Jump to content
FAS Goran
RuDy__

Stilo - svjetlo na komandama za zrak i brzinu ventilatora

Recommended Posts

eh ovako treba mi pomoc . imam stila 1.9 jtd problem je od skoro mi je prestalo da svijetli na instrument tabli gdje se stima klima .... gdje imaju ona tri rotora. prvo vruce - hladno , brzina ventilatora , i gdje da pushe.... valjda kontate.... eh sad me interesuje dal je moguce da su sijalice crkle i kako da to skinem.... ili mozda neki osigurac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i meni tamo nista ne svetli, pa hajde da sacekamo odgovor od iskusnih Stilista :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sija to sve kad je ispravno... :thumbup:

Pq1tzDSA.jpg q2EKA.jpg

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31484&view=findpost&p=630763

Nisu sijalice, već SMD diode.

Znam iz priče da je najpipavije upravo menjati te diode oko klime...Mislim da moraš prvo radio napolje, a onda ćeš videti ostale šrafove i žabice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tesko zameniti samo je malo pipavo.

Treba prvo izvaditi radio i komplet pepeljaru.

Nakon toga skidas taj panel od klime(na zabice je i treba paziti da se ne polome)i skines dva velika tocka,samo ih izvuces prema sebi(od ventilatora ne treba da se skida)

Na gornjem delu kod velikih tockica imas po jednu diodu sa obe strane,skines koja ne radi i ubodes novu :thumbsup:

Ja sam ih platio 30 din\kom,ima ih u svakoj radnji auto delova.

Nadam se da sam bio od pomoci :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam zasto bi skidao radio zar nije samo pepeljaru na ona dva mala srafica i lagano masku povuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako uradis puci ce zabice sa gornje strane panela od klime.

Radio da skines,nije problem,a zabice ako puknu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidis i ja imam isti problem al kod mene svetli oko prvog i oko drugog tockica kako treba-sve super a oko treceg isto svetli al onako slabijeg intenziteta...kao da su se lampice nekim cudom same udaljile od onih slikica koje pokazuju gde zelis da duva ventilacija...i sad i mene to kopka jer ja sam isto picajzla...kako najbezbednije to odraditi a da nesto nepolomis...moracu to resiti nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti problem kod punta, ne svetli treci krug za usmeravanje vazduha, da li je ista procedura skidanja i kod mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidis i ja imam isti problem al kod mene svetli oko prvog i oko drugog tockica kako treba-sve super a oko treceg isto svetli al onako slabijeg intenziteta...kao da su se lampice nekim cudom same udaljile od onih slikica koje pokazuju gde zelis da duva ventilacija...i sad i mene to kopka jer ja sam isto picajzla...kako najbezbednije to odraditi a da nesto nepolomis...moracu to resiti nekako

Na stilu imas samo dve diode,tebi je ocigledno crkla ona desno kod tockica za usmeravanje ventilacije.

Za skidanje radia treba ti 4 neka jaca parceta zice.

Gurnes ih dokle moze i samo izvuces radio prema sebi.

Skines pepeljaru(koliko se secam ima dva imbusa)

I onda lagano skines onaj panel oko tih tockica i pazis da ne polomis zabice koje ga drze.Kad si to uradio skines ta dva velika tockica(toplo/hladno i za umeravanje,od ventilatora ne diras),ostaje ti jedna providna plastika koju drze dva mala srafa.

Zamenis diodu i gotov pos'o.

Obrnutim postupkom sve vracas nazad.

Nadam se da sam bio od pomoci :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su diode ili one male(najmanje) sijalice.Taman sam se sutra naostrio da to uradim.Ako su diode,onda je to problem vec :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te male sijalice,nisam se ja dobro izrazio.

Ubodne su i mislim da su 5w. :thumbsup:

Ovako izgledaju,nisu plave naravno :thumbsup:

f_Ox9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam promenuo jednu koja je crkla.

Sijalice su još manje nego te plave na toj slici.

Jačina je 1,2W. Mada sam ja stavio od 2w jer nisam našao slabije... I isto svetli kao i ona druga stara :question::whistle:

Kao što neša reče diode, ali ustvari nisu diode, nego su tako male kao diode iz upaljača.

Samo u prodavnici tražite manje sijalice nego one za poziciju, otprilike su upola manje...

Pozdrav...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas menjao sijalice, hvala Chobby-ju na proceduri :)

Obavezno skinuti pepeljaru i radio zbog zabica, drugacije se ne moze uraditi, a da se nesto ne polomi.

Posle je sve jasno, sem sto sam ja morao skinuti sva tri tockica da bi skinuo tu providnu plastiku i prisao do sijalica.

1.2 w u prodavnici 25RSD :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moram da izcupam kablove od radia kada ga vadim da menjam sijalice i ako moram kako cu posle da ubacim kod. ja imam kod karticu ali ne znam postupak kako se ubacuje kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam juce menjao sijalice na gore navedenim komandama resio sam da okacim mali tutorijal.

Prvo nadjete 4 ovakve zice koje sluze za vadjenje radija.

xxx8050.jpg

Zice stavite u rupe kao na slici i gurnete do kraja.

xxx8051.jpg

Onda samo izvucite radio i stavite gore na tablu (ne morate da otkacinjete zice)

Skinite pepeljaru sa dva torks srafa

xxx8052.jpg

Otkacite male crne zabice sa belog postolja

xxx8054.jpg xxx8055.jpg

Skinite sve prekidace (jednostavno ih povucite prema sebi), moraju da se skinu svi kako bi mogli da skinete providnu platiku koja reflektuje svetlost.

xxx8056.jpg

Ovako izgleda kada se skine providna plastika, gore mozete videti grla za sijalice.

xxx8057.jpg

Ovako to izgleda kjada je sve rasklopljeno

xxx8058.jpg

Promenite sve sijalice kao i u pepeljari.

xxx8059.jpg

Ovako to izgleda kad se stave sijalice i providna plastika

xxx8060.jpg

Sve vratiti obrnutim redosledom.

Ako imate nekih pitanja pitajte slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio danas sijalicu prema navedenom objasnjenju, cela rabota trajala 15 min. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje, kako da skinem pepeljaru kad je nemam? :question:

Kupiš, staviš pa kreneš ceo postupak od početka, dakle četiri žice.....

Poklopac je na dve žabice, samo povučeš ka sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ih ubacivao mozda, kako svetli u odnosu na standardnu sijalicu?

Meni je intenzitet i sa ovim obicnim sijalicama sasvim OK i prijatan i kada je potenciometar na najjacem.

Jedino sto bi LED trebalo da je dugotrajnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stavim crvene led diode umjesto ovih običnih sijalica hocel da svijetli crveno il opet ostaje ova narandžasta nijansa?!

 

I zna li netko dal duže izdrže ove  diode il će prije crknuti nego obična sijalica ?!

Te imam ...

 pockbtah5yxnm0h855ca_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Mujo svaka cast. Vec 3 meseca se kanim da zamenim sijalicu ali nikako da skupim hrabrosti za to jer nemam bas puno zivaca za popravku ako krene nesto nizbrdo. Sa ovim  tvojim slikama znam sta me ceka i super.

Javim se u ova dva dana kad je i ja zamenim.

Nemam pepeljaru pa se nadam da nije nesto komplikovanije, pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...