Jump to content
FAS Goran
borrislav

Lancia Y - mali hladnjak

Recommended Posts

Skoro sam kupio lanciy Y 2001 godiste.

Naime, kad god upalim grejanje u kabini mnogo smrdi bez obzira da li radi na klimi ili ne.

Kada upalim na hladno ne. Skaidao sam i menjao filter klime, ubacivao asepsol, osvezivac klime..... i nista....smrdi kako smrdi.....jedan drug mi je rekao da je imao slican problem ali na dzeti i da je taj smrad identican njegovom i da isti potice iz malog hladnjaka od antifriza....

Gde se inace nalazi mali hladnjak kod Y i da li to mogu sam popraviti?

Cak mi se cini i da magli soferku malo.

Jel to procuri hladnjak ili neki dihtung?

Takodje zanima me gde bi trebala da bude radna temperatura. pokazivac se samo ponekad pomeri do prve crte i vrlo brzo zatim spusti ispod prve crte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Gde se inace nalazi mali hladnjak kod Y i da li to mogu sam popraviti?

Mislim da ne možeš...evo razloga:

Ts1OuPQ0.jpg iFIP0.jpg

Takodje zanima me gde bi trebala da bude radna temperatura. pokazivac se samo ponekad pomeri do prve crte i vrlo brzo zatim spusti ispod prve crte?

Radna temperatura

----------------------

Ubuduće, malo više:

Korišćenje pretrage Foruma - Search

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove fotografije mi izgledaju nestvarno.

pa da li je moguce da se svo ovo mora skinuti da bi se doslo do malog hladnjaka?

mislio sam da je on ispod suvozacevih nogu i da bi to trebalo da bude manji problem.

koliko li bi uopste kostala ovako nesto i kod kog majstora bi bilo najbolje otici?

pa ti posle kupi polovan auto..... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono na slikama je krajnost. Mali hladnjak (grejač kabine) može da se zameni bez rasturanja celog auta. Čak se ne skida ni instrument tabla. Ali potreban je specijalan alat a naročito znanje, iskustvo i još po nešto (pravi majstor).

Tvoja najveća dilema je: Da li kupiti original kod Delte ili original kod Kit komerca ili original kod AP sporta. Razlika u ceni može da bude velika. Kao što je običaj veća cena - bolji kvalitet.

Inače nemoj da se razočaravaš u auto u startu ovo je standardna boljka, relativno lako rešiva, potrebno je oko 4 sata rada ako majstorima daješ da piju pivo dok rade, bez piva može i za 3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamena malog hladnjaka na Y bez skidanja table?jedino ako iseces lim izmedju motora i malog hladnjaka.a majstor inace to menja sa vadjenjem instrument table za 2 sata i stigne da popije i pivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam svojim očima kako čovek (neću da ga imenujem) samo odvije šrafove koji nose ins. tablu, povuče je u nazad (ka sedištima) oko 40 cm, okači da ne padne i odradi posao. Kako je odrađeno ne znam (dal još drži vodu) ili prska po šoferci al iznutra.

Inače što se tiče norme svaka čast.

Mada nije mi jasno da li je ono jedno pivo sa odzračivanjem sistema ili bez. Mislim ako se povremeno odzračuje staće i 5 piva ko od šale. Evo tema je ozbiljna a ja sam počeo da se za......m.

Inače poruka zabrinutom vlasniku auta je nedvosmislena - TIM servis i .... mislim sunčano je suvi putevi i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovom prilikom se izvinjavam svima koji su pročitali post zbog upućivanja na određeni servis.

Inače, ako Y ima klimu a sigurno ima onda je popravka dodatno komplikovana (ispuštanje fluida pa ponovno punjenje).

A poruka jeste definitivno - da i ne pomišlja da radi sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad raskaci sve srafove i odmakne ili jos pola sata da raskaci instalaciju i ko covek na pultu zameni mali hladnjak uz ladno pivo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam kupio lanciy Y 2001 godiste.

Naime, kad god upalim grejanje u kabini mnogo smrdi bez obzira da li radi na klimi ili ne.

Kada upalim na hladno ne. Skaidao sam i menjao filter klime, ubacivao asepsol, osvezivac klime..... i nista....smrdi kako smrdi.....jedan drug mi je rekao da je imao slican problem ali na dzeti i da je taj smrad identican njegovom i da isti potice iz malog hladnjaka od antifriza....

Gde se inace nalazi mali hladnjak kod Y i da li to mogu sam popraviti?

Cak mi se cini i da magli soferku malo.

Jel to procuri hladnjak ili neki dihtung?

Takodje zanima me gde bi trebala da bude radna temperatura. pokazivac se samo ponekad pomeri do prve crte i vrlo brzo zatim spusti ispod prve crte?

Jos uvek nisam resio ovaj problem. Kupio sam nov mali hladnjak koji jos uvek nisam ugradio (razocarao sam se kada sam video ove slike na odgovorima) ali uopste nisam siguran da je on u pitanju. Naime, antifriz stoji na mestu kako stoji, ne trosi se tj. ne gubi se, u kabini nige nisam uocio da je vlazno tj da curi. tako i spolja.....

Ali i dalje kad god upalim grejanje tj. topao vazduh smrad je nepodnosljiv, ukoliko upalim hladan vazduh nema tog smrada. Kada je napolju hladnije ili kisa iznutra mi magle stakla..... Zamenio sam filter kabine i ceo sistem cistio asepsolom.......

Jel ima neko ko bi mogao ovo sa sigurnoscu da dijagnostikuje.......

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Borislave da li si resio problem hladnjaka?

Ja imam isti problem na mojoj Y 2001. godiste

Meni je majstor rekao da mi je otisao grejac (sace) i treba da odvezem auto da to menjaju a ne znam ni otprilike koliko to kosta. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ nisam jos uvek. mali hladnjak ili ti grejac sam kupio u ap sportu i odgovara od punta I kostap je cinimi se oko 2300, pitao sam vise majstora i svi su mi rekli da se skida cela instrument tabla i da je to posao od jednog celog dana. cena od 50 do 100 evra kako kod kog.

Mislim da cu to morati da sredim sledece sedmice jer grejanje vec treba u kolima a kada ga upalis......smrad.....mada ja sam ispraznio antifriz i nasuo vodu da bi manje smrdilo ali opet probija a sad dolazi hladno vreme te se mora sipati ponovo i antifriz..... eto, pozzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da ti javim, mozda ce te interesovati. Ruke su naplatili 8000 rsd a sam grejac je kostao 1800

Napatili su se sa skidanjem plastike

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije problem posle 80og zamenjenog :thumbup: ide lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su tako dje trazili oko 100 e za to ali sam odlucio sam da zamenim...imao sam isti problem ali mislio sam da ce biti mnogo opasnije to skidanje table... aktivnog rada 2.5 sata i sve je bilo ponovo na svom mestu samo sto sam dobio i grejanje... :thumbsup:

Edited by mare-l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, samo ako pazis moze to da se odradi, samo polako i nema brige! Ionako ces bolje ti da pazis da nesto ne polomis tokom tog pipavog posla nego bilo koji majstor, cast izuzecima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

popravio sam ga napokon danas. cini mi se da ne magli vise a smrada nema uopste, milina.... definitivno mi je bio procureo, pokazali su mi stari. Rad me je kostao 5000 dinara. Problem i dakje imam sa kazaljkom na instrument tabli, pokazivacem temperature, naime, kako pre tako i sad dodje samo do prve crte(i to samo ponekad, dok se uglavnom i ne podize) tu se malo zadrzi i odmah pada na nulu. Do sada sam menjao termostat, neki senzor.....

mislio sam da kada popravim mali hladnjak ce se resiti i ovo medjutim nista od toga. Da nije mozda problem u termo davacu, to nisam menjao jedino ili u ozracivanju, mada majstor kaze da ga je ozracio dobro na 3 mesta. Jel ima neko ideju st bi ovo moglo biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

popravio sam ga napokon danas. cini mi se da ne magli vise a smrada nema uopste, milina.... definitivno mi je bio procureo, pokazali su mi stari. Rad me je kostao 5000 dinara. Problem i dakje imam sa kazaljkom na instrument tabli, pokazivacem temperature, naime, kako pre tako i sad dodje samo do prve crte(i to samo ponekad, dok se uglavnom i ne podize) tu se malo zadrzi i odmah pada na nulu. Do sada sam menjao termostat, neki senzor.....

mislio sam da kada popravim mali hladnjak ce se resiti i ovo medjutim nista od toga. Da nije mozda problem u termo davacu, to nisam menjao jedino ili u ozracivanju, mada majstor kaze da ga je ozracio dobro na 3 mesta. Jel ima neko ideju st bi ovo moglo biti

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=31918

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj mali hladnjak platio 10.000 hiljada u AC Goran, trenutno sam zadovoljan, a ukoliko bude nekih problema, naravno imam garanciju godinu dana.... Valja tako su rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da zamenim najpovoljnije (najsigurnije/jeftinije) mali hladnjak na svom Lancia Y automobilu?
Povucen ovom temom,i jos nekim na forumu,otisao sam u Tim servis na Vidikovcu,ali mi majstor rece da to ne rade!?
Ovde svi govore da rade,pa sam ostao u nedoumici gde to da popravim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa grejanjem u kabini kod lancie y .Posumnjao sam da je u pitanju mali hladnjak ,ali mi neke stvari nisu bas najjasnije . Oba creva od vode ulazno i izlazno jednako su vrela a grejanje je jako slabo .Takodje sam skinuo jedno crevo sa malog hldnjaka i prikopcao na vodovodno crevo ,pustio sam vodu i ona je prolazila kroz mali hladnjak nije bilo necistoca. Ne znam da lije ok to sto sam uradio i da lipostoji neka caka kad je grejanje kabine u pitanju . POZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...