Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

Ja sam kupio felne i nijedan euro ne žalim. Nove felne, identične Dynamic felnama koje ćale ima na svom Stilu. Jedina razlika je u boji. Felne prave, ne tresu, bez i jedne jedine mane. Na kutijama su hologrami kvaliteta FIATA. Ako su i to kinezi kopirali, onda im skidam kapu. ;)

Dajte ljudi, manite se praznih priča. Kinezi, kradene, kopije, vanzemaljakog porekla - who cares? Svaki put kad priđem autu zadovoljan sam jer se felne sijaju.

Ko želi neka kupi polovne "original" za te pare koje su izlupane, izgrebane i verovatno pokrivljene. Kako ko voli. :)

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja i komsija smo uzeli za Fiat Bravo alu 15 od koege sa foruma i felne su super i na njima pise made in italy.Komsija je na njih stavio gume Hankook ventus prime 2 i prezadovoljan je.Na njih je stavljano oko 15gr tegica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko uzimao alu felne 16 fabricke od bravo nuovo i montirao ih na stila , da li odgovaraju jer znam da im nije onaj ET isti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sastruzes farbu na rubovima :) .

Zezam se malo, moze, ET im je 31mm u odnosu na Stilovih 41mm.

Video sam kako cuce na jednom srebrnom 5v Stilu, moze proc' :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva,ali realna.Svi olako daju 17-tice uz minimalnu doplatu ili cak i bez doplate za 16-tice.U cemu je fazon?Dali je tvrdji auto,unistava trap,veca potrosnja???Ima li ko iskustva.Konkretno,nasao sam zamenu mojih fabrickih 16-tica za 17-ice.Clan foruma.Da ne bude posle da i ja dajem 17 za 16.

Hvala unapred na odgovorima..

IMG_20140502_192418_181.jpg

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je caka skuplja guma, dobra 10000 pa naviše. I ja bih uzeo 17" ali kad uporedim cenu guma 16" i 17"... Za 17", koliko sam gledao, felne 100-150 evra i za gume oko 300 (nove naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat je uzeo za stila blade 17 sa losijim gumama, pa kao vozice jedno leto pa ce videti...stilo je toliko plivao zbog losih guma da ja nisam mogao da ga vozim, a kamoli klinja...a da pazari gume, onda je to vec veca cifra

Zameni ih za 16 dynamic sa solidnim gumama...stilo odmah prestao da pliva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplja guma, tvrdji auto, vise razbija trap, moras da znas da pazis felnu ( mislim nije za zensko :D ) , lako se pocepa guma, tezi izbor za zimske gume.. dok sa npr '16 nemas tih problema. '17 uvek mozes i za alu '15 da uzmes bez doplate :) Ti da imas bilo koje lepse '16 bile bi ti i skuplje od '17 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel moguce da su te NOVE jeftinije gume 17-ice (tipa tigar od 5000/6000 din) toliko lose da auto ne moze da se vozi normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ja kontam da je meni mozda i bolje da zadrzim 15-tice gume i uopste ne kupujem felne (kao planiram). I lepo kupim najbolje 15-tice gume, sigurno ce biti bolje od losih 17" -tica? Ili ipak da kupim 16" felne i neku srednju kategoriju guma...

P.s. Trenutno su Dunlop Sport Blue Response 195/65 R15...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu.

Oko izbora velicine i modela felni za Stila je pisano X puta i na ovoj temi, a i na opstoj temi o velicini felni i guma. Posto dugo imam Stila izmenjao sam od 15'' do 17'', kao i raznorazne brendove guma na njima i pisao detaljno o utiscima - pa mozes i da iscitas nasa iskustva ;) .

A sa 17'' je u Srbiji u velikom procentu stara prica - teraj dok se guma ne transformise u celestonku, pa kad treba izdvojiti 300 i kusur EUR za neku nizu srednju klasu ili 400-500 EUR za krstene gume, onda idu u oglase.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je 16" optimalno iz mnogo razloga. Cena guma je jeftinija, a auto meni opet izgleda bolje nego sa 15". 17" su zajebane i zbog odlicnih srpskih puteva. Poskace auto na manje neravnine, al zato lepo lezi na putu i naravno izgleda bijesno.

 

Sad da me pitas sta bih, uzeo bih 16tice.

 

Inace vozim 17" blade i bas sam se otvorio za gume i nisam zalio ni dinara, prezadovoljan sam. Al dve gume 230 e otprilike. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 je jednostavno najbolja za stila. Lepo popuni prazninu, dobar izbor fabrickih felni, gume nisu skupe a opet ne utice lose ni po trap ni na udobnost kome je bitno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa svim recenim od pocetka do kraja, identicno razmisljam.

Ko se vozika oko Intera, na Stila staje i 18'' :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...