Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

danas sam bio na lukoilu staro sajmiste oko 4 i nije bilo goriva :wallbash:,a gde se nalazi ta mala art pumpa,jel tu negde kod starog sajmista

Art puma je odmah tu blizu evo mapa

unledjpg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim što na ART-u važi različit cenovnik za domaće, strance, taxi, kurtu i murtu, a zavisi i od toga koliko je hladno napolju kao i od toga koliko je sati tj. da li je 3 popodne ili 3 ujutru. Pre par dana odem sa jednim autom i naspem po 120, odvezem se do drugog auta (koji je bio u centru) i sa drugim autom odmah odem da i u njega naspem gorivo (sveukupno 20min između sipanja) i u njega mi naspe po 130. Ja reko' o čemu se radi, čak mu i pokažem račun od prethodnog, a on će meni ovaj prvi ti nije bio stranac a ovaj jeste :blink:

Onda sam ih naterao sa izvuku tih 4-5 litara koje su nasuli jer nisam hteo da platim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam ih naterao sa izvuku tih 4-5 litara koje su nasuli jer nisam hteo da platim.

:unworthy: :unworthy: :unworthy: Rispekt!!!!! Objasnio si im lepo i kulturno da i nad popom ima pop.... Jbt ne verujem da ima takvih lopova... Pa gorivo je isto dal će da ga sipa u stranca ili u taksi ili u IMT 539 ... Zamisli scenu, ugasi se nekome auto jer nema goriva, dodje lik sa flašom od 2L i pita da mu natoče, a pumpadžija ga pita "Jel za taksi ili za privatno vozilo"... koja nebuloza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^to ti je Evro BMB, ovaj obicni je jeftiniji.

Ne druze, ovo je obican BMB, a euro je bio 145 ili tako nesto.

Na pumpama imaš tri bezolovna.

Domaći od 95 oktana, on je valjda negde oko 134, 135 dinara (ne znam tačno jer ga ne sipam).

Onda imaš uvozni bezolovni od 95 oktana, na OMV-u je 139 dinara (skuplji još par dinara na njihovim pumpama na autoputu).

I, imamo uvozni bezolovni od 98 oktana (ima ga na EKO pumpama, možda i još negde), on je nešto oko 145 dinara.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak bio do Arta i Lukoila na starom sajmistu cena 136din i rekose mu da ce iduce nedelje biti 140din. Sve lepse i lepse. Prvo promenio se odnos dinara i dolara , posle nizak vodostaj Dunava trece ce biti snizen itezitet polarne svetlosti jbg sve to utice da u Srbiji poskupi gorivo koje je i ovako najskuplje http://www.amzs.si/?podrocje=18

Share this post


Link to post
Share on other sites

e dodje mi da odem na pumpu i da je lepo dignem u vazduh, ionako su pre neki dan bili na tv-u kako kradu gorivo po Smederevu, zao mi je okoline i ljudi koji zive oko pumpe, ali kako bi to gorelo bilo bi zabavno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftiniji benzin na pumpama NIS-a i Lukoila

nis%20preljina%202.jpg

Kako piše Tanjug, na pumpama Naftne industrije Srbije (NIS) i Lukoila Srbija pojeftinio je benzin za preko tri dinara po litru, a očekuje se da će narednih dana i ostale naftne kompanije sniziti cene tog derivata.

NIS je snizio cenu benzina BMB 95 na benzinskim pumpama širom Srbije za 3.5 dinara i njegova cena kod NIS-a sada iznosi od 123.8 do 131.9 dinara po litru. Naftna kompanija Lukoil Srbija u okviru novogodišnje akcije snizila je cenu evropremijuma BMB 95 za tri odsto, pa taj derivat kod Lukoila sada košta 134.3 dinara za litar, saopštila je te kompanija.

Popust važi za sve klijente na 65 benzinskih stanica Lukoila, kazu u toj kompaniji i navode da je evropremijum BMB 95 derivat evro 5 kvaliteta koji se proizvodi u Lukoilovim rafinerijama i doprema na srpsko tržište.

Očekuje se da će i na ostalim pumpama cene benzina narednih dana biti niže, a koliko će to pojeftinjenje iznositi zavisi od svake kompanije pojedinačno, izjavio je Tanjugu predsednik Udruženja benzinskih pumpi Borisav Tatić.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više cene goriva

55180-benzinska%20pumpa.jpg

Sa višim cenama goriva u sredu su osvanule pumpe NIS, OMV, ali i kod brojnih privatnika. Evrodizel i D2 su kod NIS-a skuplji za dinar, a benzin BMB95 za tri dinara. Korekciju cena goriva u sredu su izvršili NIS, OMV, ali i veći broj privatnika. Cene se i dalje razlikuju od pumpe do pumpe što je poslovna strategija skoro svih snabdevača tržišta Srbije derivatima.

Na pumpama OMV D2 se od srede prodaje i za 127.9, evrodizel za 138.9, evropremijum BMB 95 za 139.5, a ''običan'' benzin za 134.90 dinara po litru.

Na Lukoilovim pumpama cene su takođe ''šarolike''. Evrodizel košta od 135.9 do 136.9, D2 od 126.9 do 127.9, BMB 95 košta od 132.90 do 134.90 dinara po litru, a evropremijum BMB 95 134.30 dinara po litru.

preuzeto sa - Auto Blog

---------------------------------------

Pa, mesecima unazad Euro BMB 95 na OMV-u je 139.5 dinara... :question: Onaj naš BMB je malo jeftiniji na OMV-u (valjda 134), a na EKO pumpama je Euro BMB 98 oktana 149.9 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzin već u februaru 150 dinara?

benzin%20mb95.jpg

Ako barel nafte poskupi za 30 dolara, što bi ličilo na scenario od prošle godine, vozači u Srbiji bi već od februara za litar benzina mogli platiti 150 dinara. Prema podacima Agencije za energetiku SAD-a, sirova nafta u svetu će već do 2014. ili 2015. godine poskupeti za oko 50 odsto, dok će u trećoj deceniji 21. veka koštati gotovo duplo više nego sada. Tako će za samo dve godine, vozači u Srbiji će za gorivo plačati 1.7 do 1.8 eura. Ako nešto ne poremeti taj trend, a za sada nema najava da će se nešto takvo dogoditi, gorivo u Srbiji će za manje od deset godina sigurno koštati više od dva eura po litru.

Borisav Tatić iz Udruženja benzinskih stanica kaže da postoji čak opasnost da cena sirove nafte skoči u mnogo kraćem roku od američkih prognoza. ''Na cenu nafte najviše utiču smanjenje zaliha i velika geopolitička previranja u svetu. Ako nekim multinacionalnim kompanijama odgovara da se cena digne, oni naprave gužvu na jednom kontinentu i nafta skače. Nažalost, mi imamo veoma malu proizvodnju i zavisimo od uvoza pa ćemo, uz zemlje koje su u sličnoj situaciji, a takvih je većina, biti oni koji će plaćati cenu koju neko drugi odredi'' , kaže Borisav Tatić. Ako Iran blokira prolaz tankera sa naftom u Ormuškom moreuzu, to će se vrlo brzo odraziti na cenu sirove nafte i svako ko bude hteo da je kupi moraće da plati više. Problem je što to neće dovesti u pitanje samo isporuke iz Irana, već i iz Katara, Kuvajta i Saudijske Arabije. Postoje alternativne trase, ali ne za svu naftu koja dolazi iz tog regiona, objašnjava Tomislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija Srbije.

Naftaši ni sami nisu sigurni kako bi građani trebalo da se ponašaju, ali smatraju da će zbog sve manjih rezervi nafte planeta morati da pronađe alternativne izvore kao što su vodonik ili biogoriva. Ono što je za sada sigurno jeste da u ovoj godini vozači u Srbiji neće imati jeftinije gorivo. Podsećanja radi, pre samo tri godine, u januaru 2009, benzin je na našim pumpama koštao ispod 80 dinara.

Plin kao jeftinija solucija

Mnogi vozači su spas od preskupog goriva pronašli u preorijentisanju na vožnju na plin. Ako trošite osam litara na 100 kilometara, to će vas po sadašnjim cenama benzina koštati negde 1.080 dinara. Isti auto će na 100 kilometara trošiti 10 litara plina, što po trenutnoj ceni košta 650 dinara. S obzirom na to da ćete za ugradnju plina morati da investirate minimalno 250 eura, ova investicija će vam se vratiti posle pet i po meseci vožnje ili 5.500 kilometara.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

au znaci nista nam nisu srecna nove godine,ima da svaki mesec poskupljuju gorivo,al kod nas pre ce da vozi auto,nego li hleba da jedem,i dan danas gorivo nije jeftino,naspram nasih plata i nekog pdoseka,al svaki dan guzve su po bg,ja ne znam kao da na vodu idu neki :thumbsup: ja sam vec poceo da korigujem na gorivu,jer ponekad sipam D2,jeftiniji je :thumbsup:,neko ce reci ,aaa steti motoru,mozda kad se samo koristi D2,a kakav mi vazduh udisemo i kakvu hranu jedemo,pa smo zivi i zdravi,hvala bogu

a to sto iran hoce da zatvori ormuski moreuz,zabranom prolaska tankera,to je sve zbog amerike :thumbdown:,jer svagde hoce da se mesaju,i to znaci da ce se poceti ratovi voditi zbog,kao u pobesnelom maksu,zbog nafte

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta sirotinja sad da radi ...

nista, kao i do sad..

kako bre kao i do sad, svaki put kad odem na pumpu sve manje natocim, dal su ludi oni sto nam zavrcu usi ili mi sto trpimo nije mi jasno jos. Mislim da u ovoj zemlji treba samo da se krade, kako oni kradu tako i mi da krademo i da ne jebavamo zakone ... para odavno nema za zivot ovo je prezivljavanje

au znaci nista nam nisu srecna nove godine,ima da svaki mesec poskupljuju gorivo,al kod nas pre ce da vozi auto,nego li hleba da jedem,i dan danas gorivo nije jeftino,naspram nasih plata i nekog pdoseka,al svaki dan guzve su po bg,ja ne znam kao da na vodu idu neki :thumbsup: ja sam vec poceo da korigujem na gorivu,jer ponekad sipam D2,jeftiniji je :thumbsup:,neko ce reci ,aaa steti motoru,mozda kad se samo koristi D2,a kakav mi vazduh udisemo i kakvu hranu jedemo,pa smo zivi i zdravi,hvala bogu

a to sto iran hoce da zatvori ormuski moreuz,zabranom prolaska tankera,to je sve zbog amerike :thumbdown:,jer svagde hoce da se mesaju,i to znaci da ce se poceti ratovi voditi zbog,kao u pobesnelom maksu,zbog nafte

Ovi u Iranu nisu jos krenuli da zatvaraju taj moreuz, a kod nas vec nemaju goriva, sta je sa zalihama, nemoguce da samo kod nas u trenutku nekog sranja rastu cene, a kad treba da se spuste cene onda se niko ne seti, kad sam kupio punta u maju 2010 euro je bio 112 dinara, a sutra koliko ce da bude ko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dokle ima... Mislim da mozemo da se pomirimo sa time da gorivo nece nikad vise biti jeftinije, mozemo ocekivati samo vece cene zbog cene nafte i vece akcize zbog manje potrosnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbdown: Moze,moze ici dole,kad ode jos neko,neki,mozda i ode dole i kada se ustali neko ko ce normalno da razmislja glavom,a ne dzepom.

Sve u svemu tuga,blagi uzas... :thumbdown::thumbdown:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo gde ga izvade, više ga nema, ne navire, a Ameri i dalje voze aute od 5000 kubika koji troše po 20 litara... I tako će da se ubrza proces, goriva će da ima sve manje, i naravno će da bude sve skuplje, a onda više neće da ga bude, pa ćemo svi da se vozimo na baterije :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...