Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kokan

Marea - skidanje prskalice farova (kako se aktiviraju?) / prskalice na haubi

Recommended Posts

E ovako. Pošto sam rešio nedoumicu oko gumenog dugmeta na marei i grejača retrovizora, sad mi se pojavio mali problemčić. Prskalice farova. Jedna mi radi a druga prska ispod branika. Verovatno je puklo crevo ili je spalo sa prskalice. Problem je u tome kako skinuti prskalicu a ne polomiti nesto. Pokusao sam da je polako skinem sa branika al nisam smeo puno da natezem da ne slomim nesto. Ima li neka fora sa tim, pošto ne vidim kako da joj pridjem osim da je nekako skinem sa branika, jer je sa svih strana nekako zatvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skida se iznutra tj.skines branik i zavrsis posao mada,ako imas kanal,baci pogled odozdo mozda je crevo u pitanju,pa ces se izvuci bez skidanja istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje resenje je skidanje branika i najsigurnije kad ga skines obori ga ispred auta i vidi u cemu je problem

prskalice se skidaju iznutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi.Nemam kanal, al cu verovatno negde malo podici auto, pa da pogledam odozdo, jer mi se skidanje branika nikako ne svidja :whistle: , jer kao i u svemu, nije problem skinuti nego posle sve to lagano vratiti na mesto, :crybaby: a to nije moj fah. :wallbash:

jos jednom hvala :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prskalice za farove, ali nikako ne mogu da pronadjem sistem kako rade, u kom polozaju treba rucica da bude da bi to funkcionisalo?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi trebala i svetla biti upaljena, ali pretpostavljam da si tako i probao, mozda su se zapusile tj kamenac se skupio u njima probaj malo iglom da ih procackas, a i isprati da li ide crevce od posude do branika, postoji mogucnost da i nije to branik od bas tog auta, mislim mozda ga je prethodni vlasnik polomio, pa uzeo sa otpada drugi a bio sa prskalicama. A pogledaj i kad prskas da li negde po podu curi voda da nije spalo crevo ili negde puklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu da ocistim same prskalice i da vidim sta je, nisam probavao sa uplajenim svetlima, mada s ei ne secam mozda i jesam, a creva idu u branik to sam video, i nije manjan branik oreginalni je od auta, pogledacu sutra sve pa cu videti sta je u pitanju, hvala u svakom slucaju na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao sve oko ovoga, pali svetla probavao svasta i opet nista, na boci za tecnost postoje 2 motora jedan za prskalice napred a ovaj drugi mi deluje da je za ove sto su na braniku, posto crevo vodi u branik, e sad da li radi to nisam proverio a nisam mogao sam, jeste sigurni da nema neki sistem na rucici da bi to radilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da mi neko kaže kako se skidaju prskalice za vetrobran sa haube na Marei. Loše mi prskaju, tj. jedan mlaz prska ispod brisača a drugi preko auta i nikako ne mogu da ih naštelujem dokle god tako prskaju. Dok na ovoj drugoj prskalici izlazi samo jedan mlaz a imaju po 4 rupice za 4 mlaza.

Ako možda nije potrebno skidanje neka mi neko kaže kako da ih bar očistim jer hoću da mi na obe prskalice izlaze 4 mlaza jer imaju po 4 rupice.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su se zapusile od kamenca.

Skidaju se na zabice, sa donje strane haube skines crevo sa prskalica, imas zabice i kad ih stisnes ispadne prkalica napolje.

Ja sam ih skoro cistio, stavio sam ih u neki kuhinjski preparat, mer ili tako nesto. za skidanje kamenca, ostavio u tome sat vremena i posle toga su ekstra.

ne znam koje jos metode ljudi koriste, moguce da se koristi i neka kiselina, al ja sam probao sa ovim i uspelo je skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa probaću i ja tako da ih očistim, ima devojka neko ekstra sredstvo protiv kamenca svima se hvali kako skida, a reci mi što se tiče skidanja. Jel se ta žabica nalazi sa unutrašnje strane haube i kada je stisnem prskalica se izvadi sa spoljne strane tj. na gore? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako kao sto mislis. probaj pa javi, meni je uspelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da skinem obe prskalice bez ikakvih problema i jako lako, baš kako si objasnio :) Sad je na redu čišćenje u sredstvu protiv kamenca pa ćemo videti rezultate kada ih vratim.

Inače ima kamenca jer kada sam potopio prvu prskalicu u sredstvo počeli su da izlaze sitni mehurići što je znak da ima kamenca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ih ostavi kolko god mozes da se probije kroz njih. :)

Vidis da nije toliko tesko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prskalice vraćene i rade odlično!!! :)

Osim što sam ih držao u sredstvu protiv kamenca jako tankom iglom sam očistio sve rupice, preko pola je bilo zapušeno, dobro oprao u toploj vodi i kada sam vratio mlazevi su savršeni! Po 4 iz obe u sred stakla prska :)

Hvala puno na pomoći!

Sada sa novim brisačima vidljivost je savršena! Ranije mi je crevo od prskalica spadalo kada bih malo duže prskao a to je sigurno bilo zbog toga što je pritisak iz boce bio jak a na prskalice je izlazilo samo 50% vode. Sada se to više neće dešavati. Na proleće ću probati da izvadim bocu za tečnost da je dobro operem jer je na dnu mulj pa ne bih da mi se prskalice često zapušavaju. Valjda neće biti komplikovano izvaditi je. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece biti komplikovano.

Nema na cemu, drago mi je da ti je pomoglo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na bravo-u crkao motorčić prskalice farova,i ubih se da ga nadjem,polovnog ili novog,ali nigde ga nema  :thumbdown: 

Ima li neko ideju gde bi ga mogao naći ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Srebren Croma

reci mi kako si ga menjao,jesi li morao da skidaš celu posudu,ili ne,i jel' se motorčić skida prostim povlačenjem na gore (čupanjem),ili drugačije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...