Jump to content
FAS Goran
RuDy__

Stilo - svjetlo na komandama za zrak i brzinu ventilatora

Recommended Posts

Evo drugari kako sam i ja to uradio i prosle je bezbedno.

Sa 4 celicne zice R=2mm sam skinuo radio i stavio na kontrolnu tablu i ostatak posla zavrsio laganica.

Moj Stylo nema pepljaru pa se plastika koja se nalazi umesto iste skida laganim izvijanjem. Samo povucete u jednu strana po sredini i ocas posla.

Kod ovakvog tipa nema odvijanje bilo kakvih srafova.

Zatim skidate spoljne tockice, unutrasnji ostaje. Imate 3 zabice sa gornje i tri zabice sa donje strane kod te crne plastike. Pazljivo gurnite tanjim srafcigerom belu  deo plasticnih zabica sa leve na desnu stranu, prvo gornje pa zatim isto to uradite i sa donjim zabicama.

Posle toga skida se providna plastika i dolazite do zeljene sijalice. Slike u prilogu a postavljam i slike za farbanje lajsni na krovu Styla, sve u jednom danu x)

 

IMAG1222.jpg  IMAG1223.jpg  IMAG1224.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ih ubacivao mozda, kako svetli u odnosu na standardnu sijalicu?

Meni je intenzitet i sa ovim obicnim sijalicama sasvim OK i prijatan i kada je potenciometar na najjacem.

Jedino sto bi LED trebalo da je dugotrajnija.

Isti je intenzitet, a meni jos traju  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zamenih i ja sijalice na modelu bez piksle pa rekoh da podelim slike step by step.

Prvo sam sklonio plastiku ispod prekidaca,

 

CAM00428.jpg

 

plastika se lako skida, pritiskom odozdo na gore iskocice 2 igle koje drze plastiku, ovo lagano radite posto je ipak plastika :thumbup:

 

CAM00429.jpg

 

Ovako izgleda kad je skinuto,

 

CAM00430.jpg

 

Zatim ide radio sa 4 metalne zice (ja sam uzeo zice od metalnog ofingera koji je sada u fronclama :-)   )

kada skidate radio lagano povucite ka sebi, pomoci ce i pri izvlacenju ako otvorite kasetu desno od radia kao na slici, lakse ce se skinuti,

 

CAM00431.jpg

 

Ne moraju da se otkacinju dzekovi od radia, ja sam samo privukao suvozacevo sediste skroz napred i spustio radio na njega :thumbup:

 

CAM00432.jpg

 

Sledeca je maska koja je ispred prekidaca ima 3 zabice gore i 3 zabice dole, polako ih otkacite da ne puknu nisu bas toliko mekane ali treba voditi racuna...

ovo su tri gornje

 

CAM00433.jpg

 

i tri donje

 

CAM00434.jpg

 

Ova 2 kruzica sa desne i leve strane se samo izvuku, ja recimo nisam morao da skidam ovaj srednji da bi zamenio diode,

 

CAM00436.jpg

 

Ova providna plastika sto je ostala ima jedan srafic kod centralnog kruzica sa leve strane, i njega treba odsrafiti, ja sam bar onda nakrenuo

plastiku na levo zamenio jednu diodu pa na desno i zamenio drugu, ko zeli moze i to da skida ali moze se zameniti i bez daljeg skidanja (stvar izbora...)

 

Ovako izgleda kada se zameni,

 

CAM00437.jpg

 

CAM00438.jpg

 

Ne vidi se na zadnjoj slici kako svetle lepo ali sta cu kad sam menjao po danu :whistle:

 

Nadam se da sam pomogao,

Pozdrav svima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala ispravka, fabricki nisu u pitanju diode, nego 2 ubodne sijalice od 1,2W:

 

Sijalica_12_V_2_3_W_ubodna_Narva_slika_X

 

A one se mogu zameniti ekvivalentnim LED, ako neko hoce da se igra. Diode su dole na prekidacima za recirkulaciju, klimu i grejac zadnjeg stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam samo jednopitanje vezano za skidanje radia, jel potrebno samo te zice da gurnem ili sta? Posto mi nije jasno kako uz pomoc tih zica mogu da izvucem radio ako ih ne zakacim za nesto? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

gurnes ih koliko moze, one sluze da otpuste zabice koje drze radio :) znaci ne zluze za to da za njih uhvatis pa da vices, nego samo ubacis u ta cetiri otvora one oslobode zabice i ona polako izvuces radio, isto je i sa izvlacenjem cd sarzera ili fabricke navigacije, samo sto fabricka navigacija ima samo dve rupice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zice od tocka za bajs idealno lezu, uglave se taman u zabice i mozes da povuces komplet uredjaj ka sebi drzeci bas za zice ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

gurnes ih koliko moze, one sluze da otpuste zabice koje drze radio :) znaci ne zluze za to da za njih uhvatis pa da vices, nego samo ubacis u ta cetiri otvora one oslobode zabice i ona polako izvuces radio, isto je i sa izvlacenjem cd sarzera ili fabricke navigacije, samo sto fabricka navigacija ima samo dve rupice ;)

 

Ispravka, ne koliko moze nego dok ne otpusti zabicu. Ja sam gurao i vise nego sto treba pa je zica prosla kroz granicnik i nastavila dalje da ulazi. Kada gurate treba da u jednom trenutku udari u granicnik, zato gurajte polako, ako ulazi vise od 10 cm onda ponovite proceduru. Igle za strikanje su idealne jer sa njima moze i da se izvuce komponenta napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, jel znas tacnu oznaku te sijalice za pepeljaru?

Trebao bih da zamenim jednu sa klime, tu iz piksle i onu iz upaljaca, pa bih prvo da ih prikupim pa onda da rasturam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da ne pravimo kupusare od tema, tesko ce se na forumu vise postaviti pitanje vezano za Stilo a da nije vec do detalja objasnjeno, zato je pozeljno koristiti Search.

Sve oko zamene sijalice za pepeljaru je ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40783-stilo-crkla-sijalica-pepeljare/ . Videces da je identicna sijalica od 1,2W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio i Bane danas levu sijalicu sa klime i onu iz pepeljare.

 

Namucio sam se bas dok sam skinuo plastiku klime. Neko pre mene ko je skidao, ili pokusao da je skine je polomio gornju levu zabicu pa sam pazio da ja ne dokrajcim ostale...

Sa gornje strane sam lako skinuo, ali odozdo haos. Nepristupacno, ne vidi se, bocne nekako otkacim a centralna kao da je zalepljena. Taman krenem oko te srednje da cackam, one bocne se vrate na soje mesto. I na kraju ne znam ni ja kako - ispade... :D

 

Primetio sam i na slikama u ovoj temi da se ona providna plastika drzi samo na jednom srafu. I kod mene isto tako, a ima bar 5, 6 rupa. :question:

 

Na kraju to izgleda ovako. Prvi put vidim ovu plavu liniju u svom Stilu, trebace mi par dana da se priviknem :p (salim se, naravno)

 

1374283_10202962993746799_49509474465432 10351258_10202962992426766_1189418444902

 

Zbog te gornje leve zabice koja fali prolazi malo svetlosti uz levu ivicu klime :/
Ali nije strasno.

 

Srecan sam kad sam nesto uradim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadanas menjah te sijalice za svetlo na komandama za vazduh i ventilator. Nekako sam uspeo da skinem masku al bez skidanja radia i sve sreca na polomih nit jednu zabicu.

 

Jednostavno ljudi ja radio nisam mogao izvadit, gurnem 4 te zive unutra i probavao izvuc radio i dzaba, ebavah se 20 min i opet nista, kao da je zavaren iznutra, makar da krene malo pa ajd al ni mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu sutra ponovo, znaci sav sam se preznoojio al dzaba, ove zice sto sam gurao su bile jedno 20ak cm dugace i one su dobranu  ulecele unutra. A debljina nekih 2mm. Maznuo zeni sa susaca za ves :laughing:

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi onda da su dobre. Samo da nisu krive. Gurni dok moze, otvori vratanca frizidera da mozes lepo da uhvatis radio i trebao bi lagano da krene

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo ranije, potrebna debljina zica za radio je tih 2mm, za navigaciju 3mm, duzina minimum 8 cm.

Inace, tacno se oseti kada zica naidje na metalnu zabicu i potisne je. Radio onda lako klizi napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam se ja namucio sa skidanjem tog radia kad sam menjao sijalice, i nece i nece... I na kraju vidim da je u jednu zabicu neko gurao cackalicu koja je naravno pukla unutra i tako je ostalo. Kada sam to izvadio sve je islo super. Vidi i ti da ti nije nesto stavio neko unutra, mozda i ti imas neku cackalicu polomljenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo znaci, pored svih korisnih pregradica, u verziji sa CD/cass ima i 4 ostave za koriscene cackalice :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...