Jump to content
FAS Goran
janko

Fiat Marea/Bravo - lampica ABS-a / lampica ručne / zamena senzora ABS-a

Recommended Posts

44 minutes ago, pedjavw said:

2500 dinara. 500 dijagnoza, 2000 opravka. Majstor je ekstra, za opravku daje garanciju, dozivotnu ☺

Može broj telefona i lokacija majstora? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti je majstor i meni radio :)

Inače moj drug iz osnovne koji mi je radio svu struju na kolima i preporuka za njega. Možda je i meni bilo 2-2500 din. 

+ radio mi alnaser, remont alternatora i gomilu drugih sitnica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. ovako , imao sam problem sa lampicom ABS na fiat marea 2.0 20v ! cackao sam , trazio ,istrazivao i nadjem da je na zadnjem levom tocku otkinut kabal od senzora! dali je samo to uzrok sto ABS nije radio ili je mozda jos nesto u pitanju.. ?
Pitanje : Kako da spojim taj kabal, dali nesto posebno ili moze normalno na luster kleme ili nesto slivno pa izolir trakom!!
Hvala u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj, samo kada povežeš žice - umesto izolir trake ubaci sve to u termo-bužir. Ali u većini slučajeva, moraćeš dubaciš drugu čitavu žicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spojeno ali i dalje gori lampica abs na tabli!
dali ima samo na zadnja dva tocka senzori ili mora biti na sva cetiri tocka?

 

Edited by stronix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na dijagnostiku i obrisana greška al i dalje stoji upaljeno. Dijagnostika pokazuje da nema greške na abs ali lampica gori

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam fiat mareu i problem sa ABS-om. Ide zima pa bi to da resim. Radi se o tome da mi abs ne radi, i kad se desi da nabodem kocnicu tockovi proklizaju, greska se ne pali a probao sam da raskacim osigurac od abs-a i upali mi gresku.  Interesuje me od cega da pocnem, od senzora abs-a ili pumpe, mozda nekog releja... Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekipo pitanje, treba da zamjenim neispravni senzor ABSa, da li ce se ugradnjom ispravnog izgasiti lampica na tabli?

gori mi lampica vec vise od godinu ^_^ jedva sam se nakanio da ga kupim, u krv skup za 4x4 verziju.

inace, odma po kupovini Pande, majstor mi je mjenjao zadnji lezaj, citac nije moga da izadje iz glavcine, zapekao..da nisam bio tu pomislio bih da ga je majstor ostetio nasavjesnim vadjenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadjoh odgovor na bmwclubserbia :)

Posted November 16, 2012

"za zamenu senzora abs-a na tocku netreba da se na kompu obrise greska. ako je do njega samo ga zamenis i lampica ce se ugasiti."

Share this post


Link to post
Share on other sites

majstor mi je zamjenio senzor ABSa, nisam mogao sam - zapekao. Prvi kontakt kljuc, ugasila se lampica, poslije par min upalila se ponovo.

Majstor tvrdi da je neodgovarajuci lezaj a prodavci iz AP-Sporta su sigurni da je to lezaj za 4x4 verziju sa ABSom.

Znate li mozda da li je kod Pande 169 4x4 senzorski prsten u zglobu ili lezaj ima integrisan magnetni prsten?

@Goran Zemun, jeste li vi mozda imali iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎2‎/‎2‎/‎2019 at 7:17 PM, Zan Batist said:

majstor mi je zamjenio senzor ABSa, nisam mogao sam - zapekao. Prvi kontakt kljuc, ugasila se lampica, poslije par min upalila se ponovo.

Majstor tvrdi da je neodgovarajuci lezaj a prodavci iz AP-Sporta su sigurni da je to lezaj za 4x4 verziju sa ABSom.

Znate li mozda da li je kod Pande 169 4x4 senzorski prsten u zglobu ili lezaj ima integrisan magnetni prsten?

ako nemate isto iskustvo kako je na Punta? Neki savjet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ovaj model ima senzor otvorenih vrata, i ako neko zna kako da namestim abs na njemu, non stop mi sija lampica na kontrolnoj tabli, a abs ne radi, moze li neka pomoc?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Komatina17

 

Koliko znam, nema senzore za otvorena vrata (kad sam menjao tablu na marei neznanjem kupim od brava i nema indikacije za vrata, mislio sam da su identične)

Kod ABS 99% je problem u centrali ABSa. Mora se otvoriti i prelemiti hladni lemovi na ploči (ima tema za mareu i ABS pa tamo možeš videti iskustva). 

Centrala je zalivena u plastiku i mora se seći kako bi se otvorila i posle lepo zaliti silikonom. Nalazi se iza akumulatora, ispod onih glavnih osigurača.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav znam da dugo nije pisano u temi., ali moram da pitam imam problem naravno sa abs centralom na fiat bravo 1.6 16v 98god sija abs non stop i dijagnostika cita neke genericke greske tipa kao ovo na slici 1 mislim da nisu senzori u pitanju jer njih kad stavim na onaj test citaju brzine svakog tocka kada se okrecu... e sad posto su druge centrale jeftine porucim jwdnu na izgled istu potpuno raspored pinova isti ali nisu isti brojevi i ona naravno ne radi sija abs lampica i lampica rucne non stop pomislio sam da ajde mozda nije ni ona ispravna pa porucim drugu ista stvar sad da li trebaju biti identicne bas da se u broj pogadjaju ili ne jer mi je cudno da dijagnostike ne ocitavaju uopste ova dva druga modula koja su narucena dok je moj citao uredno i svoj sam otvorio da pogledam na izgled ne vidim nigde hladan lem i problem mi pravi onaj providini gel koji je natopljen preko cele ploce svaka komponenta pa ne mogu bas lemilicom da zagrejem kontakte pitanje je zna li neko jos tog majstora koji ih popravlja poslao bih jos jednu pa i ako treba da skine neki deo... Tako da ako neko zna sta bih trebao jos da proverim i da li da trazim druge centrale itd jer hocu da to sredim jer planiram da zamenim i dobose pozadi sa diskovima to je kao neki projekat auto za sredjivanje pa svaki savet je dobrodosao... 0cbd34ac2b50c956735085631f7d9002.jpgf4a56e1595e736c9302d07da8b1b200f.jpg97a60897cfa47dc9f3294dc2b27c6abe.jpgade93a888ae1ea2f631010d4a380c280.jpg

Послато са SM-A546B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav 
Mijenjane su mi zadnje pakne (da spomenem iako ne znam jel vezano za moj problem) i sedmicu nakon toga sam imao jedno naglo kočenje. Papučica kočnice je ostala tvrda i upalila se lampica ABS-a. Nakon što sam ugasio i upalio auto papučica se vratila u normalu ali od tad mi svijeli lampica ABS-a i on ne radi više ni na jednom točku. Kada jako kočim svi blokiraju. Do sada mi se desilo par puta da se ne upali lampica ABS-a odmah pri startanju auta već tek nakon 4-5 kilometara vožnnje i za to vrijeme je čak ABS radio. Da li neko zna u čemu bi mogao biti problem. Centrala ili neki od senzora

Edited by DarioChoki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...