Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
danijel021

Fiat Punto mk.2 JTD - tinjaju tri lampice na tabli?

Recommended Posts

Cao svima,ja sam nov ovde i ne zamerite mi ako nesto pogresno napisem,kazem,uradim...

Al da predjemo na stvar:kupio sam punta JTD,2002god.I kad sam kupovao auto bio je normalno dan i ni jedna lampica na kontrolnoj tabli nije sijala{mislim na neku od lampica koja prikazuje greske}al kad sam oterao auto kuci i kad je pao mrak vidi se da tinjaju tri lampice greske:

1.Zuta lampica-nesto kao grejac

2.Crvena lampica servo volan

3.ABS-iako mislim da auto nema abs

Na autu sve extra radi,prikopcavan je na komp i nista nema od gresaka,ako iko ista zna ili ima isti problem nek pomaze

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njemu je normalno da nekad zablinkaju lapmice za greske....tako pise i u uputstvu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ovde stalno te lampice kao tinjaju uopste se ne gase.Ovako-dam kontakt i sve lampice se upale kad upalim auto sve se redovno pogase kao da nema nikakvih gresaka ali u mraku one i dalje tinjaju,na dnevnom svetlu nemozes da vidis da sijaju dok u mraku jasno se vidi da se nisu totalno ugasile nego i dalje svetle ne punim svetlom nego jednostavno recimo sa pola snage nekako sijaju.(nadam se da me razumete)Mozda je negde probila struja pa salje neki slab napon ili ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo verovatno neki kontakt na konektoru table ili samoj tabli.desava se nakon dizanja kilometraze za carinu i posle skidanja iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kolegi kad smo krenuli sa posla na Puntu otkaze servo mada nije na tabli nista prijavio posle skidanja klema pali se siti lampica ali nema servo pojacivaca...

Posto sam tek sad kupio Punta i citajuci forume mislim da je ovo najveca greska FIATA sa tim el.servom zar to nije moglo jednostavno hidraulika....A kako mi se cini i ja cu se pokajati zbog ove kupovine Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije taj servo uopste los.

Uglavnom je problem u losem akumulatoru ili alternatoru,jer je servo osetljiv na pad napona.

P.S.Uporedi cene odrzavanja tvog punta s nekim VW-om,Renaultom ili Peugeotom u klasi,pa ces videti da se nisi zahebo sto si ga uzeo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako nisi pogrešio. To jeste mali problem ali se lako i trajno rešava.

Pročešljaj malo forume i probaj nešto od ideja iz njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da vam javim sta bi sa drugovim puntom.

Odvezao je auto onako bez serva i majstor mu kaze da mu je otisao motor serva nov motor je 150 evrica a ako hoce oni ce ga previklovati i to onda kosta 80 evra.A senzor pozicije je menjao u istom servisu pre nekoliko meseci za 30evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da je prvo premerio punjenje na alternatoru i pogledao kakav mu je aku.,pa ako je to sve u redu da onda razmislja o motoru serva :whistle:

I verujem da bi mu Manfred sad rekao:"Neka promeni tog majstora". :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad opet moramo da se vratimo na one tri lampice koje tinjaju,primetio sam da stalno tinjaju u voznji a gase se tek kad ugasim motor pa posle nekih 5 sekundi se one gase.

--Sad pitanje zasto tek posle 5 sekundi,od cega bi dobijale napon ili koje to uredjaje kompijuter gasi posle 5 sekundi nakon gasenja motora???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompjuter je uvek pod naponom osim kad skineš kleme. Miki ti je napisao šta može da bude. Proveri takođe glavne mase u kolima - jedna je kod motora a druga ispod levog stop svetla. Očisti i kleme akumulatora.

A što se serva tiče, ne verujem da je motor crkao već pre će biti relea, motor je suviše jak da tek tako ode. Proveri osigurače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmirkaju mi lampica za temperaturu I lampica za maglenke.sta li moze biti?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@box

 

Kad kažeš ''žmirkaju'' misliš da ne sijaju jako, ne sijaju punom snagom, već onako kao da tinjaju?

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2021 at 9:35 PM, neshaoct said:

@box

 

Kad kažeš ''žmirkaju'' misliš da ne sijaju jako, ne sijaju punom snagom, već onako kao da tinjaju?

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

 

Oksidirala mi je -klema na akumulatoru.ocistio sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...