Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

šteta što neidu ove naše mašine na D2, ili još bolje na vazduh dok je on još uvek za dž !!! :realmad::wallbash::rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije, naspem 500rsd odem do Banovog brda, napravim krug po centru, vratim se kući i imam za još 20ak km po gradu da se vozim... juče krenem za BG, naspem 500rsd, odem do Vukovog spomenika i nazad i nemam više ni za 5km :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhm.....ja sam do sad punio na EKO pumpi, i tamo ima odvojeno D2 i ED, i ja uvek sipam ED, ali je tamo cena sad 88.38 ako se ne varam (????) sto znaci da oni prodaju D2 kao ED???

EDIT: moja greska, sad vidim na jednom starom racunu da je litar bio 92,4 u maju.

Edited by MarkoJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 10ak dana sam bio u Bosni (tacnije Republici Srpskoj) i tamo je cena bila oko 75din za bezolovni. Doduse i kod njih je poskupelo u medjuvremenu ali nesto zaista sitno.

Sada sam pokusao da stavim na papir da li bi mi se isplatilo da jednom mesecno odem do granice da sipam tamo. Ako se ne varam, posto sipam za oko 50e mesecno, doslo bi mi tacno na isto da li sipam u Bgu ili jos odem nekih 250km do grane i nazad i sipam tamo. Racunao sam da idem okolnim putem a ne auto putem do Kuzmina (cisto da ne platim ni lopovsku putarinu).

E sad - 2 zakljucka:

1) za iste pare covek u Bosni predje oko 250km vise (na mom primeru makar)

2) ne isplati se jer dodje na isto, ali toliko mi je muka od ovog lopovluka da mislim da cu da nadjem par istomisljenika i odem jednom mesecno do granice cisto da ni dinara ne dam ovim lopovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili da recimo poneseš dva kanistera po 20l pa imaš goriva i za sledeći mesec :)))

Meni lično odgovara Bijeljina jer ja često tamo idem pa mi taman put do tamo dođe džabe :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jos cuo da na par mesta u rs/bih toce gorivo visoke oktanske vrednosti i da neki ljudi sa bezobraznim masinama idu tamo na tocenje...obecana zemlja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxaxa, bas tako, tamo izgleda nema ovolikih lopova kao kod nas, da je bar neki benzin nego najgori u Jevropi a najskuplji, odoh ja u BiH

Share this post


Link to post
Share on other sites

I? Jel bolje što je NIS poklonjen Rusima? Ne samo da im je poklonjen NIS nego i monopol na tržištu!

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo, mislis da bi pod AUS bilo bolje ne bilo bi gore veruj mi, a i nije poklonjeno nego prodato 51% akcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako drugari... sledeće godine će da bude konkurencije... samim tim dosta jeftinije gorivo.

Mislim šta reći kad je u zemlji pored nas benzin 72 din :)

Pa da bude 80 i kusur dinara pa opet lepo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih bio srecan da euro dizel opet bude 58, pa i 68 dinara, kad je bila ta cena rezervoar mi je uvek bio pun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim akcizama tesko da ce biti jeftinije gorivo pa cak i da se ukine monopol, odnosno dozvoli uvoz svih derivata a ne samo ED-a. I mislim da je sa Rusima postignut dogovor da se monopol ukine od januara, ali 2011 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prošlog vikenda išao u Bijeljinu i put (gorivo + putarina) me je izašao džabe. Da sam poneo kantu od 20l bio bih dobar ~3000rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dovla

minimum, jos kad vozis rezervoar ti se sam puni, pa moras da stajes na pumpu da istochish ;)

@all

aj skupimo kintu za jednu cisternu u makedoniji ili bosni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jos Bosna blizu, razmisljam da pocnem tamo da izlazim vikendom i taman da tocim gorivo usput. ;) Da spojim lepo i korisno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet poskupljuje za 3-4 dinara, od subote... dokle?

„Evro dizel“ „skočio“ je od januara za rekordnih 43,2 dinara, odnosno sa 58,2 dinara koliko je bio početkom godine na ovonedeljni prognozirani 101 dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha

kupujem bicikle svih dimenzija, ispravne ili neispravne, dobro placam :D

this time next year we'll be milionaires ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...