Jump to content
FAS Goran
Boki_16v

Punto mk.2 - kako skinuti retrovizor?

Recommended Posts

I tako ti ja u ove hladne dane zateknem limenog ljubimca sa obesenim desnim uhom,tj.retrovizorom. :sleeping:

Verovatno je i hladnoca uslovila da plastika bude dodatno krta,ali kako god - retrovizor polomljen.

Uglavnom resim ja da vidim sta je ostalo od polomljenog,pa tek onda krenem u nabavku novog.

Skinem retrovizor po gore pomenutom uputstvu,skinem onu rebrastu gumu,i zakljucim da je plastika pukla na dva dela.

Ima sitnih krhotina plastike,ali zanemarljivih u sastavljanju polomljenih delova.

Odlucim se da pokusam (privremeno) sastaviti ta dva dela lepkom,a zatim iste ucvrstiti srafovima postavljenim poprecno na pravac pukotine.

Ja sam ih zagrevao na zaru,ali verujem i da bi ringla `zavrsila posao`.

Znaci,ugrejem dobro srafove,i onda ih utopim u plastiku.I tako 5-6 komada srafova i gle cuda,retrovizor ponovo ima cvrstini da se bez problema moze `lomiti` napred-nazad.

Podmazem onaj metalni prsten (da manje zapinje kad se uvlaci retrovizor ka unutra),vratim rebrastu gumu nazad i tako mi ostade neki dinar za kavanu. :whistle:

Nadam se da sam nekom pomogao.Slike ce valjda bolje objasniti postupak reparacije.

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmem ja danas u AP sportu retovizor za punta mk2.b, prodavac mi dao retrovizor i rekao da taj pase a na kutiji pise (99-03), a moj punto je 2005, jel zna neko jel su razliciti ili je to to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam, al uz pomoc majstora ne vredi nema sanse nemam spicangle...Lepo neko gore rekao da se ne pokusava bez spicangli :laughing: Medjutim nije isti ko moj al sta da se radi...Uvelicava mi na odnosu na desni retrovizor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je uzeti polovan ali original, nego ovo sto se prodaje kod nas u prodavnicama...bar ces znati koliko je udaljen auto koji ide iza tebe :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze sacuvaj na obodima ovog novog ogledala muti mi sliku :s. Posto mi je ogledalo prezivelo ne znam jel moguce zameniti samo ogledala, jel pokusavao neko??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Pre neki dan kad sam izlazio iz dvorista, dune onaj vetar, pomeriu kapiju i ja bas u tom trenutku zakacim vozacev (levi) retrovizor...Pratio sam uputstva ovde kako se skida...Onaj zglob koji savija retrovizor je polomljen skroz, probao sam da ga zelepim, nista ne pomaze...Znaci, mora drugi...E sad, da li je bolje uzeti nov ili polovan...Ili samo da skinem ogledalo...Malo mi je frka, jer na ogledalu ima ugravirano "Punto"...Evo slike iz predstavljalja auta: http://postimg.org/image/6ziubbz9l/full/

 

Neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nema fabricki punto 2,to ti je logo od Grande Punta,verovatno neka nalepnica,nadji bolje polovan nego nov,idu od 10-15e po komadu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem da skinem retrovizor mnogo je zapekao onaj plastični prsten.

Pitam se kako to odvrnuti i na koju stranu??? 

Gledao sam u videu neki odvrnu sa dva  šrafcigera a neko onim tankim klještima.

Neće prsten da mrdne ni 1mm u bilo koju stranu gadno zapekao izgleda. Naprskao sam WD40 pa ću videti sutra:( 

 

Da li postoji specijalni ključ i kako ste vi uspeli da zamenite vaše retrovizore? tj da li ste se namučili sa prstenom...

 

Pozzz.

 

orca-image-1525791930950.jpg_1525791931075.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je bio slučaj da teško krene da se odvrće ali malo levo desno i onda se skine bez problema. Naravno uvek na levu stranu ako odvrćeš :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba specijalni kljuc, moze spic-klestima, jedino treba da budu dovoljno velika da kad zinu do kraja, njihove spiceve ubacis u naspramne kanale. Matica je dizajnirana tako da se nebi sama odvrnula - na vrhu ima kontru, tako da prvi krug ide malo teze posle toga lagano. Nema nikakve specijalne procedure.

 

Evo kratak video ali ovo su obicni retrovizori, pretpostavljam da imas elektronske kao i ja, pa onda nema ove sajle - jos je lakse

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko menjao unutrašnji retrovizor na Puntu mk2?

Prvi put vidim da se iznutra oguli folija sa ogledala te je vidno polje dosta smanjeno a i nervira me, izgleda ružno pa želim da ga zamenim. Kupio bih drugi retrovizor ali me zanima postupak skidanja i zamene. Da li je na šoferku zalepljena samo ona mala ploča sa šinom i mogu li samo da ga svučem sa nje pa navučem drugi? Ili je možda bolja opcija probati da se skine samo ogledalo sa onog zglobnog nosača koji je zakačen na šoferku? Vidim pozadi tog nosača i neki šraf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da se samo svuce sa tog dela koji je zalepljen za staklo,a to skidanje sa zgloba ne bih preporucio jer mislim da ce pre da se odlepi ceo sa stakla :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje ljudi. Na Z10 je zamenjen desni retrvizor jer je originalni polomljen, međutim sada kada se novi "zabravi" u svoje ležište suviše je primaknut karoseriji i nikako ne mogu, uz svo podešavanje ogledala da namestim da mogu normalno da vidi. Moram ručno da ga odmaknem, ali onda je van svog ležišta i nije stabilan. Da li se to nekome dešava? Da li je do retrovizora jer nije originalni ili nije dobro montiran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retrovizor je dobro namontiran, ali njegov zub nije na svom mestu. U tome je razlika izmedju aftermarket i originalnog dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao problema sa zamenskim staklom. Skinuo staro, ubacio novo i sve je isto kao i sa prethodnim, stabilno je staklo i  podešavanje je normalno. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, zeljkoci said:

Retrovizor je dobro namontiran, ali njegov zub nije na svom mestu. U tome je razlika izmedju aftermarket i originalnog dela.

 

Što znači da treba uzeti novi retrovizor? A da li može samo staklo da se skine sa ovog aftermarket i stavi na original, pošto plastika na originalnom nije oštećena, samo staklo.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...