Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Fiat Punto mk.2 - upalila se lampica za airbag

Recommended Posts

I ja imam isti problem, tj nije bas isti, meni su se upalile obe ove pomenute lapmice, i crvena za air bag i ova zuta ispod nje, s'vremena na vreme se ugasi na par minuta u toku voznje pa se opet upali, ili se jedna ugasi, a ova druga i dalje upaljena, ima raznih kombinacija... E sad, sta mogu ja da probam da se iskljuce te lampice?

Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntisa mi danas prijavio gresku za jastuke...

Ne znam sta je, samo iz stanja mirovanja kad sam ga upalio ostade da gori lampica za air bag i pisti svakih par sekundi a tekst na ekranu

Air bag failure, turn off engine.

Sta moze da ga je snaslo sad i otkud da trazi da ugasim motor :thumbdown: :thumbdown:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj problem resio, na kompu pokazuje da nema komunikaciju air bag sa kompom, iz centrale air bag-a se iskacila zica :thumbdown: :thumbdown:

Verovatno je zenska nogama dole pokarambasila tu zicu, ili sta god, mozda je i sama spala, ali opet je zenska kriva :laughing: :laughing:

Sad je sve full, nema greske nema nista, lampica cuti i pusi :D

Eto mozda se jos nekom takav maler zavatio............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha, da bar jesam taj dan pa da mi ne bude zao, nego ovako popizdeh za takvu glupost, mada bolje nego da je nesto ne daj Boze capnulo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Skidao sam kontrolnu tablu da nesto promjenim, kad sam je vratio gorila mi je sijalica od airbaga pa sam tu sijalicu izvadio, sad pitanje. Da li ce airbag raditi iako bi ta sijalica trebala svjetliti, jer nije svjetlila zbog nekog mehanickog kvara tipa senzora na sjedistu (kojeg punto ionako nema) vec zbog gubitka kontakta? Cisto pitam zbog sigurnosti.

 

Poz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ja bar ne znam.

Vrati sijalicu nek' sija, možda će sam da ugasi posle nekoliko dana, ko zna...:D mada u principu lampice koje traže poništavanje u servisu (i na taj način nas nateraju da odemo do servisa da se vidi uzrok) su za one situacije koje su najvažnije po pitanju funkcionalnosti vozila ili bezbednosti. Npr. ako kvar može da ošteti motor neće se ugasiti check engine lampica sve i da skidaš klemu sa akumulatora, ali ako je neki trenutni problem, kratkotrajni koji ne može da ugrozi rad motora niti da ga ošteti, ugasiće sam čak i check engine lampicu.

Ovo za jastuke spada u krucijalni sistem bezbednosti automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ma necu nista dirati :) jednom kad uhvatim priliku resetovacu na dijagnostici, tesko je sad vratiti sijalicu jer je bila zalemljena pa bi morao dolemiti drugu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo uvek se upali ta lampica posle skidanja table, jedino da si pre toga skinuo klemu sa akumulatora ne bi se upalila, jedino resenje dijagnostika. A ovo sa skidanjem smd diode je veoma los potez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema veze, nije mi hitno sad da popravim to, zalemicu obicnu diodu kad mi bude trebalo, dobar sam sa lemilicom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari...imam problem sa airbag lampicom.Juce sam se vracao iz grada kada sam hteo da izadjem sa parking mesta auto mi je malo udario donjim delom branika u ivicnjak (izasao sam napolje nista nije polomljeno mozda samo ima 2 3  male ogrebotine ). Nastavio sam da vozim posle 2 kilometra auto mi je upalio crvenu lampicu za airbag...

 

Sutra dan sam otisao kod elektronicara prikacio ga je na dijagnostiku i sto je najcudnije na dijagnostiici ne postoji nijedna greska. Rekao mi je da dodjem za nekoliko dana da ga stavimo na dizalicu da vidmo da nije otkinuta neka zica. Sta moze da biti kvar elektronicar ima dosta posla pa me mrzi da ga cekam da ocisti guzvu...ko moze nek da neki savet hvala unapred..... :smoke:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desilo kada mi se raskacila centrala air bag-a. nalazi se kod suvezacevih nogu, skroz napred sa leve strane, pogledaj prvo tu, nacices neku elektro kutijicuu, vidi da li su sve zice tu lepo spojene, jeste da je to u kabini i nema veze sa tim ivicnjakom, ali meni je nego nogama tu slucajno raskacio verovatno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan problem smo imali Dino i ja sa našim puntom.Naišli na rupu na cesti i upalila se lampica zračnog,na dijagnostici poništili i sve ok neko vrijeme.

Opet nakon nekog vremena se upali (opet neka rupa na cesti) e onda je majstor pronašao problem u bravici za isključivanje zračnog jastuka, neki kontakt je bio loš.To popravio i od onda sve uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem...obrisna greska original fiat dijagnostikom sad je sve ok... :)

Sta je bio problem,zasto se upalila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalila se blagim udaromm u ivicnjak izbrisana i posle 7 dana se opet pojavila dijagnosticar mi je rekao ako ti se ponovi dodji da sredimo kontakte ne trebas da platis nista....treba da idem sutra zivcira me  :thumbdown:.Gde se nalazi centrala airbag-a koji bi kontakt mogao da pravi problem...

Edited by virke94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, svetli mi lampica za Airbag od kad sam kupio auto, ali se nisam mnogo cimao zbog toga. Danas sam bio u prilici da mi nakace auto na profi dijagnostiku i greska je stalna, ne moze da se obrise. Iscitana je greska na okidacu vozackog airbag-a (jedino njega i imam).

 

Zna li neko sta je taj okidac i gde se nalazi?

 

Ja znam za centralu koja je u tunelu pored nogu, jel to u pitanju ili nesto drugo? Majstor mi je rekao da okidac obicno bude na veznom limu, stubu volana ili kod pojasa, Fiat mu nije jaca strana pa ne zna tacno kako je kod Punta.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...