i mora jako da se gurne, a to nije normalno
I plus se cuje neki zvuk iz motora.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mica sve kontra od drugih i uputstva :D
Nista se ne mora... Ni kod mene nekad ne zakrci kad ubacim odma, a nekad zakrci.

Primetio sam nesto, ne mora da znaci da je tako, kad iz prve ubacujem u rikverc nikad nije zakrcalo, dok recimo iz druge ako stanem i ubacim odmah u rikverc tad hoce

 

Naravno, kod menjanja brzina kvacilo u patos! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kontra nego kazem da nije pravilo. Stanes u mesto i ubacis u rikverc najnormalnije ko u prvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kontra nego kazem da nije pravilo. Stanes u mesto i ubacis u rikverc najnormalnije ko u prvu

 

 

Niko nije rekao da moras da cekas 2 sekunde :D

Ali jednostavno, to i u uputstvu pominju

 

Screenshot_1.jpg

 

Tako da nije nikakav problem ako zakrci kada odmah pokusas u rikverc. Ako zakrci i posle te dve sekunde, onda bih se vec zabrinuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što piše unaslovu imam problem sa menjačem na stilu 1,9 jtd 80ks,oštečen je zupčanik rikverca.Našao sam povoljno drugi menjač sa kojeg bi mogao da skinem ali to je sa 115ks.

DA LI SU ISTI ZUPČANICI RIKVERCA?

znam da su spolja drugačiji itd.. ali mene interesuje samo rikverc ,a ostalo mogu da bacim ili poklonim nekom sa foruma ako treba ....

HITNO MI JE molim Vas za odgovor u što kraćem roku.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ne moze taj zupcanik da se kupi posebno?Sto polovan-sto nov.Tj samo njega da kupis a ne da uzimas komplet menjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno različiti menjači.

Ja bi čak ugradio taj od 115 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preporuke za Dragana. Radi menjace preko 30g,ima delove,strucan,posten... Proveri.

Послато са Lenovo A6000 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...