Jump to content
FAS Goran
janko

Fiat Marea/Bravo - lampica ABS-a / lampica ručne / zamena senzora ABS-a

Recommended Posts

Onda ga samo postavi,spoj konektor i koliko znam nema nikakvog stelovanja rastojanja samo za svaki slucaj proveri okretajuci tocak rukom da nece slucajno da zapne onaj deo sa onim poljima negde za senzor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome zatreba podatak da su svi abs senzori posle 99 god isti na tockovima iste strane i dela vozila nezavisno od modela i motora ja to nisam znao pa sam trazio za 1.2 16 v 2001 god dok mi covek nije objasnio i uzmem sa maree 99 god i ubacim .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav...imam fiat mareu 1.9 TD100 i problem s abs
znaci abs nekad radi nekada ne radi...zimi kad je hladno rijetko kada ne radi a ljeti ne radi u 90% slucaja osim tek kada ga ujutro upalim onda sve radi dok ga ponovo ne upalim
ako je neko ima slican problem nek se javi
a ako je neko taj problem zna rijesit neka pomaga ha ha

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

e i ja imam problem isto mi se upalila lampica abs-a i rucne racunam da su mi se istrosili paknovi pa da je zbog toga upalilo ali me buni to sto mi se abs ne pali da li je zbog toga ili ima neki drugi problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjena dijagnostika i prijavljene 7 greske za abs...u glavnom senzor zadnjeg levog tocka ne radi to je verovatno problem zbog kog ne radi abs...a i kad sam zamenio lezaj prednjeg tocka majstor primetio da dtari lezaj nije bio za model auta sa abs....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem,na marei weekend mi se povremeno pali abs lampica i lampica za rucnu kocnicu i tada mi abs ne radi,kada su lampice ugasene abs radi!

Vise su lampice upaljene nego sto nisu ali mislim da nema nekog posebnog pravila.

Ima li neko predlog sta bi moglo da bude u pitanju i kako da se resi problem?

Na dijagnostici se ne ocitava nikakva greska,senzori su u redu,po recima majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ulje u kocnicama za taj uzvicnik za rucnu.

Sent from my GSmart Alto A2 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima

imao sam isti problem  sa obe lampice.

kvar je bio u prednjem levom senzoru ABS-a

kupio sam novi marke ATE i nije bio dobar, nije mogla da se obrise greska na dijagnostici.

Uvazili su mi reklamaciju i dobio sam novi isti takav

serijski broj senzora je 24.0711-5015.3 i na Googlu sam nasao da je to deo za Bravo i Bravoa

pa me interesuje ako neko moze da proveri da li pase i za Mareu 1.6 2001 god

da ne bih opet montirao pa da nije u redu i da opet reklamiram

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa Mareom 1.6 16v karavan 2002.g..Naime,svremena na vreme pale se lampice za abs i rucnu kocnicu.Zamenio sam prednje diskove i plocice,kociono ulje je ok. i opet isto.Sta moze biti problem?1Dali je problem sa ABS senzorima i kako se to resava?!da lisu ti senzori zaprljani i ako jeste kako da se ociste?Molio bih nekoga ko zna dobro o cemu pricam da mi blize objasni kako da resim problem.Ovde sam video dosta slicnih problema ali niko nije naveo kako je resio problem da se te lampice vise na pale!pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi 

Imam jedan problem , do skoro mi auto radio normalno , abs funkcionisao , i samo odjednom mi se upali lampica od absa ,dok je sijala lampa nije mi radio abs , posle par dana se ugasila i radio mi normalno abs nekih 10 dana i onda se opet upalila i vise se ne gasi , proveravao sam senzore preko unimera i ne mogu da dobijem ni jednu vrednost dok ne podesim unimer na 200k oma , tek onda dobijem vrednost , pocne da meri od 30 i penje se do 60,7 i tu stane , sad jel to normalna vrednost , na sva 4 senzora mi pokazuje istu vrednost ?

Inace automobil je fiat bravo 1.9 jtd 2000 god 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su poznati po tome da ABS svira k***u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li jos neke simptome, npr, ne radi brzinomer, gori indikator rucne, ili ti samo sija to od abs-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam jedan "problem" sa Fiat Mareom od skoro, kada povucem rucnu kocnicu, ponekad mi se na instrument tabli ukljuci lampica (crveni uzvicnik) , ponekad ne, sta bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se on nalazi, ispod rucne kocnice, ili negde drugo?

Prekidac treba da je ispod rucne kada skines koznu oblogu.

Ja sam bas danas resio problem sa abs-om i lampicom rucne,obe su sijale.Lampica za rucnu se upalila kada sam ubacio abs centralu verovatno za stariji tip fiat bravo.Centralu koja je bila unutra (fabricka) sam rasklopio i prelemio hladne lemove i evo radi sada bez problema   :smoke:

Edited by psyman

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZZ svima

Da ne otvaram novu temu ,ajde jedno pitanje za iskusne majstore .

Auto je fiat brava  1.2 16v 2001god

Imam sledeci problem sa lampicom rucne kocnice .

Kada startujem motor na tabli NE svetli  indikator/lampica  rucne kocnice (crveni uzvicnik)

Krenem autom  predjem neki 20 metara lampica rucne se ukljuci i svetli sve dogod auto vozim......... kada zaustavim auto i ugasim motor i ponovo ga upalim ona opet NE svetli dok opet  nekrenem i  nepredjem 20 metara,tada se opet upali .

 

-Kocnice rade normalno

-Kada podignem rucnu lampica se normalno  upali kada spustim rucnu ugasi se (prekidac rucne radi) skidao sam ga i proveravao.

-kocionog ulja ima na max i nigde ne gubi ulje 

zna li neko resenje za ovaj suludi problem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su ti pločice pri kraju. Kada se kreće, proradi "senzor" istrošenosti pločica i zato ti se aktivira lampica na tabli.

Znači, proveri pločice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica rucne kocnice u neku ruku jeste indikator za zamenu plocica ALI kod tebe je ulje na max i ne bi trebalo da ti svetli lampica. Plocice kako se trose one se tako priblizavaju diskovima i tu odlazi to ulje koje zafali u cantrici i kad zafali ono ti zasvetli rucna. Sad ti otprilike znas kad si menjao plocice ali u svakom slucaju ne bi smela lampica da svetli ako je ulje na max. Takodje diskovi se ne potrose preko noci odjednom, meni se otprilike palila ta lampica nekih 6 meseci dok nisam zamenio plocice, kako je vreme prilazilo tako je sve vise svetlila, u pocetku se palila samo na vecoj uzbrdici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...