Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Na mojoj zastavi 10 2006god se lampica 3-4puta palila dok smo sipali na lukoil pumpi,ali je bio pod garancijom,pa su u servisu uvek besplatno brisali greske,ali uvek kazu kako je lose gorivo...otkako sipamo na OMVu nije se ni jendom upalila...u julu ce da bude 5god kako je kupljen auto...ne znam dal ima neke veze,ali na lukoil vise nismo nikad sipali...samo na OMV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto si sipao 2006 na lukoilu bilo je identicno gorivo i na omv. Znaci ISTO ;) Bezolovni i dalje curi sa iste pipe u raf. Pancevo, NS itd ;) EvroBMB je druga prica, ali njega nije ni bilo 2006.

Poredite V shell sa nasim gorivom. Pa taj V je bolji i od vecine derivata koji se mogu naci i u Evropi.

Kod nas je gorivo manje vise isto i ova nasa poredjenja koji je bolji nemaju veze. Pricamo onako kako bi mi zeleli i kako ce nama biti lakse :yes

postujem svako poredjenje i misljenje, ali se ponekad i dobro nasmejem na pojedine komentare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec dva dana vozim na avio dizel sa EKO pumpe i nikakve razlike nisam primetio u tome da auto bolje ide da je mirniji rad i naravno potrosnja. Sad sigurno mogu zakljiciti da je ED na nasim pumpama gotovo isti. Ja dizela vozim po prvi put .Pre toga sam vozio zastavu 101. Auto sam kupio preo oko 9 meseci tako da ne znam kakvo je gorivo bilo pre 2-3-5 godina ali verujem da je sada mongo mnogo bolje. Kao sto sam u nekim postovima pisao sipao sam na NIS-u, EKO, MBG, MOL, na maloj pumpi na Dorcolu kako je zovu "dorcolsko poilo", na maloj pumpi na starom sajmistu, na Hrvatskoj INA , auto isto ide ista potrosnja na svim ovim pumpama. Mogu reci da se potpuno slazem sa testom SAT emisije gde je receno da su razlike u kvalitetu mizarne i da se ne mogu primetiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestrog si malo. Kako meni ništa nije zapušilo ovo naše gorivo? Prede ko bubica JTD, ne dimi, ne trese.

jel na tvom automobilu blokiran egr ventil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ako ga je neko blokirao bez mog znanja. :)

edit:

Drvac, ja vozim ovaj auto okruglo 4 godine (upravo treba da odradim 5. registraciju) i ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da ima bilo kakve razlike u gorivu koje sam do sad sipao. Nisam imao probleme tog tipa ni pre 4 godina, kao što ih nemam ni sad. Ranije nisam sipao ni bilo kakve aditive, to mi je relativno nova praksa (injector cleaner tečnost).

Kad sam kupio auto sipao sam isključivo na EKO, u Crnoj Gori takođe, a onda sam prešao na MOL. Specijalno sam par puta sipao na OMV kada nisam imao izbora, ali nikakve ti ja tu razlike ne primećujem. Već duže vreme nigde drugde ne tankujem nego na MOL, otkako se auto vozi uglavnom po gradu, pa nije problem da se sjurim sa Novog Beograda do Braće Jerković ili Medaka, gde se ove pumpe i nalaze.

Škodu tankujemo samo na OMV, u inostranstvu gde stignemo. Zujali smo svuda sa njom van zemlje, mnogo više nego sa Stilom i takođe ni TDI ne primećuje nikakve razlike između eurodizela napolju i kod nas, izuzev što uvek dimi ko lud. JTD i sa 140.000km više na satu dimi mnogo manje.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja moj egr nisam zatvorio vec sam ga ocistio pre 2 meseca i radi ok.

kad sam ga skinuo zgrozio sam se sta sam video(opste poznata stvar).

Na zapadu slabo ko da blokira egr ventil jer nema potrebe zbog kvaliteta goriva

kome je nivo sumpora malte ne 0.

opet odoh u off!

Ebi ga da vozimo shell ili poboljsane dizele koje ima da se pazare napolju nebi nam

se zapusavali motori garezom i smolama.

TDI motori nisu commonrail (ovi stariji )slazem se sa tobom da su krs nad krsevima.

Svojim ocima sam gledao na ujakovom Pasatu tdi sta znaci gorivo i zapusenje.

presao mu motor 220.000 i crko za generalnu.(prvi je vlasnik a auto je kupio u Austriji kod ovlastenog prodavca novih VW automobila).

Inace motor je 1.9 TDI crvenoD crvenoI od 77KW.Auto je vozio ovde u Srbiji.

Hocu sa ovim da kazem da nam Vagen i njegovi agregati nisu i ne trebaju da nam budu reper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije nisam sipao ni bilo kakve aditive, to mi je relativno nova praksa (injector cleaner tečnost).

Koje aditive sipas ? Mislim na marku vidim da se cesto pominje wurth a u AP sportu ima neki wynns, citao sam nije lose radi preventive sipati na pola godine malo aditiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi je što se nisam organizovao da snimim okom idljive razlike kod vožnji sa Mol - Eko - Nis gorivom: kod moje nasvirane mapice koja agresivnije prska gorivo na punom gasu i egr-a koji samo 70 posto otvara umesto 100 posto vidi se tačno šta izlazi iz auspuha:

MOL: veoma malo crnog oblaka,

EKO - dosta gadan crni oblak (mada se se slažem sa Damjanovićem da su malo poboljšali u odnosu na prošlu godinu)

NIS - još malo gadniji oblak od EKO oblaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas prolazim pored MOL-ove pumpe na auto putu u smeru ka Sid-u, cena Euro dizela 137 din. Kad me slog nije strefio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo je katastrofalnog kvaliteta a mnogo mu je jaka cena sto je zalosno...

Pre neka dva meseca osetio sam da stilo nece da prima gas kao ranije, otisao sam do majstora kad ono egr ventil... Ocistili smo ga i radio je sasvim normalno kad posle nekih 15-ak dana opet ista prica :wallbash: . Sada smo ga zatvorili i sve je ok, nadam se da ce tako i ostati :thumbsup:

Edited by ivan_pajce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto opet, pa uvek je tako bilo. Mozda je zimus bila malo cupava situacija, ali plin se uvek isplati :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste plin malo isplativiji ali kad popricas sa ljidima koji voze benzince oko 2.0 kubikaze i ako hoce iskreno da ti kazu svi oni torose oko 14 l plina + benzin prilikom paljena i gasenja. Ne pricam da je auto ustinut pa da manje trosi a da ne ide uopste. Dva druga jedan vozi bravo 1.6 16v kaze u gradu nema sanse ispd 12l plina a drugi ortak ima opel karavan 1.6 kaze nikad ispod 13l po gradu. Komsija vozi volvo 2.5l kaze 16l plina. Malo se osvrnes po ulicama sta voze taksisti a od voznje oni zive. Svaki auto koji je noviji i vece kubikaze je dizel. Na plin vidjam starije automobile a od novijih jedino dacie na plin. Sve je to toliko slicno jedino se ne isplati velika kubikaza na benzin , mada ko ima takva kola ima i da plati gorivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se ti i ja ne slazemo ali uopste. Zaboravio si jednu bitnu stvar a to je da je gas 60 dinara a ED 135. To je vise nego duplo. Pitaj te taksiste koliko im trose te masine u gradu. Prosecna marea na taksiju sa klimom u Beogradu stize i do 9-10 litara dizela. Sto se tice plina i tih 12,14,16 litara u gradu to je u lovi opet daleko ispod pomenute maree. I da za primer uzmes auto koji trosi manje dizela opet ti na isto dodje. Ja vozim auto sa 220ks i plinom. Potrosnja na otvorenom je oko 11. U gradu Beogradu je i 14. A u onoj varijanti paljenja na benzin na potrosi se ne znam koliko. Meni je sistem tako podesen da kada je toplije pali direktno na plin. Sto se tice gasenja na benzin to sad cujem prvi putm. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i kazem slicno dodje na dizel i na plin , na plin malo jeftinije. Nije to tolika drasticna razlika zato i taksisti u Bg vecinom vozaju na dizel. Jedina prava i osetna razlika je izmedju voznje cisto na benzin. A to da gase na benzin to sam video na karburatorskim sistemima.Rucno prebaci na benzin pa ga tako ugasi da bi kasnije prilikom paljena lakse upalio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li je neko danas gledao "vesti" i video i cuo sta ce biti sa cenama goriva??? :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: :realmad:

Strasno!!! :realmad: :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da..da bi izjednačili akcize moraju ili nižu da podignu, ili višu da snize...i očekivao sam da će podignu nižu, ali da im ni to neće biti dosta nego podigoše obe... :rant::realmad:

mislim, stvarno...no comment :wallbash::vava::no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbijo !!! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idiotluk, volim Srbiju kao zemlju, ali ne kao drzavu jer je banana!!! U svakom slucaju ovo je sramota...

Primetio sam da je na Zmaju NIS ok gorivo...a sto se tice MOLa na autoputu BG-NI, kod Starog hrasta ako se nevaram, litar ED kosta 139!!!!

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, ja kad se nisam onesvestio juče... LUKOIL na autoputu BG-NI ED 137rsd!!! Gledam ja pređe cifra preko 7000 reko' šta je ovo, kad ono gorivo evro i po :wallbash: Ni na jednoj pumpi čak nije ni manje zapravo svuda je skuplje... ovo me us*alo da sam naišao na najjeftinije.

I vraćam se večeras kući u kraju na MBG 129... čist bezobrazluk tih pumpi na autoputu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio pre neki dan film o Nelsonu Mendeli, odnosno njegovom čuvaru. Južno Afrički. Interesantan. U medjusobnim dijalozima, protagonisti filma, žale se na situaciju u zemlji... , uvele im UN sankcije zbog slobode, prava, demokratije i to... Uglavnom, kao posledicu svega toga dvojica u kafani razgovaraju, žale se na pogoršane uslove života, i tek će jedan od njih da potkrepi ranije tvrdnje:

" Jebeš zemlju u kojoj je benzin skuplji od piva..."

ne znam zašto navedoh ovo, niti nam je zemlja pod sankcijama, al je reč o benzinu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pumpa na Starom sajmistu, zaboravih ime, 122din ED, danas sipah i auto se ponasa isto kao na MOLu da sam sipao...ali videcemo narednih dana kako ce biti.

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec duze vreme sipam na toj pumpi zove se Art petrol. Uglavnom taxisti sipaju na njoj i onaj ko zna za nju posto je zavucena. Kao sto sam pisao u raznim postovima ranije nisam primetio razliku izmedju nje ili bilo koje druge pumpe u gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...