Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne znam cemu sluze okruzena svetla mozda su zmigavci, ali mislim da bi uz neku led sijalicu moglo da se napravi dobro dnevno svetlo tu ... 

 

2013_07_13_768.jpg

 

inace ako stalno drzis upaljena svetla, verovatno ce brze stradati sijalice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini, ok je to ali crkavaju sijalice, a uglavnom kad ugasim auto posebno gasim i svetla da kada ga budem palio ne trosim aku sijalicama... Nemam pojma, verovatno i ne mora tako...

Beli_punto, da, to su migavci, a ispod njih su maglenke, a pored maglenki ima otvora sa mrezicom-okrugli, pa sam razmisljao tu da ih ubacim ali se bojim da ne bude selski:-) mislio sam da je neko vec radio slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

20130328_155132.jpg

 

mislio sam da u ove otvore sa strane ubacim okrugla LED svetla, nasao sam neke varijante, ima u originalnoj dimenziji 7,5cm, koliki je i precnik otvora, a ima i manje, 3-4cm, sta mislite kako bi to izgledalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno da ti jedan od tih otvora vodi vazduh do interkulera pa pazi da ne zatvoris taj dovod svjezeg vazduha :-)
Ne bi valjalo


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aham, hvala, vidim da na  levoj strani  ima neko crevo ispod mrezice koje bi mi smetalo... moracu bolje da proverim i da se raspitam. druga varijanta je da na srednjem donjem grilu u oba kraja metnem LED sijalice ali iza mrezice, prakticno da se ne vide kada su ugasene... mada i tu bi trebalo proveriti da ne smeta necemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je kolega rekao, pored maglenki ne mozes nista da ugradjujes, tj. pored leve ne mozes jer vodi vazduh do interkulera, a pored desne nema sta da ti smeta. Mozda ako bi uspeo nekako da pomeris to crevo pa da stavis daylight.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja od spolja vidim samo crevo sirine 3-4cm kako se proteze iza otvora, ne vidim da uzima vazduh odatle? da li je tako ili gresim? (tek kad skinem sus-pleh videcu sta se desava)

 

u svakom slucaju mi ostaje druga varijanta  (koju takodje moram da proverim kad skinem sus-pleh)

sta vi kazete, kako bi bilo da se dnevno LED svetlo umetne iza ove resetke, oznaceno pozicijom 2 ?

Sve bih to iskombinovao sa relejima da se LED pali par sekundi po paljenju auta, a da se gasi paljenjem standardnih pozicija/oborenih/dugih...

lib3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi mogao da ih stavis iza resetke, jer koliko vidim nema cemu da smeta, a i pretpostavljam da bi lepo izgledalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja od spolja vidim samo crevo sirine 3-4cm kako se proteze iza otvora, ne vidim da uzima vazduh odatle? da li je tako ili gresim? (tek kad skinem sus-pleh videcu sta se desava)

Na Stilu JTD ti je iza leve resetke (u pravcu kretanja) intercooler, kao sto kolege iznad rekose...

Postoji li neki propis koliko minimalno mogu da budu udaljene od ose vozila? Gledam na novom Cliu, takodje su van farova ka osi vozila, ali bas blizu jedno drugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interkuler ti je vjerovatno ispred prednjeg lijevog tocka...

Meni je nekako ljepse da se stavi sto sire jer tako izgleda ljepse kad auto nailazi u susret...kad je blize onda kao da vozis nekog terenca gledano sa udaljenosti:-)

Sent from my GT-N7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema uvrede, daleko bilo, zato i pitam pre intervencija, necu da napravim budzevinu... doduse, ove dnevna sto sam ja nasao malo su manja, oko 7,5cm, otprilike kao migavac... aj da vidimo da glasa jos neko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne svidja...izgleda kao duple maglenke i nesto mi bezveze...a i nije u pitanju crijevo interkulera nego interkuler dobija vazduh za hladjenje kroz taj otvor, usmjeren je na njega direktno. Bolje onda iza mrezice da se ne vide osim kad su upaljena...

Sent from my GT-N7000

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, bolje iza resetke. Ovako izgleda kao kod novijih Mercedesa, sto mi se, naravno, ne svidja

2011_Mercedes_Benz_E_Class_E350_Coupe_3.

Edited by lybra_

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovo sada i jesu duple maglenke  :laughing:  :laughing:  :laughing:

LED svetla koja sam ja gledao da kupim su malo manja, oko 7,5 cm. I meni ovako deluje previse "nacickano", verovatno bi bolje bilo iza srednje resetke, pa da ih ima, a kao da ih nema  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sada jesu duple manglenke..ali i kada budu dnevna izgledace isto. Kao da je neki cigo nakacio jos jedne maglenke :-)

Jedina mana dnevnih iza resetaka je eventualno smanjenje jacine svjetlosti ako je resetka gusca(ne znam kakve su tacno na libri)...izgledace ljepse svakako

Sent from my GT-N7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

lib_test.jpg

 

malo sam se igrao u PS-u, sta kazete? (pod uslovom da to crevo od interkulera malo "mrdnem")

 

Nasao si na cijem autu da se igras... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

POzdrav drugari,

vec dugo citam temu i na kraju ni sam ne znam sta je po zakonu a sta ne.Evo pitanja pa bih bio zahvalan nekome ako me konkretno da mi odgovori.

Fiat marea je u pitanju,ako bih skinuo maglenke i na istom mestu montirao LED dnevna svetla,da li bi to bilo po zakonu ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ce vec jednom da ukinu zakon o dnevnim svetlima pricano je vec o tome ali se  utajilo ? :question:  :question:  :question:  :question:  :question:  :question:  :question:  :question:  :question: dokle vise da vozimo danju pod svetla dosadi i bogu i narodu  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da ukinu?Naprotiv,treba vise kaznjavati one "pametne" koji ne voze sa svetlima!

 

@Pauk ne bi bilo po zakonu,samo auto koji je iz fabrike izasao sa led dnevnim svetlima je po zakonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...