Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

eto.. sacekali su cela 3 dana da opet najave poskupljenje goriva... i opet je blaga "nestasica"

prvo poskupljenje je bilo za 8-10 din, novo za jos 6.

za narednih mesec-dva ocekujem za bar jos 10 :realmad::veryangry::thumbdown::wallbash: TRASH!

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites
eto.. sacekali su cela 3 dana da opet najave poskupljenje goriva... i opet je blaga "nestasica"

prvo poskupljenje je bilo za 8-10 din, novo za jos 6.

za narednih mesec-dva ocekujem za bar jos 10 :realmad::veryangry::thumbdown::wallbash: TRASH!

bice ED opet 108 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, nije to nista neocekivano. Odavno su najavili povecanje akciza na gorivo, to mi je razumljivo.

Nego meni nije jasno ovo prethodno poskupljenje goriva koje nema veze sa akcizama - odnosno zasto je uopste poskupelo, koji je razlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je onaj fazon... 3 puta pojeftinjuje po 5-6 dinara a onda dva puta poskupi po 10 i ono kao extra! Mamicu im lopovsku, se statiske pokazuju da nas država lupa po ušima za gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de, zašto se niko nije bunio kada je nafta spala sa 100 na 60- :) Mora sad malo da poskupi da bi se ljudi manje vozili da se smanji gužva u BG-u što podržavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a pogotovo to mi je uvek bilo interesantno! Ljudi kukaju kako su cene goriva otisle bestraga visoko i kako nemaju pare, a na ulicama nikad vece guzve! Katastrofa! Srpska posla! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se dobro sećam početka decembra kada je gorivo ono pojefitnilo ludački... od Pančeva do ETF-a mi je trebalo bezmalo sat i po, a inače stignem za 20-ak minuta, a od ETF-a do Železnika više od dva sata, a inače je normalno opet možda 20-ak do 30 minuta... a nigde nema zastoja, sve ide, ali je gužva u PM i da može, auto bi na auto bio poređan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nek poskupi vazno je da LPG neode gore, a za benzin me bas zabole, a i podrzavam poskupljenje valja ce sad biti manja guzva u BG ovo je loodilo preko Gazele a i ostali mostovi nisu bas najbolji.

A ova akciza se ne odnosi na LPG, posto vidim nije poskupero???

Zna li neko nesto o tome?

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće kad budu napavili metro! Subway je keva ! Ili eventualno kad narave još neki most... to će znatno rasteretiti saobraćaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, a kad ce to biti 2089, za 80godina, hvala ne treba, do tad ce napraviti auto koji leti pa tak ni guzve nece biti, haha, vazno da LPG ne povecju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma nek poskupi vazno je da LPG neode gore, a za benzin me bas zabole, a i podrzavam poskupljenje valja ce sad biti manja guzva u BG ovo je loodilo preko Gazele a i ostali mostovi nisu bas najbolji.

A ova akciza se ne odnosi na LPG, posto vidim nije poskupero???

Zna li neko nesto o tome?

pozz

Guzva u BG-u se sigurno nece smanjiti, jer se nije smanjila ni kad je evro dizel letos bio 108 din, tako da nije bas opravdano zbog toga podrzavati poskupljenje. :)

Guzve ce u Beogradu uvek biti, jer dok se izgradi novi most, bice jos vise automobila, a dok se izgradi metro bice ih i 10x vise i tako u krug. Evo primera: sagradili obilaznicu oko Beograda koja nije namenjena za Beogradjane...

edit: deo obilaznice ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razmišljate lepo... suština je projetkovati saobraćajnice da bi mogle da "podnesu" dovoljan protok saobraćaja da ne dolazi do zastoja... a to je izvodljivo upravo ulaganjem u infrastrukturu što je kod nas "nepoznat pojam".... ne pamtim kad je poslednji put izgrađen neki most kod nas a da ne pominjem renoviranje.... jedino što pamtim je Stari savski most ili ti traJvanski most... Brankov su farbali a oko Pančevca se nešto trenutno "muče" Sve je izvodljivo verujte mi... a ima i formula za to: više automobila -> više recimo mostova, tunela i sl. Metro je keva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljamo mi dobro i znamo kako se resavaju problemi, ali sam si napisao u cemu je problem:

ulaganjem u infrastrukturu što je kod nas "nepoznat pojam"....

Upravo zbog toga su odgovori bili sarkasticni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E za tramvajski most moram da pohvalim onoga ko ga je radio sa mozgom pa lepo nije stavio šine na sredinu trake već ih pomerio taman da se ne gazi točkovima po šinama, a da se ide lepo sredinom trake :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa država finansira sanaciju a Kinezi rade iz prostog razloga što su "mali" a na Pančevcu je takva konstrukcija da samo oni mogu da se "provuku" e sad ne znam kako ih plaćaju. Ako su neki "stručnjaci" sigurno da ih debelo plaćaju a ako su obični Kinezi onda ih sigurno plaćaju bar duplo manje od naših radnika.... u svakom slučaju oni su jeftinija radna snaga... ali je prevashodno razlog tome što oni rade ono što sam naveo na početku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bokija ćorčo! hahahahahahh! priznajem ni ja nisam primetio.... a čemu služi dugme report ???

Boki, između alata za boldovanje, podvlačenje, smajlija i text editora ima napisano Add image to post i to je ona varijanta kao na Cannonu za kačenje slika i ne bi bilo loše da to koristimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa dobro, nije to nista neocekivano. Odavno su najavili povecanje akciza na gorivo, to mi je razumljivo.

Nego meni nije jasno ovo prethodno poskupljenje goriva koje nema veze sa akcizama - odnosno zasto je uopste poskupelo, koji je razlog?

obrazlozenje im je sledece.

Laka americka nafta je 40 dolara barel

nafta koju mi kupujemo Tip URAL je 52 dolara

e zbog te razlike su digli vanakcizno poskupljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...