Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Fiat Punto mk.2 - upalila se lampica za airbag

Recommended Posts

Danas sam ugradio alarm i daljinsku centralnu, sve je namesteno kako treba, e sad problem je sto kada sam dao kontakt kada smo sve zavrsili upalila se lampica za airbag. Da li iko ima predstavu zasto se upalila lampica? Ne verujem da je zbog alarma, povezan je na pozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš bočne vazdušne jastuke u sedištima, pogledaj malo pročačkaj džek kabla ispod sedišta, možda ste ga mrdnuli pomerajući sedišta ili tepih tamo amo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema, proverio sam. Sumnjam da je airbag na vozacevoj strani, tj u volanu. Mozda je neki kabl nagnjecen ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kabl kako kapiram ne ide kuda i alarm, ne znam šta ste i kuda provlačili, porazmisli malo :)

Jeste dodavali nešto na tablu osigurača, neke releje, osigurače, jeste provlačili ono čudo što miga i hvata signal od daljinskog iza konzole negde, jeste na bravicu za kontakt/paljenje nešto dodavali u volanu, neki cut off prekidač....jedino tu kapiram da imaju zajedničko nešto...aj da ne lupam, pametan si dečko za toliko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ nista od toga sto si naveo. Povezali se na stalnu struju, povezali se na braon zicu od pozicionih svetla na kontakt bravi. Ostalo nema veze sa kolima sve se veze na konzolu alarma, tj. motorici, senzori za haubu i gepek, dioda koja blinka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio si alarm i CB a javio se signal AB. Ovde slučajnosti nema. Koji se signal tačno javio? Kada ključem isključiš suvozačev airbag upali se lampica. Je li ta? Proveri još jednom šta ste sve radili - sigurno ste nešto vi poremetili. Proveri osigurače obavezno.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi osiguraci dobri. Jedna jedina lampica za airbag koja ima. Proverio sam. Prvo sto smo uradili skinuli tapacirunge i povezali motorice na vrata, izvukli kablove kroz vrata, povezali ih sa centralnom konzolom alarma, konzolu povezali na kabl glavnog napajanja, povezali na poziciona svetla, tj braon zicu koja ide do kontakt brave, povezali na konzolu senzore za haubu, gepek i one prekidace za otvaranje vrata.

2kjei.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi lepo na dijagnostiku da ti vide u cemu je problem i obrisu gresku da ne napravis nesto gore pokusavajuci da nadjes problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni pokusavao da trazim problem. Na dijagnostiku probah da odem danas, ali nisu mogli da me prime u AutoServisu Goran, imali su puno kola, a u TIM servis necu ni pokusati da dodjem jer radim do 4 u zemunu, a oni rade do 5 :( a svi znamo da je skoro nemoguca misija doci za pola sta do njih (jedino ako budem vozio kao manijak, pa mi posle stignu cestitke od MUP-a). Videcu u petak da odem ako budu mogli da me prime, ako ne zakazacu u ponedeljak. Citao sam na fiat-ovom forumu i bilo je 2-3 ista slucaja, u svim slucajevima je bilo do toga da se pomerio neki kontakt od airbag-a i da je trebala da se izbrise greska samo, pa se iskreno nadam da je i kod mene samo to.

Hvala svima koji su se pozabavili mojim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih mnogo baktao sa tim šta je urađeno već da li je dobro urađeno. Nisu instalacije na Puntu tako kilave da se "malo pomere" i prave probleme. Alarmni sgnal neće sam od sebe da se javi. Kako je vezan alarm? Na kontakte u vratima bi trebao preko dioda. Šta su to kako kažeš KONZOLE?

Lako je obrisati grešku ali zašto se uopšte javila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Konzola je glavna kutija alarma, na nju se sve vezuje. Bio sam tu kada je taj isti lik stavljao alarm na golfa 4, reno megan i na moj auto. Necu vise da bijem glavu sta bi moglo da bude, nadam se da ce dijagnostika da javi gde se nasla greska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mislim da je mnogo lakse ocitati problem nego raskopavati instalaciju alarma inace kolega bane greska je mogla biti izazvana trenutno bez posledica sem belezenja u centrali AB i resetovanje vrati sve u normalu bez potrebe za daljnjim kopanjem po instalaciji jer problem ne mora da postoji jos uvek da bi lampica sijala.

Deo prebačen ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39187

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen, kada smo bockali zicice koje idu ka kontakt bravi da vidimo koja je od pozicije to smo radili pod kontaktom. Obisali smo gresku. Hvala TIM servisu sto su me primili i pored guzve u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zato je toma izlazio sa exsaminerom,sto se ne javi da se upoznamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha, pa ja pitao tomu da li si tu, on mi rece da ne radis danas :) Nema veze, upoznacemo se u nedelju ako budes dolazio na okupljanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitao ga danas on rece covek trazio nesu,jedan od vas dvojice je za veliki servis :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitao ga danas on rece covek trazio nesu,jedan od vas dvojice je za veliki servis :rofl:

hahahahahhaha, kakav bre Nesa :) ja ga bre pitao jel Miki tu, on mi rece Miki ne radi danas :) Mozda me nije razumeo, al' Miki i Nesa nije bas nesto slicno :) Pa jel radi kod vas neki Nesa? E slatko se nasmeja :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa radi nesa=kecman i stvarno je imao taj dan slobodno.matori je puko ko lajsna :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu i ja imam problem sa lampicom airbag, ona crvena, ne žuta.

Imao sam problem pre nekog vremena da upalim auto, ispostavilo se da je cevka KN filtera skakala po džeku koji ide od kompa na bobinu. To još nisam bio izvalio a auto mi na taliju upalio i otad kad je upalio mi se ne gasi lampica za airbag.

Bio sam kod Ninića, greška ne može da se obriše. Sumnjaju na džek ispod sedišta.

Ja dok sam gledao osigurače i otvarao poklopac pumpe sam nogom gurnuo patosnicu pod pedale, posle sam je samo petom šibnuo nazad, zaverglao, auto upali ali eto lampice. Zato i ja sumnjam u taj džek, mislim da ga je patosnica potrefila.

Probao sam da ga skinem i vidim, skinuo izolirku, ali sam džek ne može baš lako da se izvadi, stoji na nekoj plastici sa koje neće da siđe, a sa njom zajedno ne može da se izvuče ka nazad da bih ga izvadio.

Na oko izgleda OK...raskačinjao sam, nema šta da se čisti od kontakata ali sam ipa prsnuo kontakt sprej, skinuo kleme sa akumulatora par sati i ništa...šta bi moglo biti?

Još nešto, jel meni sad ne daj bože ne rade airbagovi ili rade ili rade samo neki? Imam 4 komada, vozač suvozač sedišta bočno...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...