Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Hahahaha ja sam sad preko vibera  dobio poruku od Gazproma da imam popust od 3 din/l za sva goriva osim na metan i plin :lol: nekih 5 kodova i top,to je to.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel su rekli da će dati subvencije poljoprivrednicima od 20dinara. Eto!
NIS pumpa ed 162 a gdrive 169 din.
Knez petrol, 30m dalje Adi dizel 161 din.

Svako moje sipanje, na tri nedelje otprilike, skuplji dizel za 2-3 dinara.

Al neka, dokle god ćutimo i Saruman ruši drveće, pregrađuje reke sa MHE, diže cene goriva, koje je sad skuplje nego za vreme krize na bliskom istoku kad je barel bio 100 dolara, treba nas fircati, i to bez zaštite.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, silenci said:

pa skoro 20 dinara jeftiniji benzin od dizela

Jutros gledam i konstatujem upravo to - obican benc uglavnom 145, obican dizel 163 din.

Mislim da je to do sada najveca razlika. Nagruvali su dizel, da sam u situaciji da mi jaci benzinac vise trosi, a vozim se jeftinije nego sa Stilom JTD :blink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvežimo temu - 10 god 9mes cene dizela:

10ipo godina cene dizela.jpg

Edited by ivan73
text edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vas je ucestvovalo u protestima zbog goriva kad su bili? 

Ne vidim da se iko pohvalio da je bio a ovamo kuknjava kakve su cene. 

E pa vidite ja sam bio i kad je stigao poziv za svedocenje odem i hteli su da mi naplate kaznu za parkiranje od 5000 tj 2500 ako platim odmah i nisam hteo da platim i sad idem na sud. 

Toliko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, ivan73 said:

Da osvežimo temu - 10 god 9mes cene dizela:

Zlatno doba :) - kraj 2008. i pocetak 2009. Vreme kad se prilicno cepao benzin+plin, a polovni dizeli prethodnih godina tek bili u zaletu kod nas.

Tada sam terao JTD-a, secam se da sam litar ED placao najjeftinije 58 din, a EUR je bio oko 100 kinti. Odes na pumpu, natankas pun sa nevericom i osmehom na licu. Tipa 50l je imalo i za manje od 2900 kinti.

To bi bilo kao da je danas litar dizela oko 70 din, jos malo pa 2.5 puta jeftinije nego sada.

PS: Jutros se natankao - cena benzina je otisla par kinti gore i na NIS je 148.2 din (G-Drive 100 158.7), ED je na oko 163 (G-Drive Diesel na 169).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice cena, ja na OMV-u kod mene na Mirijevu ( to je vec Karaburma ) je svakim danom od 16-18h 5din jeftinije, plus sto imam njihovu karticu koja jos dodaje 3din znaci 8 ukupno, meni super.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rile_bg said:

Sto se tice cena, ja na OMV-u kod mene na Mirijevu ( to je vec Karaburma ) je svakim danom od 16-18h 5din jeftinije, plus sto imam njihovu karticu koja jos dodaje 3din znaci 8 ukupno, meni super.

Da ne znaš da li je tako i na ostalim OMW pumpama 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Zrenjanincu kad se ide iz Borce ka gradu ima OMV gde stoji tabla sa popustom u odredjenim satima, ne znam tacno kad, pogledacu kad budem prolazio.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo u Srbiji poskupljuje za najmanje 3 dinara

 

170654-gorivo.jpg

 

Na svetskim tržištima cene nafte porasle su i prošle nedelje, petu nedelju zaredom, dosegnuvši najviši nivo od novembra 2018. godine. Na londonskom tržištu cena barela porasla je za 2.8 odsto na 70.34 dolara, dok je na američkom tržištu barel poskupeo za 4.9 procenata na 63.08 dolara.

 

Nebojša Atanacković, jedan od vlasnika AD ''Nafta'' i predsednik Unije poslodavaca Srbije tvrdi za ''Blic Biznis'', da će poskupljenje nafte na svetskim berzama sigurno povećati cene i na srpskim pumpama. Kako otkriva, početak poskupljenja treba očekivati vrlo brzo, a do početka junagorivo bi moglo da bude skuplje za najmanje tri dinara po litru. ''Poskupljenje na svetskim berzama u praksi se preliva na naše cene goriva otprilike kroz dva do tri meseca. Imajući u vidu da nafta u svetu intenzivno poskupljuje tokom prethodnih mesec dana, pitanje je dana kada će ovaj trend početi da se preliva i na cene goirva u našoj zemlji. Očekujem da će gorivo na pumpama u Srbiji biti skuplje za tri dinara po litru već do početka juna'' - ocenio je Atanacković. Prema podacima koje je nedavno objavilo Udruženje naftnih kompanija Srbije (UNKS), prosečna maloprodajna cena evrodizela i benzina u Srbiji za prethodnih mesec dana već je porasla je za oko 3 dinara po litru na 163 dinara, odnosno 148 dinara po litru za benzin, dok je cena TNG autogasa smanjena za 0.6 dinara po litru na 75 dinara. Nakon što su na svetskom tržištu cene u prvom tromesečju skočile oko 30 odsto, cene nafte porasle su i u prvoj nedelji drugog kvartala. Podsticaj cenama pružili su u petak, bolji nego što se očekivalo, podaci sa američkog tržišta rada. U martu je u SAD otvoreno 196.000 radnih mesta, više nego što se očekivalo i znatno više nego pre mesec dana.

 

Podršku cenama pruža i nada ulagača da će uskoro SAD i Kina postići trgovinski dogovor, čime bi se završio trgovinski rat, koji je prošle godine negativno uticao na dve najveće svetske privrede. Cene nafte podstiče i smanjena proizvodnja Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEC) i Rusije, koje se pridržavaju dogovora o smanjenju proizvodnje za 1.2 miliona barela dnevno, a vrednost raste i zbog sankcija SAD naftnom sektoru Irana i Venecuele, što dodatno ograničava ponudu na tržištima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj,sad sam sipao kod Steka na NIS-u 149.70 je litar benzina. Samo napred,ovim tempom do sredine maja ce na 160 pa onda plus ta tri i idemoooo krecu odmori,samo rokaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta da kazemo sad za litar ED,a jos kad poskupi,e veselo,al Srbi se ne odriču automobila i cigara,i da hleba nemaju,a eto za 2 il 3 godine u Srbiju dolazi blagostanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...