Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
RuDy__

Stilo JTD - ventilator ne gasi / nekontrolisano uključuje / regulator brzine

Recommended Posts

e ako je ko imo problema sa ventilatorom.... kad ugasim kola on i dalje vrti ...hladi dok mi akumulator neisprazni.... znal ko sta bi moglo bit... i kako se to pravi....detaljno ako nije problem. hvalla unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas problem sa kutijom osiguraca kod akumulatora ili sa relejom ventilatora koji ostaje zalepljen. Desi se vremenom(posebno ako nemas poklopac za akumulator) da se nakupi korozija koja stvara problem. Imao sam vise takvih slucaja. Treba neko strucan i sa zivcima da pazljivo rasklopi kutiju i oscisti je unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj ako ti nije tesko malo bolje pojasnit ... gdje se nalazi taj relej i jel ga tesko skinut.... a nemam kape sto prekrije akumulator i osigurace.... eh sad..... koji je osigurac.... od toga. znas li ... il ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kutiji osiguraca kod akumulatora postoje dva releja. Jedan za sporiju a jedan za vecu brzinu ventilatora. Najveci crni relej u kutiji na mestu K07 je od vece brzine a mali na mestu K06 je od manje brzine. Pokusaj da pre svega slikas polozaj osigraca i releja,rasturis pazljivo kutiju,ocistis koroziju i sklopis sve kako je bilo. Opet ponavljam poveri posao strucnjaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se pali ventilator hladnjaka sam od sebe i toku noci. Isao kod elektricara ali tamo nista... Kad se to desi nocu ja izvucem osigurac i onda stane. posle nekog vremena nista pa onda opet kad se odstoji nekoliko sati.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventilator se nekontrolisano ukljucuje, najcesce u potpunom mirovanju, tokom noci i sl...  Inace u voznji normalno reaguje, kada motor dostigne temp oko 80C se ukljucuje, kada ohladi - iskljuci... Prilikom pokretanja klime , takodje, ukljucuje... 

Prilikom dignostike ne radi test ventilatora ni 1. ni  2. brzine ali ne javlja ni gresku (dok je sve bilo u redu sa ovim programom je to sve radilo)

Provereni svi osiguraci i releji na razvodnoj kutiji... takodje kutija sa osiguracima ociscena (ma da nije nimalo sta da se cisti) naprskan kontakt sprej, itd...  Jedino je jos ostalo da se proveri modul koji se nalazi iznad samog ventilatora ali to nisam cuo da je ikome otislo, inace ovaj modul je zaliven u neku plasticnu masu tako da ne verujem da su mogli neki spoljni uticaji da ga ostete ali... ako neko ima ideju kako da resim ovo... unapred hvala !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kod Stila ventilator hladnjaka radi ako je termostat neispravan (stalno otvoren)?

Nikad do sada nisam cuo da se upali. A trebao bi makar u prvu brzinu kada temperatura dodje na pola, zar ne?

Mozda se i ukljuci dok auto radi, ali nikada ga nisam cuo da radi kada ugasim auto, pa me to brine, pogotovo sada kada krenu vrucine

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukljucuje se ali se ne cuje, niti se primecuje iz vozila. Zagrej ga pa digni haubu pa ces da vidis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' valjda bi se cuo kad posle duze voznje po gradu, i dignute temperature, ugasim auto i izadjem napolje?

 

EDIT:
Ustvari posto nisam bas u gradu, vec na periferiji, dok dodjem do kuce on i spusti temperaturu malo....mozda na 80 sepeni, pa mozda zbog toga ne radi ventilator kad ugasim?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima Foruma, ovo je moj prvi post na forumu, pa mi treba mala pomoc..
Dobio sam od caleta Stila 2001. godiste 1.9 JTD 116ks, odusevljen sam autom jos od kako ga je uzeo 2008. godine, auto je fantastican :)
Naime, auto je poceo da "kuva", odvezao sam ga kod drugara koji je uradio diagnostiku i rekao mi je da mu je pokvaren regulator brzine ventilatora i da zato auto ne moze da ohladi motor dovoljno, pogotovo u gradskoj voznji... Zanima me koliko taj deo kosta, gde mogu da ga nabavim i da li to mogu sam da promenim ili mogu da odradim neki DIY :)
Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na svoju pricu od pre 20ak dana. Danas je bio na radnoj, otvorio sam haubu i vidi se da ventilator radi.

Ali cim ugasim auto, i on se iskljuci. Ne znam da li tako treba, ili bi trebao da radi jos neko vreme nakon gasenja?

 

Pricao sam bas sa drugom koji ima stila JTD 80 KS, kao moj, ni on nikad nije cuo ventilator da mu radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ista prica, kako ugasim motor sve prestaje da radi pa i ventilator dok na primer, kod mog zeta na Clio-u koji je benzinac, ventilator vrti jos neko vreme pa stane. Sada i mene zanima da li to tako treba ili je tu nesto pogresno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kod par njih video da vrti i dalje kad ugase auto, pa cak i na Stilu kod komsije (1.9 JTD 115 KS) pa sam se zabrinuo, pogotovo sad po ovim vrucinama :)

Hvala neso na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 04. 04. 2010. at 9:37 AM, Martini said:

U kutiji osiguraca kod akumulatora postoje dva releja. Jedan za sporiju a jedan za vecu brzinu ventilatora. Najveci crni relej u kutiji na mestu K07 je od vece brzine a mali na mestu K06 je od manje brzine. Pokusaj da pre svega slikas polozaj osigraca i releja,rasturis pazljivo kutiju,ocistis koroziju i sklopis sve kako je bilo. Opet ponavljam poveri posao strucnjaku.

moj Stilo nema na tim pozicijama releje, ustvari su ti utori slobodni...namjeravam rasturiti kutiju preventivno i očistiti dobro, pa samo kažem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...