Jump to content
FAS Goran
vasa011

Fiat Punto mk.2 1.2 16v / 8v - lambda sonda

Recommended Posts

Pre neki dan mi se upalila lampica CHEK ENGINE.Drugar mi je uradio dijagnostiku i konstatovao da je crkla lambda sonda.Reci te mi gde da je kupim i gde da je zamenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme mi je gorela lampica check engine lampica pa se nakanim da vidim u cemu je problem i izbaci neku gresku lambda sonde, ja je resetujem i sve super a inace vozim na TNG. Sve je bilo ok i danas ja resim da se malo vozam na benzin i posle 2-3 km on opet istu gresku pa me zanima jel moguce da je crkla sonda a da zbog emulacije na lambda sondi ne prikazuje sve dok ga ne provozam na benzin? :question: mislim logicno bi bilo da pokazuje gresku u oba slucaja ali ajde da ne nagadjam i da se ne prljam i bzv proveravam napon na sondi ako neko zna . . . :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......moguće da je crkla.....moraćeš da se prljaš :rolleyes: .....Ili dijagnostikom proveri vrednosti u parametrima ili voltmetar u ruke pa peške.....pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na pomoci onda to mogu i preko skenera da vidim pa cu bas da uporedim ima li neke razlike kad radi na gas i na benzin, mora da postoji neki razlog zasto samo tada prijavljuje gresku :question:

EDIT: A posto nemam zastitu ispod motora dole jel moguce da je uslo vode u dzek i da je korodirao pa da nema dobar kontakt, mislim ono nada poslednja umire :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrednosti ocitavanja sonde su u granicama izmedju 100-900 mV tako da je to ok kolko sam video tako da je jedina opcija da je u pitanju ili plin ili zapusene benzinske dizne pa daju mnogo losu smesu :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje sad je koju ti gresku sonde prijavljuje. Postoji par mogucih gresaka sonde tipa nema signala,premali ili previsok napon. Treba to da vidis. Jos jedno: godiste auta,da nema dve sonde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prijavljuje gresku da je neispravna sonda a kao moguce problem je ili da je crkla ili da je los kontakt ili je ecu sto je malo verovatno. Auto je 2000 god i ima 2 sonde a gresku prijavljuje na 1 pretpostavljam da je to ona do motora :question: eto danas sam resetovao komp i presao 80 km i nije opet upalio, ali je i prosli put trebalo skoro 500 km da upali tako da sam u dilemi . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ode sonda onda obicno auto zamre...ne dobija dobre informacije i samim tim izgubi snagu a poveca potrosnju. Ako se kod tebe auto ponasa normalno onda je sonda verovatno u redu. E sad...sto se tice detalja o tome koju struju treba da ocitava to stvarno ne znam, ali verujem da je veoma iritirajuce gledati lampicu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa auto ide ko zmaj, potrosnja je oko 9 litara otprilike :thumbup: verovatno je do lose smese ili zapusenih dizni pa tako reaguje . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 litara cisto gradske voznje ili? Opet i da su ti dizne zapusene ne bi isao bas ko zmaj, tako da cisto sumnjam da je do dizni. :) Lambda sonda utice na smesu, i da ti smesa nije kako treba opet kazem ne bi imao zadovoljavajucu snagu. Ako se auto ponasa normalno onda je verovatno neka sitnica koja dovodi do pojave te greske. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da 9 litara uglavnom gradske voznje i uglavnom guzve . . . A na benzin ga i ne vozim zato sto jedva da ide kolko su zapusene ali na plin ide super pa pretpostavljam da je mozda zbog benzinskih dizni jer se muci posto nema dovoljno goriva . . . ali pogledacu i kontakte na dzeku da nisu korodirali :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je resen time sto problema nije ni bilo :thumbsup: stvar je u tome sto kod nekih 16v puntica jednostavno mora da gori check engine lampica kad se vozi na plin i to je to :wallbash: sve je provereno i savrseno je ispravno i receno mi je da, da je sonda crkla u trenutku kad bi citala podatke bi pobrljavila motor u toku voznje i poceo bi da trokira i da gubi snagu sto kod mene nije slucaj tako da :clap: . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da sija. Ako je kvalitetan uredjaj i ako je kalibrisan (mapiran) kako treba nema razloga sa se pali. Ne znam koji uredjaj imas, ali znam da ni jedan koji sam ja ugradio nema problem sa lampicom.

Radim Zavoli i on se izmedju ostalog veze preko OBD utikaca na motorni racunar. Odatle kupi podatke o kavlitetu izduvnog gasa i sam vrsi korekciju smese tako da se lampica ne pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja imam AC za skromnih 500 evra ni ne moze nista bolje ali bitno mi je da dobro radi, a sad dal ima gresku ili ne jbg sta da mu radim :rolleyes:

Na drugom autu imam landirenzo i opet gori lampica zbog sonde tako da nemam pojma, mozda je to samo kod mene :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ova tema nije umrla! Imam isti problem na Ac setu na autu 1.2 16v i razmisljao sam o jednoj stvari: sonda nema apsolutnu vrednost napona posto radi u rasponu od-do nekoliko stotina mV. Postoji li resenje premosta lambda sonde sa relejom koji ce u trenutku prebacivanja TNG na racunar dovesti stabilisan napon napon od recimo 500mV?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je tema stara ali svejedno da pitam...danas mi majstor merio kompresiju,pregledao zupcenje jer auto ne vuce kako treba,nemioran na leru i tako...i izmeri napon lambda sondi kad ona ispod katalizatora ne radi uopste dok ona gore radi...jel moguce da zbog toga kola slabije vuku,potrosnja se nije drasticno povecala ai gorivo se malo oseti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde se tačno nalaze sonde kod punta 1.2 -16 v - 2001. god.

Ako neko ima sliku sa tačnim pozicijama to bi bilo najbolje.

Pozdrav

Ne nađoh nigde na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da odvrnem onu drugu sondu posle katalizatora,poprskao sam je sa LOCTITE odvijacem i nista...zapekla. Jel ima neko predlog kako da je skinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...