Jump to content
FAS Goran
batakolestb

Fiat Punto mk.2 - problem sa kočnicama

Recommended Posts

Samo se izvuče. Nemoj svo ulje da izvlačiš. Ostaviš malo da dnu. Nema veze što će da iscuri kada izvučeš bocu. Kada namestiš drugu, samo sipaj ulje i ne bi trebao da luftiraš ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam svratio sa posla kod nekog majstora onako na blef i pitao za kocnice sto skripe i pitao za ovu bakarnu mast da li moze da se namaze, majstor kaze da moze ali kao da taj zvuk moze da proizvodi i cilindar ili oni federi sto vracaju, ili sajla. On tipuje na nesto od ta tri.  Dok u drugom servisu gde sam svratio majstor kaze da nije cuo za mast i da cilindar ne skripi.  :)  ove druge stvari kaze mogu da skripe.

 

Svaki majistor tera svoju pricu, pa me zanima da li skripanje takodje mogu ti federi da proizvode, i sam cilindar koji kapiram gura paknove? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu, kod mene je bio taj slucaj, cak se jedna opriuga bila otkacila, kako pojma nemam i ostetila lezaj tj traku za abs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma, da li je tebi škripalo stalno dok je vozilo u pokretu? I da li je škripalo dok vozilo stoji, a stiskaš kočnicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezurni Jesi mislio ovako kao na snimku iza paknova da podmazem onom mašcu?  Idi na 6m15s  na tom delu podmazuje da bas ne gledas ceo snimak ako te mrzi 

  

 

 

 

 

 

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Na tim mestima škripe pakne. Ako nisi baš vešt u mehanici, možeš da uradiš kao ovaj. Znači bez rastavljanja. Najbolje bi bilo da rastaviš sve, pa lepo očistiš celu ploču i tek onda namažeš. Mada nije loše ni ovako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezurni, hvala na info!

 

Sad ja nemam bas takav pistav zvuk kao ovaj al nema veze. Reci mi samo da li se maze iskljucivo ta bakarna mast i da li znas posle koliko vremena opet to ubacujem, da li je postojana duzi vremenski period ili mora cesce da se maze?

 

Takodje pregledavajuci ove klipove video sam da imaju neki sprejevi za ciscenje kocnica koje ljudi prskaju direkt na sve samo skinu dobos, i sve lepo prskaju i ta tecnost se sliva i valjda ocisti sve. Dal da uzmem i to pre mazanja da sa time ocistim dobos i ostale delove, paknove, federe itd?

 

Ovaj sprej npr:

slika sprej.jpg

http://www.autosport.rs/catalog/wurth/sam-svoj-majstor/auto-tehnicki-sprejevi/ciscenje-kocnica/sprej-za-ciscenje-kocnica-500ml-2.html

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sprej kupiš i slobodno isprskaš komplet pakne i lim. Malo šrafcigerom odvojiš pakne, pa prskaš po onom delu gde treba da mažeš. Posle se to izduva kompresorom, mada i ne moraš. Jedina je razlika što se brže osuši. E onda podmažeš bakarnom i isključivo bakarnom. Jer je ta mast namenjena za kočnice. Zato što se neće od toplote pretvoriti u ulje ili neko drugo stanje koje bi moglo da utiče na kočenje. Opet ću da ponovim. Nemoj da mažeš kao na lebac. Tanji sloj i nema problema. Možeš slobodno prstima da nanosiš mast. Nije ništa otrovno i opasno (osim ako ne progutaš).

Aj na posao, pa javi šta si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bakarna mast ali je malo teze naci i uglavnom je u vecim pakovanjima i skupa je.Sada se koriste sinteticke masti .Ja koristim ovu za prednje plocice  

 

mast01.png

 

...manje je pakovanje a i nije skupa.

Ima ovde ova i ATE koja je nesto skuplja i vece pakovanje .

http://www.lavauto.rs/elektronski-katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=814&category_id=40

http://www.lavauto.rs/elektronski-katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=40036&category_id=40

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Dezurni hvala prijatelju ako pomogne idemo na pivo :D

 

 

 

 joe nisam siguran da li sme to da se namaze ne znam da li je bakarna mast, ova ate ima vidim u lavu a stalno prolazim pored njih pa cu sutra bas da svratim da pitam.

Inace neko je pre par postova napisao da ima na kupujem prodajem da se nadje ova bakarna mast:

http://www.kupujemprodajem.com/WURTH-bakarna-mast-100-g-12423671-oglas.htm

 

 

I kupim ovaj sprej da pre mazanja ocistim kocnice, sve isprskam:

https://knok.ba/artikal/63306/Wurth_sprej_za_ciscenje_kocnica_99D733

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da moze za to se i koristi, pise ti

 

mast01.png

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri promeni plocica na Punto Classicu, "majstor" koji je hteo da vrati klip je uspeo da gornji deo celjusti svuce sa osovinice.Znaci, sa donje strane celjusti je skinuo osigurac, izvadio onu malu osovinicu, otvorio/razjapio celjusti i skinuo stare plocice.Medjutim kada je na gornjoj celjusti da vrati klip, uspeo je da je svuce sa one gornje osovine/ koji mnogi nazivaju klizacem.Na klizacu ima ispred i iza gumica i kod mene je jedna pocepana (ocigledno kada je vracana na silu na osovinu/klizac).

 

Prvo pitanje je gde mogu da kupim ove gumice.

Drugo pitanje je da li na toj osovini/klizacu treba da bude osigurac (posto ima urez kao za zeger osigurac)...Ko moze i zna neka pomaze...u selu sam kod Prokuplja, sa jako slabim netom na fonu.Da li smem da vozim ovakav auto?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, sve je ok...koci...videcu da li se greje tocak, ali vozim decu.Danas sam zvao Bgd i kazu da ima taj set za reparaciju ali ga nemaju...Selo Zdravinje, blize Prokuplju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne blokira i ne greje tocak onda nije hitno toliko nista ali svskako trebas to da resis u nekom skorijem vremenu, jer ce kasnije poceti da greje tocak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slika kljesta.jpg

O ovim obelezenim gumicama i sraf/klizacu se radi. Meni treba jedna ta gumica. Ako neko zna da li i gde ima da se kupi ili da pase od nekog drugog tipa auta...moze i polovne za prvo vreme dok ne nadjem nove.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam sa Micom,MSPK,svrati do mene dobices gumicu gratis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK & milan-u81 se ovom prilikom ZAHVALJUJEM...Izasli su mi u susret i nasli/doneli/poklonili deo koji mi je neophodan a koji se tesko nalazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej! Ja ti rekoh da ne zezas :) Odradili smo domacinski sto bi se reklo. I ti bi se nama nasao da smo imali problem. Uzivaj i zavrsavaj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala!Mico svrati kad si u prolazu,sad znas gde sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, kupio sam nove plocice i u kutiji nasao kablic koji navodno sluzi za obavestenje vozacu kada se plocice potrose ali ne vidim gde se on stavlja, nigde ne vidim nesto slicno niti da negde fali tako neki kablic, Punto je 2001 godiste pa me zanima da li treba uopste treba da ima taj prikljucak ili to imaju noviji automobili? :)

 

Izvinjavam se sto upadam u temu ali da ne otvaram novu kada ova vec ima veze za kocnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...