Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kokan

Marea 1.9 JTD - grejači retrovizora, dugme gumeno

Recommended Posts

Zdravo ljudi, zovem se Vladimir. Pre neki dan sam kupio Mareu 1.9 JTD 2002g, pa me interesuje par stvari:
Auto od opreme ima sve osim kože, bar ja tako mislim :rolleyes:
1) ima grejače retrovizora, koje ne znam gde se pale
2) ispod volana, sa leve strane (nije za podešavanje volana i otvaranje haube) ima gumeno dugme *PUSH*, koje sam pritiskao, al nista se ne desava, bar nisam primetio, tako da ne znam cemu sluzi i
3) pošto sam tek uzeo auto, verovatno bi trebao da uradim veliki servis, interesuje me koliko će to da košta
Za sada toliko, unapred HVALA :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Grejaci se pale na dugme na koje palis i grejace zadnjeg stakla

2)To dugme verovatno sluzi za otvaranje poklopca rezervoara.

3)Ne bih da lupetam cene napamet,to ce ti najbolje reci majstori s foruma.

Dobrodosao na forum :welcome:

P.S. Predstavi i automobil kad budes mogao :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za grejače, verovatno je to to,al to ću tek proveriti da li mi radi kad se za to steknu vremenski uslovi :thumbsup: .

Dugme nije za otvaranje rezervoara, jer za rezeorvar sam našao.

ovo dugme, ako se dobro vidi na slici

syU8i.jpg

_0Z9.jpg uHDM9.jpg

e sad, sto se tice auta, kao sto sam vec rekao, 1.9 JTD, 2002g,karavan, oprema HLX (tako piše :rolleyes: )

- ABS

- vazdušni jastuci za vozača i suvozača (ima nešto i u sedištu, valjda bočni)

- el.podešavanje vozačevog sedišta po visini i nagib za leđa

- klima automatska

- sva četiri podizača

- servo

- CB

- svetla za maglu

- radio CD, fabrički

- alu felne 15"

- prskalice za farove

Verovatno sam nešto zaboravio, al u principu, to je to :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo, prelistao, našao svašta po nešto, al ovog dugmeta nigde :no

Ništa, i onako moram kod majstora da proverim za servis, pa valjda će mi oni reći

Mislio sam da nema veze sa nekom blokadom, ili pak fabričkim alarmom, ali pritiskajući ga, ništa se ne dešava, možda se i dešava al to će mi reći verovatno majstor, pošto me "ošiša" :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokane

1 grejace proveri tako sto pritisnes dugme , koje ti je ChobbyNS rekao, pa posle nekog vremena pipnes rukom retrovizor (oseca se toplota ne moras da cekas zimu da bi proverio)

2 dugme koje je "problematicno" u stubu je "fuel cut-off switch" ---> u slucaju "potresa" :thumbdown: prekida dovod goriva....pritisnes ga i sve radi opet (mislim na dovod goriva)..

3.Sto se tice velikog servisa pitaj nekog od servisera sa foruma...otprilike 200 i "neki" evro

Eto nadam se da ces se vratiti od majstora neošišan :thumbup:

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, znači to je to,

hvala puno, nadam se da mu ne skodi sto sam ga pritiskao par puta :thumbup:

jos jednom Hvala :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ovo dugme, ako se dobro vidi na slici

syU8i.jpg

_0Z9.jpg uHDM9.jpg

Taj taster prekidač na levom stubu ispod volana ,je "Inercijalni prekidač"aktivira se na udar ili potres, automatski gasi pumpu za gorivo,za nedaj bože usled udesa ITD.Nekada je bio pod vozačevo sedište,na stilu je na desnoj strani kod punta je u motornom prostoru ITD: Ako se aktivira auto nece da pali pritiskom tog prekidača-tastera ,osetićeš da je nešto škljocnulo i posle kao u prazno da stiskaš. E to je znak da je bio aktiviran i da ce da pali :thumbsup:

Ups... bglion izvini nisam video da si objasnio za "fuel cut-off switch" :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi klikce kada hocu da ga upalim (Lancia-Lybra) pokusavala sam kliknuti to dugme ali nista se ne desava kada ga pritiscem. Deca su mi cackala auto noc prije i ostavili unutrasnje svetlo upaljeno celu noc. Ujutro vise nije mogao da upali nego klikce, da li se ispraznila struja? Svetla na kontrlonoj tabli se upale ali kada okrenem kljuc do kraja da upalim auto samo se sve ugasi i cuje se skljocanje. Mnogo vam hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!Jel nije problem da mi kazes koliko te je kostalo to lepo zadovoljstvo :question::w00t: Jer ja imam mnogo siromasniju verziju 1.6 :unworthy:

He imao sam istu gresku...ostavio uljuceno osvetljenje unutra.Prazan akumulator.A kad vec brckas oko njega proveri da ne treba da se dolije mali destilovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš punjač za akumulatore, napuni ga kući. Priključiš, otvoriš mu ćelije i pustiš da se puni.

Ako nemaš punjač i nemaš od koga da pozajmiš...pozajmi od nekoga drugi akumulator...upali auto...a, onda dok automobil radi vrati svoj akumulator i vozaj se po gradu. Tako će ti automobil dopuniti akumulator dovoljno da i sutra možeš da upališ...samo ta vožnja ne može biti svega 15, 20 minuta, već duže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam mnogo na brzim odgovorima, sada je do mene :) Hvala jos jednom, stvarno ste super - bila sam se zabrinula da je nesto ozbiljnije - sada mi je lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me za šta služi preklopnik off-on koji se nalazi pored osigurača. Izgleda da za njega postoji poseban ključ da bi se okrenuo. Trenutno mi stoji na off. Negde sam na forumu našao da bi to trebalo da bude fabrički alarm. Kada sam kupovao auto, pisalo je da ima fabrički alarm, ali sam ja zaboravio da pitam prodavca.

hvala :thumbsup:

Edited by kokan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da taj preklopnik tj bravica sluzi za uklj/isklj fabrickog alarma.imao isti na mojoj marei,dva kljucica i dva kljuca sa daljincima+karticu sa kodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da negde imam karticu, al nisam dobio te kljucice. Jesu li oni univerzalni ili svaki auto ima poseban?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni na marei ne radi na desnom retrovizoru grejac. Sta to moze biti, da li moram ogledalo da kupim drugo?

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...