Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

koja EKO pumpa :question: jer ona kod YU biznis centra je na lošem glasu :whistle: koja ima u širem centru :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam na MBG već par meseci jer mi se uvek nalazi na mom putnom pravcu. Prilično sam zadovoljan gorivom, među najjeftinijim je u gradu, a čini mi se skroz korektno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima firmu moze da izvadi klub karticu kod MBG i prilikom kupovine za kesh da dobije jos i popust ;) (mislim da je popust samo za TNG i ED)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja EKO pumpa :question: jer ona kod YU biznis centra je na lošem glasu :whistle: koja ima u širem centru :coffee:

Ja sipam na pumpi kod Bogoslovije ;) Dovoljno mi je bilo da na poslednjoj zameni uloška filtera goriva vidim da je korišćeni bio čist kao nov :clap:

Inače cena dizela u Mađarskoj je daleko iznad 113 eurocenti koliko piše u tabeli iznad.

Dizel je oko 388 forinti na svim pumpama, a V-Power dizel na Shell-u je oko 420 forinti. Jedan evro je oko 260 forinti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali ima valjda neko ogranicenje za tu karticu tipa da mora da se toci minimum 200 litara mesecno-kao da smo taksisti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gotovo uvek sipao na MBG pumpi skroz ok ED. Kao sto sam i pre pisao probao sam ED na vecini pumpi i nikada nisam primetio nikakvu razliku. Da li je neko probao ED koji se toci na maloj pumpi izmedju Brankovog i starg zeleznickog mosta. Juce sam sipao cena 123.9 sto mu doje 10 dinara po litri jefinije od vecine pumpi u gradu. Kad god sam dolazio a bilo je svega par puta na pumpu ispred mene su uvek bili taksisti. Ocigledno samo oni znaju za nju. Ako je neko cuo za nju neka napise utiske, ja sam svega par puta bio i potrosnja kao i na drugim pumpa , auto isto vuce, isti zvuk motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja EKO pumpa :question: jer ona kod YU biznis centra je na lošem glasu :whistle: koja ima u širem centru :coffee:

Eko Yu benzinske stanice u Beogradu

Benzinska pumpa

Mesto

EKO Pupin

Bulevar Mihaila Pupina 8B011/21-44-994

EKO Bežanija

Partizanske avijacije 144a011/318-7970

EKO Vidikovac

Kneza Višeslava 57011/3056-350

EKO Palilula

Dragoslava Srejovića 2a011/20-84-306

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mogu da potvrdim to da se JAKO oseti razlika u gorivu, i da vredi sipati AVIODIZEL...

Inace sipam gorivo na jednoj maloj privatnoj pumpi u komsiluku, i pristojnog je kvaliteta, boljeg nego na NIS-u.

Ali posto sam pre nekog vremena isao autom u Austriju tamo sam nasuo pun rezervoar, i nisam mogao da verujem da je to isti auto.

Prvo sto je manje trosio, skoro celu litru, i drugo sto je auto isao kao pomahnitao,nisam mogao da verujem da moze tako da lepi za sediste. unworthy.gif

Kad sam se vratio, nisam imao mira pa sam malo ispitao ED na par benzinskih pumpi.

Prvo sam sipao na NIS-u pola rezervoara, i auto kao da se razboleo...poceo malo vise da dimi, potrosnja se povecala, i znatno je slabije vukao...

Cim sam potrosio, sipao sam na ovoj maloj pumpi , i situacija je slicna, samo sto je manje dimio, tj kao i pre, i manje se gusio....

Posle toga sam sipao na MOL-u, i posle toga je situacija bila bolja, ali ne puno. Dima nije bilo nigde, a potrosnja blago smanjena... Sto se tice ubrzanja-nepromenjeno.

I na kraju sipam AVIODIZEL... Zao mi je sto ga nisam sipao odmah posle Austrije, da mogu odma da uporedim, ali cini mi se da razlike nema, ili je minimalna. Dima nema nigde, potrosnja smanjena, a auto opet ide kao lud...thumbsup.gif

Izvinjavam se na dugackom tekstu, toliko od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je neko probao ED koji se toci na maloj pumpi izmedju Brankovog i starg zeleznickog mosta. Juce sam sipao cena 123.9 sto mu doje 10 dinara po litri jefinije od vecine pumpi u gradu.

Ona mala NIS-ova pumpa, kod one stare lepe oronule zgrade, pre Bristol hotela :question: pre skretanja za autobusku stanicu ili neka druga pumpa :whistle: mada između ta dva mosta ne znam za nijednu osim ove :smoke:

ps: hvala, todo & g. damjanoviću :unworthy::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nekom od prethodnih SATova su analizirane sve vrste goriva kod nas. Razlike su minimalne, da ne kažem nikakve, a Aviodizel je potpuno isti kao ED na svim drugim pumpama. Ja i dalje sipam samo na MOL, ali u poslednje 4 godine sam sipao na raznim pumpama i moram priznati da nisam primetio nikakvu razliku.

Škodu smo tankovali i u inostranstvu, ni sa njom nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na naše gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta mala pumpa je odmah iza Hit Auta na starom sajmistu. Ako npr. ides preko starog mosta iz pravca grada ka nbg. Predjes most i dolazis do raskrnice gde levo ides za splavove desno ka brankovom a pravo preko sina nastavljas do te male nisove i kasnije do Dejtonke. Ti krenes pravo i na bukvalno 100m skreces desno u sklop nekih magacina na starom sajmistu. Put je jako los pun rupa. Ides samo pravo do kraja dok ne udjes u veliko dovoriste i sa desne strane je pumpa.

http://maps.google.com/maps?q=44.812894,20.441088&num=1&t=h&sll=37.0625,-95.677068&sspn=23.875,57.630033&ie=UTF8&ll=44.812794,20.441174&spn=0.001743,0.005493&z=18

Juce sam se vratio sa Vlasinskog jezera , presao sam tacno 850km posto sam isao i do sela u blizini Vlasine. Auto put Beograd- Vladicin Han konstantno 140 kasnije Surdulica pa penjanje na 1200m na Vlasinu pa silazak do Svodja pa ponovo penjanje na Vlasinu kasnije povratak za Beograd preko Leskovca nazad konstantno 150. Potrosnja goriva sa te pumpe je 5.9 Nisam ni sam pametan oko kvaliteta ED na nasim pumpama. Kao i sto Nidza kaze nikada nisam primetio razliku u potrosnji ili kako auto ide. Moram priznati nisam sipao na EKO pumpi vise od pola godine a bas cu danas pa da vidim dal se oseca neka razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice smanjene potrosnje i vece zivahnosti vozila sa gorivom koje sam sipao u austriji, potpuno sam siguran da je razlika jako primetna.

E sad, to je moje iskustvo.

Ko ne veruje, ne mora, poenta foruma je u tome da svako prenese svoja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecan vozac ne moze da oseti razliku izmedju 115ks i 120ks,a kamoli razliku u kvalitetu goriva u toj meri u kojoj vi opisujete,ali da ne raspravljamo dalje o tome :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojim se da se razlike u gorivu drastičnije odražavaju na snagu motora od 5 ks.-a Nisam siguran koliko mogu poverenje da poklonim istraživanjima SAT-a...a pogotovu našim laboratorijama, koje su mahom u službi NIS-a i ministarstva za energetiku. Ukoliko se sećate negde prošle godine bila je tvrdnja da nam je gorivo evropskog kvaliteta. Potom se negde pojavio člančić, negde u ćošetu nekih novina, da stvari ne stoje "baš" tako!. Potom se objavilo da kupujemo najgori "rinfuz" od Evrodizela iz Rumunije, Bugarske i Madjarske.... Sećate da se da su pojedini proizvodjači vozila smanjivali garantni rok za svoja vozila prodata u Srbiji upravo zbog nekvalitetnog goriva. Sećate se da su ljudi sa oduševljenjem pričali o inostranim gorivima letujući u Grčkoj....itd,itd. (Vpower).

Ja samo primećujem da sa novim gorivom prilikom uključivanja klimakompresora tokom vožnje skoro da nema razlike u ponašanju motora, u odnosu na vreme kad sam sipao gorivo u Autocentru BOBAN, gde kad uključim klimu, kao da mi uskoče dve osobe u auto. Primetio sam i da znanto manje troši goriva nego u isto vreme prošle godine kada sam sipao gorepomenuto gorivo...itd,itd. Jeste ono 134.5 dinara, ali mislim da vredi više nego 10% jeftinije gorivo, kada mi je vozilo trošilo 20% više!.

Uostalom, probajte...pola tanka, merite, pa kazite.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali ima valjda neko ogranicenje za tu karticu tipa da mora da se toci minimum 200 litara mesecno-kao da smo taksisti

Pa iskreno nemam pojma, cale mi je taksista pa tocim i nepitam :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ce auto da mi ide kao da ima 5+ konja s tim gorivom onda cu ga odmah sutra sipati :rolleyes:

Evo ja da te provozam u autu kada sipam na Mol-u i kada sipam na Nis-u,samo da cujes rad motora i kliktanje na obrtajima ili na potezanju,tj.punom gasu na malim obrtajima! :thumbsup:

Da se uveris!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čoby druže, neće ti ići kao da ima 120 konja, ali će ti ići kao da ima svih 116..... Bar je to kod mene bio slučaj. Baš je osetna razlika, tako da ga sad vozim na vrhu gasa....a on troši 7.3,7.4.... sve gradska vožnja, 19 km/h prosek. U isto vreme prošle godine potrošnja mi je bila sa BOBAN gorivom 9.2, sa istom prosečnom brzinom.

Uostalom, sipaj 10 litara, resetuj board comp., ono sve na nulu, i gledaj šta se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam par meseci na mol-u i sem guzve i cekanja nista drugo nisam dobio.

Ne bi Mercedes preporucio NIS za svoja vozila da im je gorivo toliko djubre :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pre posla sam sipao za 2 crvene ED na EKO pumpi kod Bogoslovije pa cemo da vidimo kako ce se ponasati auto. Za 2000din uvek predjem oko 220km pa cu sada uporediti vredi li placati 135.9din litru ED :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se stvarno desilo nešto sa kvalitetom goriva. Drugi mesec zaredom, gradski prosek je 6.5. Takodje drugi put zaredom me je bord kompjuter slagao, tj. Average je bio po njemu 6.9.

Ne može da bude greška, jer sam sipam dok ne mogu prst da umočim u dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uverio sam se u Grckoj za kvalitet goriva SHELL v-power diesel

uh kako je to gorivo dobroooo.Auto leti a trosi 5 lit.

Kod nas ce to biti misaona imenica.

Sto se tice Aviodizela kako ga zovu stos je samo u filtriranju (kako sami kazu)

a inace je iz NISa kao i sva ostala.

znaci jednako biiip ko i svugde.(zapusava egr ventile grane i ostalo bez greske)

ebi ga kad je procenat sumpora veliki ko u eko3 gorivu,a nasi mogu samo da nas lazu

i kenjaju i da nam naplacuju tu cenu koja je a realna za taj kvalitet je 85 dinara i ni pare vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestrog si malo. Kako meni ništa nije zapušilo ovo naše gorivo? Prede ko bubica JTD, ne dimi, ne trese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do letos sam vozio lagunu 2.0 ide (tip motora:))kako su francuzi osetljivi na lose gorivo upali mi cek lampica i ja u servis dobar dan brisanje greske 1600din.Menjao pumpe omw,mol,eko nista.Onda se pojavio na nisu premium benzin ,bio skuplji od obicnog i reko aj da probam.Malo duze je izdrzao u odnosu na druge ali se greska opet pojavljivala.Krenuo za grcku lampica se upalila na izlazu iz bg,ne smeta nista ali nervira ;). U grckoj sipam shelovo gorivo 100 oktana,posle 20-tak kilometara lampica mi se sama ugasi,da ne pricam kako je auto "prodisao".Tako da sto se tice goriva mislim da je skoro na svim pumpama isto s...,samo drugo pakovanje.Sipam na eko pumpi kao taj avio dizel,i na mbg gde je jeftiniji za 5,6 din isto se ponasa auto isto radi motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...