Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

meni smetaju danju svetla  jedva cekam da se ukine uredba o tome   :unworthy:

A meni smetaju vozači koji nemaju uključena nikakva svetla - danju.  :thumbdown:

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni smeta nocu kad neko vozi corav na jedan far a danju je budalastina svetlo jer  vidim da na putevima srbije  nikad vise nesrece  i pre se  ginulo ali sa svetlma vise  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejica je poznat po tome sto vozi graCku voznju,kad bi malo vise imao gradske voznje shvatio bi koliko znace dnevna svetla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

znace nocu a  danju niste aternatore farove  sijalice i akumulatore releje i tako redom  ko nevidi danju  vozila  bez svetla netreba ni da vozi razumem po magli ili kad je tmurno kisovito vreme pa upaliti svetla ali po cistom vremenu budalastina ja sam kod mene uradio prepravku pozicija pa na njih vozim  ali svanu ce mi kad cujm da vise nema svetla po danu a evo i mog izuma pozicije sa socivima iste sijalice fabricke sa navlacenim socivima

 
Slika1504.jpg
 
Slika1502.jpg
 
Slika1503.jpg
Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

znace nocu a  danju niste aternatore farove  sijalice i akumulatore releje i tako redom  ko nevidi danju  vozila  bez svetla netreba ni da vozi razumem po magli ili kad je tmurno kisovito vreme pa upaliti svetla ali po cistom vremenu budalastina ja sam kod mene uradio prepravku pozicija pa na njih vozim  ali svanu ce mi kad cujm da vise nema svetla po danu a evo i mog izuma pozicije sa socivima iste sijalice fabricke sa navlacenim socivima

 
Slika1504.jpg
 
Slika1502.jpg
 
Slika1503.jpg

 

PREVOD:

Znace nocu, a  danju unistavaju alternatore, farove , sijalice,akumulatore, releje i tako redom.  Ko ne vidi danju  vozila  bez svetala- ne treba ni da vozi! Razumem po magli ili kad je tmurno ili kisovito vreme, pa upaliti svetla, ali po cistom vremenu- budalastina! Ja sam kod mene uradio prepravku pozicija, pa sa njima vozim,  ali svanuce mi kad cujem da vise nema svetla po danu. Evo i mog izuma pozicije sa socivima : iste sijalice fabricke sa navlacenim socivima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, nemam nista licno protiv Dejice, ali imam protiv njegovog stila pisanja kog sam video samo u modernoj poeziji. Ovako je njegov komentar blizi onima koji prate temu, a ne zele da desifruju svaku drugu rec ili sintagmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah bravo @gile za prevod.

Inace sto se tice dnevnih svetala ja sam pre dve nedelje na moj Punto ugradio automatsko paljenje oborenih svetala kao dnevna.

Po startu motora a za nekih 5 sek. pale se postepeno i svetle nekih 60% svoje ukupne jacine svetlosti, a kada se iskljuci motor takode se postepeno povlace. E sad mozda ja nisam lepo povezao pa se desava da se polako povlace ali verujem da moze da se poveze da se odmah gase. Postavicu snimak kod mene na temi a i ovde da se vidi.

Instalacija mi izgleda ovako

b28f8a94c3d8297d1f9be74b6a5bbbfd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima samo pisano upustvo za montazu ali nije tesko. Jedna zica ide sa + kleme direktno na zicu za oboreno svetlo u konektoru ( mislim da je siva) a druga crna samo na - klemu i to je to.

Paljenje svetala je nezavisno od prekidaca. Cena ove instalacije je 15€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.

Kada hoces 100% svetla a i duga samo okrenes prekidac na kratka svetla i to je to. Sve radi nezavisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj jedno nego koliko hoces.

Na konektor jednog fara u mom slucaju desnog posto je imalo mesta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe da vadis farove.

Postavio bih ti link (sa kupujem-prodajem) ka ovom tipu sto sam ja kupio ali ne umem sa tableta (pusto neznanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...