Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Stilo - skidanje prednjeg/zadnjeg branika?

Recommended Posts

Nije preterano tesko... Imas vec opisan postupak, mnogi su skidali branik prilikom zamene sijalica, farova ili ugradnje xenona... U principu nije tesko, samo smara kad ne zna gde da trazis, zabice srafove kacenja...

Meni je trebalo nekih sat i po, a kad su mi radili ljudi koji to znaju trebalo je manje od 15 min

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispod haube imas 4 srafa koja vidis onda legnes ispred kola i dole imas isto 4 komada e sad oko tockova imas onu zastitnu plastiku nju ne moras skroz skidad nego smotaj volan u desno pa odsrafi levu zastitu a u levu za desnu plastiku lakse ce ti bit krstastim srafcigerom dva srafa

onda zavuci ruku ispod te plastike i na blatobranu sa unutarnje strane imas jedan sraf koji skines sa kljucem br.8 najlakse sa cevastom ili dugackom gidoricom,on ti je jako blizu ruba a malo dublje imas jos jedan zvezdasti i to ti je to branik je dole.Jedan savet ako skidas farofe imas jednu plastiku ispod fara koja se drzi na dva srafa nju kad vracas stisni skroz prema gore uz far jer ona drzi isto branik.Nemam pojma kako sam ti objasnio ali valjda ces shvatit meni treba 5 min. skinut ga i 5min.stavit ga kolko sam ga puta skidao jako jednostavno je samo dok jednom to napravis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U najkracem, koliko se secam, posto sam ga skidao pre vise od godinu dana:

-sa gornje strane drze ga 4 torx srafa (iznad hladnjaka);

-sa svake strane ga drze po 2 srafa-do njih ces doci sto ces ili skinuti celo plasticno potkrilo iznad tocka ili odsrafiti njegov prednji kraj i provuci ruku ka farovima. Ta dva srafa se nalaze na spoju branika i krila, na otprilike polovini rastojanja izmedju fara i tocka. Cini mi se da su srafovi 8 u pitanju;

-sa donje strane drze ga 4 srafa;

Kada skines ovih 12 srafova, branik bi trebao bez problema da se skine.

Tek sad primetih da je a.m vec u medjuvremenu odgovorio (nisam primetio posto mi je ostao otvoren tab, a kasnije poceh da pisem odgovor). Tako da se izvinjavam na dupliranju odgovora, a moj post moze i da se obrise :spell: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd kad to napravis daj nam opis kako si napravio to sa farom jer nisam to nikad radio a morao bih i ja svoj desni,a ne usudim se ga odljepljivat

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozadrav svima,da li neko zna kako se skida zadnji branik sa stila 5 vrata

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 3v imaš 4 toraxa čini mi se sa gornje strane, dole 3-4 isto, pored guma po 2 šrafa i čini mi se da je to to, ne bi trebalo da se na 5v mnogo razlikuje. Uglavnom lagano skidaj i pazi da ništa ne pokidaš i sigurno će dobro proći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 3v imaš 4 toraxa čini mi se sa gornje strane, dole 3-4 isto, pored guma po 2 šrafa i čini mi se da je to to, ne bi trebalo da se na 5v mnogo razlikuje. Uglavnom lagano skidaj i pazi da ništa ne pokidaš i sigurno će dobro proći.

Da da isto je i na 5v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greška ima po još 2 šrafa koji vezuju branik za blatobran odozdo i može im se prici samo kada se pomeri prednji deo plastike oko točka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ops , gde je greška ? Na ovom uputstvu / slikama ili zadnji branik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pogrešio jer nisam se odmah setio i ta 2 skrivena šrafa koji su odozdo pričvršćuju branik za blatobran. Na trećoj slici odozdo se vidi gde se oni nalaze, levo od ovog mesta koje je zaokruženo. Jedan je torex a drugi čini mi se matica 10 ka, nisam baš siguran ali znam da su različiti.

Sada tek vidim na drugoj slici odozgo moguće je da su to ta 2 šrafa ali gledam na telefonu pa ne mogu biti siguran.

Edited by Branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Skidanje prednjeg branika Stilo

 

image.jpg
 

 

Ova dva šrafa su ovi označeni na ovom nosaču ?

 

  image.jpg karavan.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene morao skidati branik jer nisam mogao da zamenim pozicije,a u skidanju branika sam proveo jedno 2h jer par srafova nije htelo da se odvrne nego su se okretali pa sam se namucio dok ih nisam isekao pa posle stavio druge.

a kad sam sve lepo namontirao i pozicije i farove vratio branik primetim da su mi varovi ostali previse razmaknuti  :wallbash: pa sad moram ponovo skidati branik da lepo nastelujem farove a i nekako mi branik stoji kao da je malo pao na dole,nesto nisam vratio kako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, pogledaj malo po odgovarajucim temama, pozicije se menjaju bez cimanja i skidanja branika i farova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kolega pa gledao sam i skoro da bih uspeo da promenim pozicije bez skidanja branika,ali mi pukne drzac te pozicije i nisam nikako mogao da ga izvucem jedino klestima ali za klesta nije bilo mesta.

a nisam skidao akumulator da sam ga skinuo i plastiku oko njega verovatno bih uspeo bez skidanja branika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio pozicije vez skidanja branika ali ako si polomio držač pozicije onda nema izbora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...