Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Petza

Punto 1.8 HGT - kvačilo ; servo ; čudan zvuk na leru

Recommended Posts

Imam punta hgt 2001 god ,menjan set kvacila uradjen veliki servis zamenjen cilindar kvacila ,i sada kada udjem u visoke obrtaje i saltujem brzinu kvacilo ostane na podu neko vreme i tek onda pusti :no ,a kada vozim normalno nema tog problema! I jos ovo na leru radi ko da je dizel (shtekce) a na visim obrtajima to se ne cuje i jos ovo povremeno mi se palio crveni volan i pre neki dan je poceo da sija stalno a servo radi normalno! Nisam nikad pre ovoga imao fiat-a pa ne znam bas o njima bo bih zahvalan na nekom savetu sta da radim i ako neko ima preporuku za neki dobar servis u BGD? :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da posao oko zamene seta nije dobro urađen, ili set ne valja.

To što ti se čuje kao dizel, razlog je varijator.

Za servo zna da prijavljuje, ali obično ljudima tada i ne radi el.servo.

Pročitaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36151

p.s. Nemoj trpati sve moguće kvarove u istu temu, nego pretraži postojeće teme, pa ako slučajno nema nijedne koja ne obrađuje kvačilo, servo ili varijator, ti onda otvori novu temu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stektanje u niskim obrtajima je varijator faze, koji zakrece usisnu bragastu preko 3500rpm, cuje se zato sto ga je osmislio neki imbecil tako da vrlo cesto mora da se sredjuje, nov je jako skup, ali postoji repair kit koji resava problem, cene za ovaj kit su od 50e pa na gore

za kvacilo najbolje da odes u servis koji ti je isto ugradio posto su ocigledno nesto lose uradili

crveni volan gori zato sto je struju u puntu radio jos veci imbecil od onog koji je pravio varijtor pa i to cesto zeza, moraces kod elektricara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto brate mili kupi auto koji su pravili imbecili? onog mog HGT izgleda pravili neki pametniji nista mu NE fali a na satu pise 173000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxa na tom tvom sam danas menjao pozicije :p i isekao sam ruke na 100 mesta posto je i to sjajno reseno :)

auto je super, da kucnem u drvo moj je odlican ali ima dosta idiotskih resenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nedavno prilikom hladnog pokretanja motora (ne svaki put) -isti se čuje kao da je dizel i to traje nekih pola sekunde do sekundu i po.Posle toga radi normalno.Pomislio sam da je u pitanju nivo ulja u motoru ali se ispostavilo da ulja ima dovoljno.U njemu je -Selenija 20k menjana je prošle godine i od tad nisam prešao više od 5000 km.Ako neko zna u čemu je problem neka piše.Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...