Jump to content
FAS Goran
Niksha

Bravo - zadnja svetla

Recommended Posts

Zanima me gde se nalazi masa za levu stopaljku? Zadnja maglenka ckilji jedva primetno u mrklom mraku kad je auto ugasen/upaljen, tu vuce struju minimalno, ali auto normalno pali posle nedelju i vise dana, ali mene iritira. Skidao sam plastiku, na stopku ide samo komplet dzek koji daje struju, nisam nigde video masu.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu

Imam problem na Fiat Bravo-u 1.6 16v sx 2000-to god. kada su uključena svetla. Naime, kada stisnem kočnicu, na desnom zadnjem svetlu neprestano svetli žmigavac (levo zadnje i srednje svetlo rade normalno), a kada dam desni žmigavac, na zadnjem desnom se smenjuju žmigavac i stop svetlo. Kada su svetla isključena, svi elementi na zednjem desnom rade normalno.

Da li je neko od vas imao iskustva sa ovim i može li se ovaj problem rešiti samostalno "ispred zgrade" ili auto treba voziti kod autoelektričara?

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini konektor na tom faru i videces da je jedan kontakt los (mozda cak i izgoreo) malo ga popravi srafcigerom i probaj.

Standardan problem ( da ne kazem kod Fiata) :whistle: tj "losa masa"

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slazem, imao sam isti problem na puntu 2 pa mi je zbog toga javljao da neka sijalica ne radi. Meni je elektricar samo skinuo far, ocistio od prljavstine, ocistio kontakte i malo naprskao. Problem resen :)

To mozes i sam da uradis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drustvo, danas sam ustanovio problem, ipak je to masa. Nasao sam jedan saraf u blizini koji izlazi iz karoserije (direktan spoj) na njega cu nakaciti kabl i preko lusterkleme cu spojiti, ostavicu i jednu i drugu masu.

U pezou gde radim ima posebne kucice u karoseriji gde se zasarafi masa, odnosno reze svoj navoj sa zabicom mase. Ja sam pokusao to na stilu da nadjem al nema li ga nema. Treba pola auta da rasturim da bi nasao taj saraf za masu ako ga uopste ima na tom pretpostavljanom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom zamene sijalica na osvetljenju tablica nešto se desilo i ne svetle mi pozicije na zadnjim svetlima , instrument tabla ne svetli i komande za grejanje . Sijalice za poziciju su ispravne ,proverio sam osigurače neke zamenio za svaki slučaj ali problem nije uklonjen.

Šta uraditi otići kod električara ili ima i druga mogućnost zamena i čega to?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva ti je ta sijalica što si je stavio za osvetljenje tablice? Možda ti ona izaziva crkavanje osigurača. Skini tu sijalicu, proveri opet osigurače, pa ćeš videti da li ti ona izaziva problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalica je ubodna slabo se vidi njena snaga , pokušao sam ostavim grlo prazno bez nje ali onda ne radi zadnji brisač.Pokušaću da saznam koje su to ubodne sijalice pa ću opet da probam da li će raditi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au koja je to ludnica. kad je ubodena ne radi ovo, kad je izvadjena ne radi ono. :D Vrati normalne sijalice koje su bile i pravac elektricar.

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Prijatelji posto tek od skoro imam Bravo polako se upoznajem sa problemima...itd

Ali mi je sada iskrsao jedan problem koji mi stvarno nije jasan?

Nemam zadnja svetla (ona okrugla) pozicije -

Nemam Maglenke

nemam ni jedno svetlo na instrument tabli ili prekidacima  ( sem onih vezene za info oko motora - dizna rucna akumulator..itd) To radi

 

svetlo kabine / stop svetla rade - rikverc radi - kratka duga svetla rade -  zmigavci rade. u sustimi sve sem gore navedenog?

svi osiguraci ispravni 3 puta provereno i svaki Ociscen da bude kao nov. I dalje ti problemi 

 

neki mi kazu ablender - neki nije ablender...itd

 

inace taj problem se pojavio pre 15-20dana i tako je otisao na generalku i posle toga svi problemi su ostali oko svetla

i ako sam majstoru napomenuo pa je pri vracanju svaka uticnica ociscena da bi sve bilo 100% - ali nista....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi li ti napred u farovima pozicija kada okrenes na prvi zub prekidac svetala,posto on pali i zadnje pozicije i prednje a  uslov je i da maglenke rade?

Naravno i osvetljenje table, prekidaca,svetlo pepeljare se pali na taj prvi zub na prekidacu svetala.

Kao sto su ti vec rekli verovatno je do ablendera to jest vezano je za to osim ako majstor nije zaboravio neku "masu" da zavrne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da upalis parking svetlo, pa da vidis hoce li onda raditi. Parking svetlo ti pali pozicije i osvetljenje prekidaca. Onda ces znati da li je do ablendera problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi li ti napred u farovima pozicija kada okrenes na prvi zub prekidac svetala,posto on pali i zadnje pozicije i prednje a  uslov je i da maglenke rade?

Naravno i osvetljenje table, prekidaca,svetlo pepeljare se pali na taj prvi zub na prekidacu svetala.

Kao sto su ti vec rekli verovatno je do ablendera to jest vezano je za to osim ako majstor nije zaboravio neku "masu" da zavrne ;)

 

Hvala -tox

 

Promenio sam farove stavio od Mare-e pa jos nisam prevezao za parking svetlo -poziciju u faru ( bio je isti problem i sa starim farovima)

 

@uslov je da i maglenke rade  (  to nisam proverio da li su mozda crkle sijalice u maglenkama ) posto kao sto rece ne mogu da ih upalim a nisam znao da su one vezane za ostala svetla - bar sam ja tako ukapirao   "uslov je da i maglenke rade"

 

bukvalno kada okrenem Ablender na prvi zub ne desi se nista - ALI bas nista

 

Inace kada sam uzeo auto sve je to radilo perfektno i onda uz put pri povratku kuci stajali smo 5-6 puta svaki put je radilo sve i onda da kazemo 6 put kada sam stao sve je prestalo da radi

mozda je ovo bitno a zaboravio sam da kazem na starim obicnim farovima su mi tada prestala da rade i kratka svetla - da bi kada sam zamenio farove kratka svetla proradila

probaj da upalis parking svetlo, pa da vidis hoce li onda raditi. Parking svetlo ti pali pozicije i osvetljenje prekidaca. Onda ces znati da li je do ablendera problem

Pozdrav  Delic9

 

he nov korisnik brave :-)  jer se parking svetla pale na ablender i prvi zub - ako je tako kada okrenem ablender ne desi se nista (na prvi zub)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe

Ni ja nisam znao da upalim parking svetla kad sam uzeo Bravu i sa kolegom se kladio da necu provaliti fazon posto pozicija jeste na prvom zubu prekidaca ali ne radi bez kontakta kako bi trebalo.

Posto sam izgubio opkladu pokazao mi je fazon.

Na ulosku brave gde ulazi kljuc ima mala crna plastika,tu plastiku pritisnes i onda okrenes kljuc jedan zub unazad :)

Eto probaj pa javi i prodaj nekom fazon ko je tek kupio fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E covek znas kada bi to provalio - na kukovo leto a mozda ni tada... hvala puno na otkrivanju cake

 

uradio sam sta si rekao i dobio:

Sve lampe unutar instrument table - ( ne radi u farovima jer nije jos montirano)

nazad je upalio ona okrugla svetla ( pozicije)  i svetlo tablice

 

jel to OK?

 

i po ovome sta bi bilo Ablender ili?

po postu clana  @ Delic9    to bi bio adlender..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio sve sto je montirano od sijalica radi na parking poziciji kljuca?

Ako je tako onda samo ostaje da prekidac na ablenderu zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako covek sve radi na parking poziciji - a na prvom zubu ablendera nista

ujutro skidanje volana pa cu da pogledam da se nije neka zica otkacila?

 

ako ne idem po drugi ablender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi samo kod skidanja volana na airbag koji pretpostavljam da imas,malo je to pipavo skinuti a posebno vratiti kako treba,bar sam cuo da je tako,nisam nikad skidao.

Ne verujem da ces naci otkacenu zicu,pre nagoreli kontakt,mada ko zna...

 

Sretno sa popravkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

za airbag ne znam da li ima jedni kazu treba da pise na volanu airbag - dok sam ja video da neki ljudi prodaju volane sa airbeg-om  a na samoj plastici "sirene ne pise airbag"?

 

a sta je kod mene bog ce ga znati

 

 

i to sto kazes bolje ja da ne cackam neka vidi mastor  "prvi put"  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ste već sve konstatovali, tako da ostaje samo da se složim sa vama :D
Kad raskopčaš vazdušni jastuk nemoj posle da daješ kontakt nikako jer će ti ostati upaljena lampica vazdušnog jastuka i moći ćeš samo dijagnostikom da je ugasiš. Možda bi najbolje bilo da za svaki slučaj skineš klemu dok to budeš radio. Tek kada sve vratiš nazad i povežeš vazdušni jastuk, onda slobodno možeš dati kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Ljudi hvala na pomoci problem resen - ablender je otegao papke  :fun:

 

otisao do majstora i kompletno sa rukama platio 15e  :unworthy:    sada sve funkcionise savrseno 

 

a sada cu ja da rasturam da vidim sta ima u ovome mozda pronadjem i kako moze da se namesti  pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca80050.jpg

 

Kako da "otvorim" zadnja stop svetla na Bravo vozilu. Pod "otvorim" mislim da skinem transpatentnu plastiku spoljnu (a da je ne polomim ) hocu da pridjem unutrasnjoj plastici (boje svetla)

Da mogu da nastavim sa projektom izrade.

Ako je neko ovo radio ili tacno zna kako moze  zamolio bih ga-vas za savet kako i sta  

Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...