Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Jel probao neko ovaj novi euro 5 dizel ili kako se vec zove ?Na EKO pumpama ga ima i mislim da kosta oko 180din/L.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

180 dinara???!!!???

Mili Boze pa gde mi to zivimo i kuda ova napacena zemlja ide?

Pa u Republici Srpskoj i Hrvatskoj ga ima unazad godinu i kusur dana, i jeftiniji je nego ovo smece sto inace tocimo!

Ako je ova cena od 180 din realna tek sada mozemo predpostaviti na sta se vozimo!!!

STRASNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naj iskrenije nisam video tu cenu do sada za euro dizel...mada dam i danas bio na eko pumpi, sipao euro dizel u sluzbeni auto..po ceni od po 154.9...Ali ako ce taj ed stvarno biti toliko...onda to prevazilazi sve granice normale!!!

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahaahahahahahahahaahahahahaahahaha!

EKO je moja omiljena pumpa. 'Ladno pucaju na ove paćenike koji bi da kupe sve "originalno" i najbolje i najnovije. :D Malo doliju nekog aditiva i onda se klinci popale kako je gorivo koje su do sada sipali čisto smeće i kako im je auto "prodisao" sa tim novim gorivom, pa se onda dodatno istripuju da stalno sipaju to gorivo :lol:

Ovce su za šišanje. Tačnije, pošto je narod stoka, a ovce se svrstavaju u domaće životinje koje ljudi uzgajaju radi dalje koristi (vune, mleka, proždiranja mesa) iliti - stoku, jasno je da je narod stoka! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad ni ne sipam na EKO pumpama nego zadnjih par dana sam gledao reklame na tv oko tog "novog" dizela a neki dan sam prolazio pored jedne u novom sadu i video neku cenu od 179.8din ja mislim al nisam uspeo da procitam sta je u pitanju.

posle novbaka idem do bosne pa cu se tamo natankovati cistim bosanskim eko dizelom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to nije normalno ako bude ta cena!!!! :rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ED ili euro 5 je vec par godina na svim pumpama tako da ne verujem bas u te cene.

EKO ima benzin od 98 oktana i njemu je cena oko 180 din pa ste mozda pomesali nazive...?...

TapaTalk G300

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni palo na pamet, danas sam bio na pumpi i nisam video ed po toj cemi, kao sto kolega rece, benzin ima po yoj ceni ali ed...

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja otkad sam kupio auto, tocim samo na Nisu i to samo euro dizel, kao prvo najjeftiniji je kod njih, a kvalitet im je svuda isti tako da ostale pumpe zaobilazim, osim ako bas moram da natocim, jer nema Nisove pumpe u blizini, a pri kraju sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaista ne znam sta nam sipaju u majcici Srbiji i koji je to kvalitet,

Samo znam da je u Republici Srpskoj ED jeftiniji i mnogo kvalitetniji nego kod nas! U Hrvatskoj je neznatno jeftiniji ali je na OMV pumpama zaista evropskog kvaliteta. Potrosnja je nesto manja ali motor neuporedivo tise i mirnije radi pogotovo kada je hladan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipali smo u Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji, Bosni, Srbiji pre 2 nedelje u Octaviu TDI, i ja ništa značajno nisam primetio. Još se Octavia ovde tankuje na najgorem mestu (OMV) jer firma plaća.

U svoja privatna kola i dalje samo Mol sipam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, jedini se ja nе žalim. Sipam samo na NIS-u, i nemam zamerke na potrošnju, a baš kidam auto (svoj, naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskljucivo sipam na MOL pumpi i ponekad OMV.Ali svi uzimaju gorivo od NIS samo dodaju neke aditive to znam iz iskustva jer znam zenu koja radi fakture za prodaju goriva u NIS pa znam sta kome ide :smoke: Tako da samo MOL on neuzima gorivo od NIS.Ima i NIS dobro gorivo ali ga nesalje na sve pumpe zna se na koje se salje dobro gorivo a na koje losijeg kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Eko benz od 98 oktana sam skoro na autoputu prema nisu platio 196 din/l. Koliko sam uspeo da izmerim trosi ga u proseku manje za 1.5 l, ali je cena bezobrazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipali smo u Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji, Bosni, Srbiji pre 2 nedelje u Octaviu TDI, i ja ništa značajno nisam primetio. Još se Octavia ovde tankuje na najgorem mestu (OMV) jer firma plaća.

U svoja privatna kola i dalje samo Mol sipam.

Sipaj u Alfu pa ces cuti i osetiti razliku! Prijatelj ima 2.0 HDI u Peugeotu i takodjer ne primecuje neku razliku-doduse nije nikada bio prazan nego je samo dopunjavao.

Na mom GPu po zvuku odmah znam kakvo je gorivo. Zaista mi je neverovatna ta razlika, ako je gorivo OK kada se ugreje na leru radi kao benzinac a ako naspem neku brlju stekce kao Golf!

Vec sam pisao ali sa MOLom imam pozitivna iskustva, samo jednom bas nisam bio nesto zadovoljan.

Zivo me zanimaju ova obecanja o Euro 5 kvalitetu! Jeli to samo marketing i promena imena necega zarad povecanja cene ili ce biti i nesto opipljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pada mi napamet da rizikujem sa svojim autom. Stilo je samo u početku tankovan na Eko (par meseci u 2007), dok je sve ostalo isključivo Mol plus Wynss aditiv za dizne na 3-4 rezervoara. Sipano je uvek do kraja i nije me mrzelo da idem na drugi kraj grada da sipam više od 5 godina.

Nikad ništa nije čačnuto unutar motora, EGR je i dalje fabrički i ispravan. Prema tome, kad je vozač disciplinovan i pravilno održava i upotrebljava auto, normalno je da Stildžan ovolike godine radi ko sat.

Koliki je uticaj goriva na sve ovo - ne znam i neću da proveravam. Sa Alfom nastavljamo istu priču.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci MOL :)

danas sam bash gledao ista je cena ED i na molu i na lukoilu.

mogao bih da se prebacim na MOL :D

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dijagram je tako detaljan i dobar da nisu potrebna nikakva dodatna pojasnjenja :thumbsup: .

Onaj pik od prosle godine je neko tankovanje u inostranstvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pikovi (kraj avgusta i pocetak septembra) su Grcka, a oko njih je Makedonija low :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lukoil snizio cene evropremijuma i evrodizela

 

 

Kako prenosi Tanjug, kompanija "Lukoil Srbija" snizila je na svojim pumpama cene evrodizela i evropremijuma BMB-95 do tri dinara po litru.

 

Tako evropremijum BMB-95 na benzinskim stanicama Batajnica, Dobanovci, Boljevci, Sopot, zatim u Novom Sadu - Kisačka, Temerinski put, Bistrica i Venizelisova, u Kraljevu - Dositejeva, Ribnica, Beranovac, Grdica 1 i Grdica 2 staje 148,40 dinara umesto dosadašnjih 151,40 dinara po litru, a evrodizel staje 148,40 umesto 150,90 dinara po litru.

 

Na ostalim benzinskim stanicama evropremijum je jeftiniji za dva dinara, a evrodizel za dinar i po, saopštila je kompanija "Lukoil Srbija".

 

Ova promocija ekoloških goriva povezana je sa opredeljenjem "Lukoil Srbija" na očuvanje životne sredine u maloprodajnoj mreži koja obuhvata 132 benzinske stanice i u ponudi ima naftne derivate najvišeg evropskog kvaliteta Evro 5 - evrodizel i evropremijum BMB-95, čije korišćenje obezbeđuje minimalnu emisiju štetnih sastojaka.

 

Sva ekološka goriva se dopremaju iz "Lukoilovih" rafinerija u Bugarskoj i Rumuniji, koje još od januara 2009. godine proizvode derivate isključivo po standardima kvaliteta koje je propisala EU.

 

Preuzeto sa AutoBlog.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na NISu kod Autokomande su sada EuroPremium i ED 148,4din, a ostalih derivata ni nema u ponudi više, tako da znate gde to vodi i zašto je jeftinije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...