Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Sad me podsetiste... Danas proletoh autoputem pored NIS-a i setih se u zadnjem trenutku da pogledam.

Ako sam dobro video: BMB95 je 126.4 din, a ED 134.9 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, dellas said:

Dobih info da je u BN 1.65Km sto je oko 79-80din ...kriminal

 

Tačnije, oko 100 dinara - u zavisnosti od kursa KM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas videh sliku sa jedne pumpe u okolini Bijeljine, gde su i dizel i benzin oko 1.35 km, što je upravo 80 dinara.

 

1 km = 61.5 rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njih je cena toliko povoljna i toliko oscilira, da ne možemo da je pohvatamo i lako se zbunimo!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sipao, BMB95, 125.9 din.

ED 135.4 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam oko 50l za rezerve, treba za kosilicu, testeru, ne daj Bože za auto... Plaćao za euro premium 95 128,10 rsd/l

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nemam ni jednu kantu "zaliha" goriva :) Garažni komšija mi je, inače, "švercer goriva", tako da kod njega sigurno ima par stotina litara (dizela, rekao bih). Nisam ga nikada pitao pošto to "valja" ... Onih "crnih devedesetih", kada je bila kriza (pa i za gorivo), imao sam 4 vojničke kante od po 20 litara + 1 metalna kanta od 10 litara. Sve to sam (napunjeno) znao da stavim u Vitaru (dugu 363 cm, sa Wb 220 cm, sa rezervoarom od samo 42 litra) i da nas četvoro odraslih, zajedno sa stvarima, krenemo u CG na more :) I tada na nije bilo tesno  :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja praktikovao to, ali na ovu cenu, grehota...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

tuga je ovo.... cena niska, a mi pod zabranom... ni vikendom ne možemo da otperjamo negde, a valjalo bi....

 

a kada krenemo da vozimo, tada će na brzak da se vrati cena, valja pumpadžijama zaraditi, a i u budžet da se vrati po 100 + eur...

13 minutes ago, moron said:

Ma, nemam ni jednu kantu "zaliha" goriva :) Garažni komšija mi je, inače, "švercer goriva", tako da kod njega sigurno ima par stotina litara (dizela, rekao bih). Nisam ga nikada pitao pošto to "valja" ... Onih "crnih devedesetih", kada je bila kriza (pa i za gorivo), imao sam 4 vojničke kante od po 20 litara + 1 metalna kanta od 10 litara. Sve to sam (napunjeno) znao da stavim u Vitaru (dugu 363 cm, sa Wb 220 cm, sa rezervoarom od samo 42 litra) i da nas četvoro odraslih, zajedno sa stvarima, krenemo u CG na more :) I tada na nije bilo tesno  :) 

cenim da je vitarin krov, bio za stvari...

čisto informativno, naravno da su cene stare....

100.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

cenim da je vitarin krov, bio za stvari...

Ne brate, 4 kante po 20 litara u gepek (uspravno), a jedna (od 10 litara) položeno ispred sedišta suvozača, lične stvari preko kanti u gepek, a i jedna torba izmedju putnika pozadi :)

Krov Vitare sam počeo da koristim tek kasnije, za Thule, kada su "došla deca", za smeštaj stvari i dečijih kolica.

 

Što se tiče tih starih cena goriva ( dizel 163 ), ja sam poslednji put sipao dizel ( čini mi se ), za 165, taman pred vanredno stanje  :) Kola skoro da uopšte i ne vozim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, akumulator...
Moj prso onog vikenda kada smo bili 80h u zatvoru..

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

U pravu si, tuga je pregolema, gorivo nikada jeftinije, a nigde ne može da se otputuje, ali, čim bude moglo, "naduvaće" oni cene.

Za divno čudo, danas sam provozao Fiata celih 10 km :) Tj, sin je vozio, a ja "blejao". Isto je (za kola).

Što se tiče akumulatora, dopunjavao sam jednom i na njemu, kao i na poslovnom yariću. 

Inače, mada je off topic, moram reći, dok ne zaboravim, jer može biti korisno  :) Jedan naš zajednički internet poznanik ( Mad Maxx ), mi je davno rekao da na izlaznim kablovima punjača akumulatora serijski spojim regulator napona za solarne panele. I zahvaljući tome, godinama dopunjavam akumualtore bez skidanja klema ... Što je super, posebno zimi, jer ga povremeno na brzinu spojim, na sat-dva ... A čak i da ga "zaboraviš na punjaču", taj regulator napona ne bi dozvolio rast napona na akumulatoru (nakon što se napuni ).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Struja mi nije jaca strana. Ali zasto ne napravis jednu temu, na tu temu, mnogima bi dobro doslo malo DIY za odrzavanje akumulatora... Kako si uradio i sta si iskoristio

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Ivan said:

Juce sipao, BMB95, 125.9 din.

ED 135.4 din.

Onda je fino spuštena cena od juče do danas :whistle:

IMG_20200430_161711.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...