Jump to content
FAS Goran
italiano

Punto 1.2 8v - unutrašnje svetlo

Recommended Posts

Moj Punto od kako je stigao ima jednu cudnu manu u vezi unutrasnjeg svetla. Dok sam u kabini a vrata su zatvorena nema sanse da se upali bilo kojim od 3 polozaja na prekidacu, a kada su otvorena svetlo radi samo u srednjem neutralnom polozaju. Nije mi jasno u cemu je caka da tako osnovna stvar ne radi dok mnogo slozenija funkcija kao sto je da unutrasnje svetlo ostaje upaljeno jos desetak sekundi nakon zakljucavanja vozila, funkcionise ?!?

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri i očisti prekidač u plafonjeri i proveri osigurače. U plafonjeru dolaze 3 žice: stalnih +12V , masa, i +12V koje pali kompjuter kada so otvorena vrata, otključaš CB ili kada isključiš motor. Ti verovatno nemaš stalnih +12V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem! Nije bio problem u zicama, nego je u unutrasnjem delu lampe, znaci kad se skroz rastavi, slomljen jedan plasticni zubac koji pravi kontakt kada se prekidac pritisne. To je popravljeno i sada radi kako treba! :thumbsup:

Inace smo jedva nasli prekidac u vratima za osvetljenje unutrasnjosti koji se ne nalazi u blizini sarki od vrata nego u bravi ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani prijatelji imam punto 2 2002 1.2/8v 5 vrata sa daljinskom centralnom bravom.Moj problem od skora je kad otvorim pradnja leva ili zadnja leva vrata nece da se upali svetlo u kabini,dok prilikom otvaranja desnih i prednjih i zadnjih,svetlo se upali i kod zatvaranja se ugasi posle nekoliko sekundi.Takodje svetlo se normalno upali prilikom otkljucavanja centralne na daljinski.Pa ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan,ako ne auto ide kod autoelektricara. :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rade ti prekidaci na levim vratima koji aktiviraju svetlo... najverovatnije je tako... Imas negde na bravi ili pored brave male prekidace koji zatvaraju kolo kad se vrata otvore i na taj nacin pale svetlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg... moja neka teorija, tako mi bilo na proslim kolima, ja skinem te prekidace, stavim druge i radi... Lako ce ti to bilo koji majstor ispitati, a mozes i sam ako imas unimer i malo znanja oko struje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa nece moci na ovim kolima jer se prekidaci nalaze u sklopu same brave u vratima,tako da bolje to pogleda neko strucniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da skinem plastiku za osvetljenje kabine?

Hvala..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sta konkretno mislis, na centralnu konzolu, na plafonjerku, ili mozda na nesto trece ... ako skidas ono svetlo na plafonu povuci ga u levu ili desnu stranu i mora da izade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo radi samo kada se izvadi kljuc iz brave tj kada se ugasi auto . U toku voznje i kada je kljuc u bravi nece da radi !
Pregledao sam kabal i sijalica su ok .

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem! Nije bio problem u zicama, nego je u unutrasnjem delu lampe, znaci kad se skroz rastavi, slomljen jedan plasticni zubac koji pravi kontakt kada se prekidac pritisne. To je popravljeno i sada radi kako treba! :thumbsup:

Inace smo jedva nasli prekidac u vratima za osvetljenje unutrasnjosti koji se ne nalazi u blizini sarki od vrata nego u bravi ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...