Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Sveze stanje od jutros, NIS u Juznjaku - dizel ista cena, benc citavih :) pola kinte dole:

 

170120196116.thumb.jpg.95e9e2cf64a8e761a2fb26d1b343b38d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euro Petrol BMB 95 137.7,dizel 152.9 sa karticom, ja sipam kod njih najvise. Probao sam i onu 98, nije bilo neke razlike u potrosnji, ali bice realnije merenje kad prodje sneg i otopljavanje u mestu. Vidno je da je posle EuroPetrolove 98 sa Molovom 95 isao kao slogiran i tresao je pri punom gasu. Posle toga sipan 95 na EP, ide mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sipam na EP sa karticom i generalno sam zadovoljan. Izbegavam Aviu i jako retko sipam na NIS-u. Moze i EKO ali je skuplja od ostalih pa i nju izbegavam koliko je moguce. 

Cinjenica je da kako se ovi protesti odvijaju da i cena goriva polako pada sve bize a zna se zasto. Da bi se kupio narodni mir a ne zbog toga sto su oni na vlasti dobri jer su se pokazali dosad kao olos koji i kad je na svetakom trzistu nafta rekordno padala oni su kao u inat sopstvenom narodu dizali cenu. Sad kad im se polako pocinje tresti stolica cena pada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Blic je krenuo da maze oci tektstom https://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/vozaci-u-bih-drzavi-dnevno-plate-17-miliona-km-od-kupljenog-goriva-na-pumpama/wgyedd9  Koliko li mi placamo dnevno od kupljenog goriva plus putarine za raspale autoputeve? Sve se nema a doniraju pare drugim drzavama.. Ali da ne idemo u off :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povećane akcize

Koliko će sad koštati gorivo?

 

pumpa cena goriva.jpg

 

U skladu sa Zakonom o akcizama Vlada je objavila nove dinarske iznose akciza usklađene sa rastom potrošačkih cena u 2018. godini. Nove, više akcize na derivate nafte su objavljene u Službenom glasniku i primenjivaće se od 01. Februara

Ovako izgledaju važeće akcize:

  • Bezolovni benzin RSD/l 54.94 
  • Gasna ulja RSD/l 56.50 
  • TNG RSD/kg 42.90

A, ovo su nove, usklađene koje će važiti od 01.02.2019.

 

Screenshot_20.jpg

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji dizel i TNG autogas među najskupljim u regionu

 

188530-gorivo.jpg

 

Dizel i TNG autogas su zbog visokih poreza u Srbiji među najskupljim gorivima u regionu, dok je cena benzina na nivou proseka u okruženju, saopštilo je Udruženje naftnih kompanija Srbije (UNKS).

- Prosečna maloprodajna cena benzina evro premiuma BMB 95 u Srbiji iznosi 142.39 dinara po litru, a u nju ulazi 56.04 dinara akcize, zatim 23.73 dinara poreza na dodatu vrednost (PDV) i 2.60 dinara naknade za obavezne rezerve.

- Litar evrodizela u Srbiji košta u proseku 158.70 dinara, a cena sadrži 57.63 dinara akcize, zatim 26.45 dinara PDV-a i 2.60 dinara naknade za obavezne rezerve.

- Litar TNG autogasa u proseku u Srbiji košta 75.44 dinara, u šta je uračunato 24.07 dinara akcize, zatim 12.57 dinara PDV-a i 1.44 dinara naknade za obavezne rezerve.

 

Ako se cene goriva u Srbiji porede sa cenama u okruženju, litar dizela u maloprodaji u proseku košta 1.344 evra i jeftiniji je nego u Albaniji i Grčkoj. Dizel je pak skuplji nego u Hrvatskoj, Sloveniji, Crnoj Gori, Rumuniji, Mađarskoj, Bosni i Hercegovini (BiH), Bugarskoj i Makedoniji. TNG autogas u Srbiji košta u proseku 0.639 evra po litru i na listi cena po visini nalazi se na četvrtom mestu u okruženju. Najskuplji je u Grčkoj jer košta 0.776 evra po litru, zatim u Mađarskoj, Sloveniji, a jeftiniji je u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Rumuniji, BiH, Makedoniji i Bugarskoj. Litar benzina u Srbiji u maloprodaji u proseku košta 1.206 evra i jeftiniji je nego u Grčkoj, Albaniji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji i Madjarskoj, a skuplji je nego u Rumuniji, BiH, Makedoniji i Bugarskoj.

 

UNKS je naveo da cena sirove nafte, uz manje ili veće oscilacije, već dva meseca ima trend rasta pa su kotacije referentne nafte ''brent'' od 24. decembra do danas porasle čak za 33 odsto, odnosno sa 50.47 povećane su na 67.07 dolara za barel. ''Za to vreme cene goriva u Srbiji nisu se značajnije menjale, bile su u padu sve do kraja januara, a tokom februara cena benzina stagnira, dok je prosečna maloprodajna cena dizela povećana za nešto više od jednog dinara'', navodi se u saopštenju. Dodaje se da većina prognoza o ceni ''brenta'' na globalnom tržištu do kraje godine govori da će se kretati oko 67 dolara za barel. UNKS je ocenio da su mogući kratkoročni pikovi i na gore i na dole, ali ne ispod 57 i ne iznad 85 dolara za barel. ''Ovo stanje na globalnom tržištu nafte se može okarakterisati kao relativno stabilno, ali političke tenzije koje vladaju u naftom bogatim regionima, ili zemljama kao što su Iran i Venecuela, preko noći mogu sve da promene'', navodi se u saopštenju UNKS.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko podatak kolika je cena gasnog ulja na pojedinim nis pumpama, treba mi za magare, fap, a nigde nisam mogao naći cenu, pumpa koja toči d2 ili ti gasno ulje mi nije baš blizu da bih otišao proveriti cenu.

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Ništa onda cu od komšije, 150l, ima kamione euro 6 pa prodaje po 1.1 e evro dizel...

Mada mi to masnije više odgovara za FAPa, ali

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala.
Ništa onda cu od komšije, 150l, ima kamione euro 6 pa prodaje po 1.1 e evro dizel...
Mada mi to masnije više odgovara za FAPa, ali
 
Послато уз помоћ Тапатока
 
 
 
 
Dodaj zejtina,to rade ovi moji sa traktorima kada treba da rade u polju.Ovi sa rotacionim boš pumpama tvrde da se ceo sistem očisti...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš, sipaću po koju litru.
A komšija gde je pa par kuća niže

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nalazim po 130 sa vremena na vreme...al je to valjda sa broda nesto, nije ed. Dok ne krene poljoprivreda, onda se ne moze na red stici

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipaj mu ulje, dvotaktol, preradjeno ulje ali cisto...bilo sta, njemu to sve cak i prija :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poješće klipna boš pumpa sve ali će biti i posledica...a zejtin očisti ceo sistem a podmaže!

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mislim da je zejtin najgora opcija jer opet najranije isparava a i verovatno ima nekih ostataka. Ja ga kod sebe me bih sipao nikada, a svako ulje ti cisti sistem inace.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovo:


A i kod mene je malko razvijenija dizel poljoprivreda nego u Toplicu...Ljudi proverili.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam ovih dana u Nemačkoj super e10 gorivo. Nisam ništa znao o gorivu pa sam malo guglao:

https://www.acea.be/uploads/publications/ACEA_E10_compatibility.pdf

moj motor je podržan pa sam sipao. U odlasku ka Nemačkoj sam sipao naš klasičan super i autoputem je trošio pri brzini 120-130 konstatno uz usporenja gde je manje ograničenje brzine, 6.34l/100km mereno metodom čepa.

Pošto sam u lokalu prešao oko 2000 km sipao sam par puta i potrošnja je varirala u zavisnosti gde sam vozio, ali sam za put nazad sipao opet super e10 i merio do sledećeg točenja u Mađarskoj potrošnju (gde sam sipao običan super opet). Na moje iznenađeke bila je 5.74l/100km. Znači isto sam vozio, slični su uslovi na putu bili.

U Nemačkoj cene supera su od 1.26 do 1.38 evra u zavisnosti od doba dana i gde se sipa, na autoputu ide i preko 1.65.

U Mađarskoj na autoputu 392 forinte, kad se siđe na lokalne pumpe 351 forinta (1 din oko 2.7 forinti)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Pa ja mislim da je zejtin najgora opcija jer opet najranije isparava a i verovatno ima nekih ostataka. Ja ga kod sebe me bih sipao nikada, a svako ulje ti cisti sistem inace.
Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

dvoktaktol je za te stvari i motorno ulje, biljno jestivo tek kada se obradi sa NaOH, tako da glicerin izađe, onda bi trebalo i sa Metil-alkoholom da se izdvoji još jedna frakcija,tek tada je za motor.

nema na mom fapčetu dima, biće snimak prvog paljenja posle 6meseci (tu mora "malo" da zacrni onako ekološki), pa vožnji i td :D

8 hours ago, Djuk85 said:

I ja nalazim po 130 sa vremena na vreme...al je to valjda sa broda nesto, nije ed. Dok ne krene poljoprivreda, onda se ne moze na red stici emoji3.png

nije sa broda, iz njegovih kamiona euro6, ture ukraina rusija

Edited by bit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog interesuje, cim se predje Pavlovica most , na prve dve pumpe dizel je 2.00KM, kod ostalih privatnika 2.05KM, dok je na NIS-u 2.14KM. Ovo govorim samo za pumpe koje su na putu za Bijeljinu, kakva je dalje situacija ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...