Jump to content
FAS Goran
peca777

Punto Classic - naknadna ugradnja radija / konektori za muziku

Recommended Posts

pozeleo ja da posle skoro cele godine bez muzike da ugradjujem muziku u mog zunta model actual(onaj potpuno go)ali ja znam(rekose iz servisa)da moj model nema instalaciju za istu(muziku)

ali ja ne budem lenj pa skinem plastiku koja stiti prostor gde treba da dodje radio kad ono tamo konektor sa instalcijom iskoci pred mene

pitanje koje mene interesuje jeste da li to znaci da ja imam instalaciju u celim kolima ili je to samo nesto zaboravljeno tu slucajno i da li cu stvarno morati da placam provlacenje instalacije po celim kolima iako je ona tu?

drugo pitanje je (opet nisam bio lenj)pa sam kopao malo po tapacirunzima da vidim sta ima od kablova(kao nesto se razumem)i nadjem konektor sirok sa plavom plastikom po sredini istog sa nekih 12 kablova koji visi neukljucen nigde pa da pitam mozda neko zna cemu to sluzi

nalazi se ispod pregrade za sitnice ispred suvozaca u tapacirungu odmah pored stuba desnih vrata(prednjeg stuba)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je taj konektor što si pronašao? Da li je standardni za auto-radio? Proveri da li ima 12V stalno i preko ključa.

Da li imaš zvučnike u vratima ili bar mesto(masku) za njih? I da li iza tih maski postoje prazne žice za zvučnike?

Inače veza za zvučnik ide prko konektora vrata - između stuba i vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam merio ali izgleda mi standardno sto se tice vrata nema nikakv konektor samo gume koje zatvaraju otvore na vratima jedine zice koje sam video su one dve male sto daju signal da su vrata otvorena ili zatvorena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli, za centralnu bravu, podizače prozora i zvučnike, žice idu preko konektora na vratima. Pokriveno je širokom gumom ali je konektor. Na strani vrata je fiksiran konektor a iz stuba ide (u gumi) snop žica takođe sa konektorom koji se uključuje bočno u vrata. Pogledaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste priprema za muziku. Povezan euro-dzek, kod stuba su konektori za zvucnike ali moraju da se provlace zice i ugradjuju zvucnici. Antena se povezyuje tako sto se skine svetlo u kabini.

I ja imam isti auto ali nisam kopao jos po njemu, cekam fabricku muziku iz Italije od rodbine.

Evo ima na ovom forumu kako je covek resio /ne znam da li moderatori ovo dopustaju - nov sam ovde pa ne znam/. Ishcitaj sve pa ces naci:

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=45&t=12285

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozeleo ja da posle skoro cele godine bez muzike da ugradjujem muziku u mog zunta model actual(onaj potpuno go)ali ja znam(rekose iz servisa)da moj model nema instalaciju za istu(muziku)

ali ja ne budem lenj pa skinem plastiku koja stiti prostor gde treba da dodje radio kad ono tamo konektor sa instalcijom iskoci pred mene

pitanje koje mene interesuje jeste da li to znaci da ja imam instalaciju u celim kolima ili je to samo nesto zaboravljeno tu slucajno i da li cu stvarno morati da placam provlacenje instalacije po celim kolima iako je ona tu?

drugo pitanje je (opet nisam bio lenj)pa sam kopao malo po tapacirunzima da vidim sta ima od kablova(kao nesto se razumem)i nadjem konektor sirok sa plavom plastikom po sredini istog sa nekih 12 kablova koji visi neukljucen nigde pa da pitam mozda neko zna cemu to sluzi

nalazi se ispod pregrade za sitnice ispred suvozaca u tapacirungu odmah pored stuba desnih vrata(prednjeg stuba)

A kako si skinuo tu plastiku sto stiti prostor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Aktualu postoji deo predinstalacije i to onaj najvažniji dva konektora sa standardnim rasporedom i dovedenom strujom do cd radija, odatle snop žica ide do desne strane vozila ispod kasete za sitnice. Dovoljno je malo odvojiti tapacirung od praga i videće se taj konektor.

Evo link ka vg forumu

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=45&t=12285&st=0&sk=t&sd=a&start=255

prati moju priču oko ugradnje i sve će ti biti jasno

rezime, u Delti su mi za ugradnju tražili neku budalastu sumu od skoro 200e bez radija i zvučnika, odjebao sam ih i sam završio ceo posao, na kraju me je materijal koštao 400 din (kablovi za zadnje zvučnike i termo bužiri za lemljene spojeve). Pozadi su ugrađeni 10 inčni Mangatovi zvučnici u za to predviđena mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam Punto Classic kupljen bez "muzike", ima onu plastičnu pregradu tamo gde treba da stoji radio a dobio sam i plastičnu masku sa rupom kojom treba da je zamenim. E sad, problem je što ne mogu da skinem onu plastičnu pregradu? Piše u uputstvu da treba da se gurne ruka u nju i povuče nadole ali to kod mene ne pali :) Da li treba da se skida cela maska (zajedno sa prorezima za grejanje) i ako treba gde su žabice koje je drže?

Unapred se izvinjavam ako je ovo već neko pitao, pretragom nisam našao pa sumnjam da je problem do mene a ne do auta ;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze upravo tako kako si i napisao.Slobodno malo pritisni to jace,nema sta da polomis i videces da ide.Pozdrav.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gurni obe ruke u fioku, palčevima se osloni o gore, zatim vrhovima prstiju guraj dno fioku na gore i istovremeno vuci sve prema sebi. Ako treba, mrdaj malo i levo-desno celu fioku. Slobodno upotrebi silu, nećeš ništa polomiti ma kako sve neugodno zvučalo. :)

Fioka ima 4 žabice, dve sa svake strane. Po jedna sa metalnom "štipaljkom" gore u svakom uglu i po jedna tačno na sredini, plastična, manja. Baš zato treba gurati dno fioke na gore jer ako guraš sve na dole - nabijaš žabice u ležišta, umesto da ih čupaš napolje.

Sent from my Samsung using Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima, zaista sam uspeo posle malo više pritiskanja (u stvari gospođa je to uradila, ja sam opet odustao iz straha da ne slomim plastiku ;)). Mislio sam da mi je to najveći problem pošto radio koji sam kupio ima euro-jack pa sam pretpostavljao da je plug-and-play. Međutim, vidim da na džeku iz puntića stoji žuta žica na poziciji A6, a kod radija bi trebalo da je na A5 (pod pretpostavkom da je to ista žica, tj. +12V), tako da sad imam problem kako da skinem buksnu i da je premestim iz jednog položaja u drugi. Sve mi miriše da ću kod nekog električara u ponedeljak :( Hvala na savetima u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički CD plejeri su jedini potpuno plug and play... A rade i kada izvadiš ključ iz brave. :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

na putu klasik je vezano da plejer radi samo kada je kontatk dat na vozilu, drugacije nece osim ako ne prevezes zicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod mog burazera radi i bez kontakta, a plejer su ubacili ovi u delti, i to na primopredaji auta, ne verujem da su tada prevezivali posto mi nista nismo trazili ni oni nisu nista pitali, auto je imao svu instalaciju i sve zvucnike fabricki posto je dinamik oprema, a mesec dana kasnije odem da doteram komsiji punta ista oprema sve isto njemu ubacili i ne radi bez kontakta. Ja sam posle burazeru sam promenio plejer i nisam video da nista prevezivano, jedino ako nisu izvukli zicu sa buksnicom iz dzeka i uboli u drugi pin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom svi noviji plejeri dolaze s deljivim m/z buksnama na konektoru, tako da sam mozes da kombinujes oko stalnog i kontakt plusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj takođe radi bez ključa, ništa nisam prevezivao. Lično sam ga ubacio u nov auto i nedirnutu instalaciju, tako da nije ni neko pre mene. Reč je o poslednjem modelu koji svira i mp3. Inače, pri paljenju automobila na trenutak se ugasi pa nastavi ponovo posle par sekundi. Verovatno neka zaštita od preopterećivanja instalacije, odnosno crkavanja. :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

razmisljam o kupovini kragujevackog punta ali je primerak o kome razmisljam klot, nema bukvalno nista od opreme, ali deluje da je u dobrom stanju. Branike, podizace prozora itd. bih (mozda) mogao i da podnesem ali druge stvari mi stvarno fale. Konkretno, buduci da nema ni antenu pa pretpostavljam da nema ni pripremu za radio,zanima me da li se isplati tj. koliko otprlike kosta da se to sredi (imam stari plejer i zvucnike) i da li se to radi u obicnom auto servisu ili moram da trazim elekricara.... Hvala unapred i sportski pozdrav :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako umes mozes i sam :D Klasika, kao i na starijim autima sto je bilo. Struja od osiguraca, kablove za zvucnike sprovedes tj sakrijes koliko mozes.. Ne verujem da bas nikakvu pripremu nema za radio?
Sta ce ti uopste bas toliki klot od auta? mislim meni prvom oprema nije bitna ali bar klimu i servo bi morao da ima pa makar zbog neke eventualne prodaje nekad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodat je vec, nisam se odlucio na vreme...

kakva crna klima, nije imao ni centralnu bravu, tockovi 13-ice... :D ali bukvalno nov, ispod 30 000 presao, unutra na nekim mestima i folije ostale, servisiran u ovlascenom servisu. ne bih imao nikakvih problema sa njim jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2019 at 1:30 PM, peraperic11 said:

prodat je vec, nisam se odlucio na vreme...

E, jbg-a.

Da znaš za ubuduće, što sada nakon spajanja tema možeš i videti, to što su govorili da nema pripremu za radio ne mora da znači da stvarno nema baš ništa... Pogledaj celu temu na kojoj smo. :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...