Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

Pitanje je koliko ce mi jos uzeti na granici kao carinu i porez na ove felne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne placa se carina i porez na polovne dijelove

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ fedja.culum

Jurio sam za mene felne vec neko vreme i na dosta mesta, a onako uz put jos gledao sta se sve nudi, ali tek te koje ti trazis nisam video do sada uopste (ni na nekom autu a ni kod "prodavaca")??? Od 15'' fabrickih alu (u prodaji) sam vidjao samo one sa 6 punih (debljih) krakova.

Skoro sam na nekom Stilu video petokrake Abarth od 15'' (bilo je neke rasprave ovde da li uopste postoje). Razlika izmedju njih u 15'' i 17'' varijanti je nebo i zemlja.

Da li znas gde mogu da se nabave te 15"? Ili bilo koje normalne 15" 4x98 za stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ u Zemunu u Ugrinovackoj kod Kize imas 15ice za Fiat Stilo fabricke. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te su extra i stoje stilu do j... ali meni trebaju 15" za sada. :rolleyes:

Edited by Foto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiat driver

Jesi li ih pazario ? Po slikama se vidi da je jedna malo kriva kod ventila,a mozhda se i varam!

Nego jel mozhe neko da mi postuje slike GT 17' i Abarth 17' ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiat driver

Jesi li ih pazario ? Po slikama se vidi da je jedna malo kriva kod ventila,a mozhda se i varam!

Nego jel mozhe neko da mi postuje slike GT 17' i Abarth 17' ? :)

Nije moja slika, to sam sa interneta pokupio. Ja imam Abarth 17" :whistle:

Chobby ja mislim da su ovo GT felge

1277120838_68351685_1_FIAT_STILO_19_MJT_3_P_GT_ba.jpg

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ono su GT ali u 17" velicini,koliko sam skontao na googlu stavljale su se na novije abarte. . .

Nemoj me drzati za rec,to sam na netu procitao. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno (verovatno glupo) pitanje:

videh neke felne za koje samo imam info da su 15-ice i da je oznaka(dimenzija, promer, stagod) 4x98, sto bi trebalo da se podudara sa Stilom... da li je jos nesto bitno?

link do slike: 2d934266dd64.jpg

Edited by master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offset felne, naravno... Za Stila je (po tabelama) ET od 35 do 42. Fabricka 15'' je ET43, a alu 16'' i 17'' su ET41 (a rezervni tocak cini mi se ET35 :D ). Detaljno sve vec postoji na forumu: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37137

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Fiat Stilo 1.9jtd, 85kw, 2003god, na njemu su mi gume 17-ice pa ne znam da li ima svrhe da stavlajm manje gume, mislim na 16-ice, cuo sam od nekih ljudi da ce mi biti manja potrosnja goriva, da ce imati udobniju voznju i uopste da je bolje za auto. Inace ovako mi je potrosnja oko 7lit/100km. Da li ima neko nekakvo iskustvo sa ovim? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne :) .

Precesljaj malo forum, za nas narodni auto je vec nasiroko pisano o udobnosti, odrzavanju, ceni guma, izgledu... Za taj motor, potrosnja maltene ista od 15''-17''.

Ja sam neki kompromis sa kojim sam zadovoljan nasao sa 16'', mada mi je (iako cest) najlepsi 17'' Blade model iz tvog avatara.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj, imao i 17'', presao na 16'' (nesto udobniji, primetno jeftinije gume, nasao meni lep i redji GT model felni...). Kazem ti, pisali smo vec dosta, da ne gnjavimo opet ovde, prelistaj malo forum, imas iskustva dosta nas ;) . Mislim, sve je stvar ukusa, potreba, novca pa kako je kome volja... Ako malo pripazis po ovim nasim oranicama ni 17'' nisu nikakav bauk :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi savet od iskusnih, imam alu felne R17, i bukvalno osete svaku rupu, da li je istina da one stete autu tj oprugama itd, tek sam uzeo stila i ne znam mnogo toga a zao mi da menjam felne jer su pola lepote automobila....Hvala unapred!

 

cxca10800.jpg

 

Kako stvari stoje menjacu ih za R15 isti model pa usput ako neko ima mozemo da se dogovorimo :)

naravno ukoliko stvarno stete :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

- felne štete autu

- rupe štete felnama

dakle

- rupe štete autu :D

šalim se malo :p

ako se ne varam to mi izgledaju kao originalne fiat felne, probaj da smanjiš malo pritisak u gumama da više kompenzuju udare, ali samo malo ne da ih izduvaš na pola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegovre original felne, ma svaku rupu mi osete , uzas. I svi mi kazu da menjam hitno za 15ice ali me dusa boli jer su ove prelepe. Hvala u svakom slucaju probacu sutra da ih izduvam malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti probaj da izbegavaš rupe. Pre cepaj na 16, veoma je mala razlika u udobnosti (meni subjektivno nikakva letnji 16, zimski 15). Naravno zavisi od same gume i gde pumpaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gume su goodyearove, ma izbegavam ali oseti auto sve, promenio sam skoro opruge al opet lupi na najmanju rupu bukvalno...probacu sutra da ispumpam malo gume , a treba mi vise saveta , postoji opcija da mu ostanu ove felne a kupim nove gume ali ne smem da se zajebem zato mi trebaju vasa misljenja, konkretno da li stvarno stete autu siroke felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...