Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Ček, jel ovo znači da je skupo gorivo ili male plate? :blink:

Kad u Danskoj može da se uzme skoro 8x više a gorivo je skuplje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuku, neki mogu i 3000litara....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde vise nego duplo jeftinije cak i u odnosu na Tursku :lol: .

 

Egipat:

- benzin, 56 din (0.48 EUR) 

- dizel, 42 din (0.36 EUR) 

 

:scooter:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na OMW opet akcija do kraja jula sa njihovom karticom popust na gorivo 10 din po litri i 5 din za gas,nepominju dizel u poruci.Mada prošla akcija uključivala je sva goriva.MaxMotion 95 je 147 din onaj običan bezolovni valjda 144 din 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam ja sipao za 5000 kad vracaju mi kusur 320din pogledam racun kad ono 141.6 tacno 10din/l. nadam se da pacoli nije ubacio malo vode da razblazi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/19/2019 at 8:07 PM, Ivan said:

Ovde vise nego duplo jeftinije cak i u odnosu na Tursku :lol: .

 

Egipat:

- benzin, 56 din (0.48 EUR) 

- dizel, 42 din (0.36 EUR) 

 

:scooter:

 

 

Sasvim je realno da u Egiptu bude jeftinije nego kod nas, ali ne 4 puta jeftinije! Ako je realno da tamo bude 0.36, a kod nas 1.36 onda su nama solidno isprani mozgovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, salevs said:

danas sam ja sipao za 5000 kad vracaju mi kusur 320din pogledam racun kad ono 141.6 tacno 10din/l. nadam se da pacoli nije ubacio malo vode da razblazi :lol:

da si sipao od 16-18h imao bi jos 5din popusta :D 136din/l 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene goriva u julu stabilne, autogas pojeftinio

 

180942-benzin.jpg

 

Prosečna maloprodajna cena benzina je povećana ovog meseca za 0.8 dinara po litru ili za oko 0.5 odsto u odnosu na početak meseca, i iznosila je 29. jula 151.77 dinara, saopštilo je Udruženje naftnih kompanija Srbije (UNKS). Kako prenosi Tanjug, nasuprot tome, cena dizela je smanjena u julu za oko 0.4 dinara po litru, odnosno za 0.2 odsto, i na isti dan je u proseku bila 160.62 dinara. Najveću promenu je imala cena TNG autogasa koji je pojeftinio za 3.2 dinara na 76.57 dinara, što je smanjenje od 4 odsto u odnosu na početak meseca.

Prosečna cena benzina u zemljama regionu u toku jula je uglavnom bila u porastu. U Mađarskoj je benzin poskupeo za 4.5 odsto, u Hrvatskoj 3 odsto, a u Rumuniji za 2.5 procenata. Prosečna cena dizela je u Mađarskoj porasla u julu za 2.7 odsto, u Rumuniji za 1.3, a u Hrvatskoj za oko 1.2 odsto, dok su u ostalim zemljama ove promene manje od jednog procenta. Cene sirove nafte u toku jula nisu bile tako stabilne i otprilike od sredine meseca je uspostavljen trend rasta. Najniža cena evropske referentne nafte ''Brent'' je bila 61.93 dolara za barel, a najviša 67.01 što predstavlja razliku od čak 8.2 odsto, navode iz UNKS-a.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIS Šepak ED 2.04KM/l

NIS Foča ED 2.25KM/l (tako je od Zvornika pa južnije ta cena)

 

Šta mi plaćamo 160-170 RSD/l?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites




 
Šta mi plaćamo 160-170 RSD/l?!
 


Kifle, margarin, podrigušu, Chanel torbice...

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam evo u Crnoj Gori i ovde je benzin 1,36 €. Dizel ovog momenta ne znam koliko je tacno ali znam da je jeftiniji od benzina a mislim da je po litri 1,20€ sto me bas iznenadjuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Dule 021 said:

Ja sam evo u Crnoj Gori i ovde je benzin 1,36 €. Dizel ovog momenta ne znam koliko je tacno ali znam da je jeftiniji od benzina a mislim da je po litri 1,20€ sto me bas iznenadjuje. 

Dule, u kom mestu ? Info dobro došao, uskoro palim dole. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Ja sam bio pre 2 nedelje dole, svuda je ED 1.20e ili 1.21e 

Na nekim manjim pumpama uz magistralu bilo je i za oko 1.15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bato onda dobro sačuvao novčanik :lol:

Ja se nešto razmišljam da sipam ovde jedno 10-15% preko pola do CG pa u prelazu da natankam pun. Ionako će se vozati plaža-nazad :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Dule, u kom mestu ? Info dobro došao, uskoro palim dole. Hvala

U Tivtu sam ali sam leteci posto sam motorom dosao na more pa vozikam se do Budve, Kotora a danas verovatno idem i do Dubrovnika preko Herceg Novog i td ali generalno sipam tamo gde mi ustreba goriva i ne gledam toliko u cifru jer mala je to razlika da bih se ja cimao. Naime radi se o svega nekih 1500-2000 km i kad se stavi racunica na papir sta cu da ustedim?  

Inace u CG je haos na putevima i samo slucaj od sinoc gde su se zbombala dva auto u kolonama u direktnom sudaru i poginulo je dvoje a zbog toga je katastrofa od kolone. 

Ja nisam bio godinama u CG na moru ali verujte da kolima nikad pomislio ne bi da dodjem ovamo jer ovo je uzas. Vuces se u prvoj drugoj kilometrima. Kao da automobila ima koliko i ljudi na ovim prostorima i prosto je neverovatno koliko je zagusena magistrala. 

Ja se motorom provlacim izmedju i samo tako idem kako tako napred a mogu da zamislim kako je ljudima u kolima. 

I da se razumemo, nema veze da li je bila saobracajka ili ne ali guzve su neverovatne. Kao u Beogradu u spicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu prosle godine nije bilo tako, bila samo guzva na ulazu u Budvu negde oko 12 posle toga sve ok. E da i povratak sa Ade Bojane uvece je pakao :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Nikola 1.6 said:

Majku mu prosle godine nije bilo tako, bila samo guzva na ulazu u Budvu negde oko 12 posle toga sve ok. E da i povratak sa Ade Bojane uvece je pakao :D 

Da ne idem u off, ali vraćanje sa Ade Bojane planiraj uvek pre 4 popodne ili oko 8 uveče. 25g idem u UL pa znam sve napamet. @Dule 021 Hvala za info, ja idem ka UL, pa gledam tu rutu cenovno, premda prošle godine nisu bile beznačajne razlike između Ulcinja i skroz gore Mojkovac-Kolašin (do 10-12 eurocenti). 

Takođe znam da za put Nikšić  prema Vilusima pa levo na Grahovo i Dragalj puta nema (sve skinuto stavljaju nov asfalt ali je prohodno) pa ko ide tuda da se natanka obavezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacajna razlika ili ne, u ovoj iteraciji napunio sam nasuo 125l ED (225 KM = 13500 RSD po google konverziji), dok bi to bilo kod nas oko 20000 RSD (ako racunam 160 RSD/l) tako da je usteda jedan pun rezervoar u BiH.

U CG bi ta kolicina bila 150 EUR, tako da je tu oko 20 EUR ustede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...