Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

za poziciju zaboravi.

Alternativa - eksterno led svijetlo - 20tak eura.

Ili, ako vec hoces sve u jednom, projektor bi-xenon pa onda prostor ya dugo svjetlo koji ostaje se moze iskoristiti za dnevno svjetlo, sa H7 LED sijalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ovo sa projektorom mi je komplikovano. Eksterno led kao dnevno - možda i može, ali gde ću ga ? Baš bi trebalo da bude budževina. Možda i poprilično ružna budževina.

OK, havla na komentarima.

- Ostaje nevezano pitanje: gde je u Bgd najveća ponuda led auto sijalica ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u ponudi canbus led sijalice koje ne prijavljuju gresku. Kod sebe na lybri sam probao neke led varijante za poziciju,veruj mi da najbolje svetli sa standardnom H6W halogenom sijalicom za poziciju,em je tesko naci sa bajonet grlom,em to nije to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Potražio sam na netu pojam canbus, i skapirao sam.

Nego si me malo pokolebao ... :sweat:

Kad malo bolje razmislim, što da iskušavam sudbinu i rizikujem da me murija kažnjava nebulozno visokim kaznama za neupaljeno oboreno svetlo ?!

Na kraju krajeva, možda i kupim te led sijalice, ali svakako odustajem od ideje ne-korišćenja zakonski određenih svetala. Ne isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo je tako, a ti pokusaj sam, mozda tebi sve bude drugacije izgledalo. Mada far i pozicija su tako konstruisani da kada je samo ona upaljena svetlost lepo ispuni far,e sad da li to moze da prodje kod organa, ne znam. A kazne ce da udvostruce :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno se vidi kada je upaljena pozicija a kada radi oboreno svetlo. Nikad neznaš na kakvog žandara možeš da naletiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ne izadje skuplja dara nego mera:

Tek toliko da ne moram da arčim xenon oboreno po jasnom suncu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zbog toga platio 5soma...prvi dan po kupovini auta :rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li one trake na novijim Audijima važe za dnevna svjetla ili pozicije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam na kraju i ta LED poziciona svetla. I nisu nešto. Mislio sam da to mnogo jače sija. Mislim, nije loše, lepo izgleda, ali "mali Perica" drugačije zamišljao.

Nego, ubacim ja - ne radi ! Ubacim običnu - sija. Opet ubacim LED - opet neće. Opet ubacim običnu - sija. Dok se nisam dosetio da okrenem sijalicu, tj, promenim kontakte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D isti slučaj kad sam ubacivao LED sijalicu za osvjetljenje tablice.

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, da napomenem: Buvljak je majka ! Gomila onih radnji koje imaju bog zna kakve sajtove, pa (ne)ažurne lager liste, pa ovo pa ono - zapravo ni ne rade. Išao sam do onog u Gospodara Vučića - nema ništa u "radnji" (podrumu). Ima neki u Belvilu - ne radi. Sve dok nisam došao do buvljaka - dvadesetak tezgi sa auto delovima. Ko traži - taj nađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio svoje na Kupindu i Kupujem Prodajem ali više mi se sviđa kad vidim nešto uživo prije nego kupim. Hvala za info za buvljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam na kraju i ta LED poziciona svetla. I nisu nešto. Mislio sam da to mnogo jače sija. Mislim, nije loše, lepo izgleda, ali "mali Perica" drugačije zamišljao.

Nego, ubacim ja - ne radi ! Ubacim običnu - sija. Opet ubacim LED - opet neće. Opet ubacim običnu - sija. Dok se nisam dosetio da okrenem sijalicu, tj, promenim kontakte.

Koje sijalice si uzeo i kako ti se cini? Imas li neku sliku kako sad izgleda? Koje su ti glavne sijalice u faru, standardne ili si i njih menjao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja kupio svoje na Kupindu i Kupujem Prodajem ali više mi se sviđa kad vidim nešto uživo prije nego kupim. Hvala za info za buvljak.
Ja sam se jednom zenuo sa kupindom / limundom i to mi je dovoljno. Znam da stotine drugih imaju pozitivna iskustva, ali ja više nikad ne plaćam unapred, nepoznatoj osobi za predmet koji ne vidim.

@bucke1

Verovatno si video moj prvi post na ovoj temi. (prethodna stranica) Početna ideja mi je bila da jakim LED sijalicama zamenim pozicije. Tokom diskusije, shvatio sam da to nije tako dobra ideja. Štaviše, glupa ideja, koja bi mogla dosta da me košta. Tako sam odustao od "jakih" sijalica. Ali nije mi đavo dao mira, naložio sam se na led pozicije pa sam na kraju i kupio. Ali, nisam hteo one sa 13 ili 9 svetlećih tačaka već sam kupio sa 5. Kupio sam one combus - da se ne prijavljuje greška. 700 din par, na buvljaku.

Kako mi se čini ? Sve isto kao i obična mala sijalica za poziiju, samo što svetli belom svetlošću. Dakle, malo i slabašno, belo umesto žutog. Ali opet, budimo realni, kad se to vidi ? Nikad. Dok vozim, gori oboreno, kad ugasim auto - i svetla se ugase. Čemu onda tolika ložana na led pozicije ? :)

Inače imam xenon (ne znam koliko kelvina, nisam ja ugrađivao, već sam kupio auto sa već ugrađenim xenonima). Dugačko svetlo je obično, što čini prilično ružnu belo-žutu kombinaciju. Jedino sam u međuvremenu kupio Osram halogene za maglenke, koje imaju prilično belu nijansu. Kad budem bio pri parama potražiću neke halogenke sa visokim K za duga svetla, da bar budu otrpilike kao i oborena Xenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel na kraju moze da se vozi sa maglenkama kao dnevnim svetlima? ja to praktikujem sa mojim puntom gde su mu maglenke u braniku i iz daljine se nista manje ne razlikuje od nekog auta koji ima fabricki dnevna svetla, kao na primer a6 pored sociva na mestu dugih svetala ili novih skoda fabia i roomstera koje imaju dole pored maglenki jos jedne sijalice za dnevna svetla ( http://www.superskoda.com/images/Svetla/f2f-b15dl4.jpg )

Edited by sava_punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ovo zanima, pošto sam počeo da pravim DRL u braniku gde su predvidjene maglenke, pa da znam da li je legalno ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ideju kako i gde na libri da se ugrade dnevna svetla, smara me paljenje svetala danju, OK, to se resava relejem za automatsko paljenje, ali, ima vise razloga zasto ne volim da mi svetla svetle stalno, prvo, njoj su farovi tako usmereni na gore da joj je dovoljno i sunce sto ih przi spolja, pa jos sijalica unutra - mnogo brze pozuti plastika, drugo, pored njih palis i osvetljenje instrument table, zadnje pozicije i sta vec jos... trece, produzio bi vek svim sijalicama bar duplo.

dakle, ima li nacina da se prilagodimo novom ZOBS-u, a da ne nagrdimo/poremetimo spoljni izgled lepog, prednjeg dela, omiljenog nam automobila? Da Vas cujem librasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije odgovor na tvoje pitanje, ali ne vidim sta ima paljenje svetla da te smara i da se bakces oko nekih releja... Jednostavno drzi stalno na upaljenom oborenom i to je to. Svetla se gase i pale sa autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...