Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Posted (edited)
4 hours ago, ostoja said:

Za platu moras sam da se snalazis. Uci, usavrsavaj se, trazi bolje (ali i pruzaj bolje) bice i plata... A ako bas ne bude, jasno ti je zasto pobeze preko 500000 ljudi za 10 god.

Ja sam programer i radio sam za neki shit od plate iskreno, dodje mi da bacim sidro i sve u tri ...l .... :) bukvalno to je ta prica .... 

53 minutes ago, knezevic76 said:

Moraš da iznivelišeš platu sa skokom potrošačke korpe, kao naša VLADA ;)

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 

boli me uvo , sve surim na paypal a kad odem na odmor ili vikend ili sta god samo odatle svlacim u banku dje mi treba :D najmanja provizija - najbolje da cu da dam velikom gospodinu ? :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/8/2024 at 8:36 PM, knezevic76 said:

Opet da ponovim, dve nedelje da niko ne ode na pumpu, budžet Srbije bi se raspao!
Toliko o našoj ekonomiji, BDPu i ostalim glupostima kojima mažu oči narodu.


Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 

:)

Ne bi, kone, ne brini :)

Ne ide to tako. 

Kriva tražnje je niska, odnosno, u odnosu na broj stanovnika, ne troši se ovde mnogo goriva. Najveći deo potrošnje nije potrošnja iz zabave već zbog nekih poslovnih aktivnosti. 

Ne bi kupovali dva dana, potrošili rezervoare a onda treći dan bi se potrošnja vratila na pređašnji nivo, uvećana za ono što nije sipano u prethodna 2 dana :)

 

Al, ima tih fora, zamlatnih, da se ljudi zanimaju, pa tako neko pusti priču, da aplaudiramo medicinskim radnicima, da lupamo u šerpe, da nas izađe 5 000 000 na ulice ... 

Sistem je mnogo postojaniji nego što to nama izgleda :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet.. da nema glovo, wolta i cargo-a dosta bi bila manja potraznja za gorivom

al posto ljudi vole da budu sam svoj gazda i posto sa druge strane ima dosta ljudi koje mrzi da odu do je**ne prodavnice tako nam je

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno gorivo u Srbiji je skupo zbog visokih nameta, ali generalno, cena goriva na svetskom tržištu raste jer se namerno smanjuje proizvodnja da bi se podigla cena. Prosto rečeno, manje proizvodiš a više zarađuješ.

Mnoga poskupljenja su veštački izazvana jer je jedini cilj kapitalizma "neograničena zarada bez obzira na posledice".

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, stex_pb said:

Konkretno gorivo u Srbiji je skupo zbog visokih nameta, ali generalno, cena goriva na svetskom tržištu raste jer se namerno smanjuje proizvodnja da bi se podigla cena. Prosto rečeno, manje proizvodiš a više zarađuješ.

Mnoga poskupljenja su veštački izazvana jer je jedini cilj kapitalizma "neograničena zarada bez obzira na posledice".

Sve je to OK, dok ne pogledas benzinka pa vidis cene u okolini...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, ortakov said:

Jel to Marks napisao u Kapitalu

Max Weber-Protestanska Etika

IMG_3093.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...