Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Ako i bude pojeftinjenja, njega ce "pojesti" podizanje akciza, tako da nece biti 10 dinara, nego mozda 2 ili 3. Doduse, svako pojeftinjenje je dobro, ali ne treba dizati euforiju da ce biti skoro 10% kad to nije blisko realnosti. A ako se i desi znacajnije pojeftinjenje, to nece biti pre sredine ili kraja januara, jer treba da se uveze, pa dopremi, pa skladisti, pa distribuirati, a za to treba vreme. A dok se trziste stabilizuje, evro ce otici u 3 lepe, pa cemo biti na istom.

Na srecu izborna je godina, ova ili sledeca, pa se mozda i nesto desi pozitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam, ali malo pre videh u gradu da su gužve na pumpama, ko da dele besplatno gorivo. Ljudi uvek polude pred novu godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije 1-i april :rofl: da nam pricaju ove price :huh: o pojeftinjenju goriva od cak 10 dinara :blink: mada takva vest me uvek seti na detinjstvo :rolleyes: mnogo sam voleo :p da citam bajke :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni čudo da su cene takve kakve su. Evo već 2 dana ne može da se vozi kroz grad. Kao da su svi koji imaju kola izašli na ulice a negde im sipaju džabe gorivo. Normalno da neće da pojeftini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako moze nama gorivo da bude jeftinije? Pa zar se naftasi inspekcijski organi i drzava ne hvala kao se u Srbiji proizvodi i prodaje gorivo evropskog kvaliteta?! Aha to onda znaci da cemo mi od prvog januara imati ustvari najbolje gorivo na svetu... Posto nam je sad bilo extra kvalitetno, a kazu da nas ocekuje boljeg kvaliteta, svi ce da navale da kod nas toce, marsovski kvalitetno gorivo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo večeras natočih na Mol-u Medak ED :unworthy: po 110,9 din, a od ponoći je skočio + 5 din :wallbash::thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umesto da gorivo od nove godine pojeftini država uvela dvojne akcize – niže za domaće, a više za uvozno i time dovela u pitanje liberalizaciju uvoza derivata.

Odluka države, da od 1. januara poveća akcize na motorne benzine na 45 dinara po litru, a na evro bezolovni motorni benzin (BMB) 98 i evro premijum BMB 95 na 49,5 dinara, ovo gorivo moglo bi da poskupi za oko šest dinara.

Dizel bi mogao da bude još skuplji, čak za osam dinara, jer su akcize sa 30,47 povećane na 35, odnosno na 37 dinara. Trošarina na tečni naftni gas sada je 17,95 dinara po kilogramu.

Ispalo je da će vozači od najavljene liberalizacije, a time i od pojevtinjenja, dobiti slobodno – poskupljenje.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=05&nav_id=483785

:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je očekivati da gorivo pojeftini kada sve poskupljuje...

Ja sam zato 31. natanko rezervoar do vrha, a na pumpi ni žive duši... valjda su ljudi čekali da sutradan beznin pojeftini... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam video na omv-u ed 126,nesto din :wallbash:

dal je moguce ccc pa rekli su da ce da pojeftini . . . sreca u nesreci je da je bmb iste cene :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad probaju koliko mogu da nam zavuku.Kad im se promet prepolovi,shvatice da ne mogu da zarade na poskupljenju koliko izgube na prodatim kolicinama.dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jako pustoj Molovoj pumpi u Visnjickoj stoji cena 122.9din ED

Saltam se na GSP mame mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je ovaca biće i vune. SUNCE TI JЕBEM 126rsd ED? :blink: :blink: :blink: Bosno moja jabuko u cvatu, eto mene da švercujem gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbt sad se isplati ici do bosne cim sipas preko 20 l jos malo pa bice tako... Samo mamu im biiip novinarsku, cude se kad ih biju, pa sto niko ne objavljuje to, da smo posle obecanja da cemo imati liberalizaciju trzista i kvalitetnije gorivo, a vec je bilo kvalitetno na najvisem nivou, dobili vecu cenu godiva i to za koliko vecu za jos malo 10 dinara...! Sramota i preterali su svaku granicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekam onu dušu prodanu Mirka Alvirovića da čujem šta će da kaže na ovo! Malo pre sam video na OMVu na Banjici ED 126,nešto dinara, nisam mogao da verujem. Valjda neće gas značajno da poskupi. Inače do sada nismo sipali auto gas nego PBS za šporete koji bi trebalo da je duplo jeftiniji. Auto gas tek treba da stigne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je mnogo prostija nego sto se cini.Lopinama odgovara da inflacija bude sto veca.Takodje to odgovara i zapadnim silama koje razbijaju ovo malo Srbije.Znaci ovo je samo okidac koji treba da ubrza tocak inflacije i da napravi novu golgotu.Nece proci dugo i gorivo ce opet biti jeftino u odnosu na Euro,jer ce isti da skoci.Da je ovim nasim slugama okupatora u interesu da ukinu inflaciju,presli bi na euro kao i Crna Gora u svoje vreme.Al onda ne bi mogli da nas pljackaju i harace.realmad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas neki bezobrazni ljudi,tako da pricaju o nasim saradnicima okupatora....Da nije njih jos bi ratovali sa NATOm i patili se u borbi za slobodu.Ovako,i ne znamo da smo pod okupacijom,tako nam je lepo....rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Lopinama odgovara da inflacija bude sto veca.Takodje to odgovara i zapadnim silama koje razbijaju ovo malo Srbije.

Nema politike na Forumu. :thumbup:

Drugo...kako to može da im odgovara...ko će im onda vratiti milijarde eura...i to samo glavnice, plus milijarde eura kamate od njihovih para koje su građani Srbije pozajmili da kupe drugi auto, kompjuter, odu na letovanje ili šta već...

Da je ovim nasim slugama okupatora u interesu da ukinu inflaciju,presli bi na euro kao i Crna Gora u svoje vreme.Al onda ne bi mogli da nas pljackaju i harace.realmad.gif

Opet se mani politike.

I opet drugo :whistle: ...euro se ne uvodi tek tako.

Euro ne možeš da štampaš, već to radi jedino centralna evropska Banka, pri čemu Srbija ne može da utiče na rad te Banke jer nije član evropske monetarne unije. Uvođenjem eura se u potpunosti odričeš finansijskog suvereniteta, jer koristiš valutu koju drugi štampa, drugi je potpisuje, drugi joj određuje vrednost, a ti na to ni 1 promil ne možeš da utičeš.

Da je prelazak na euro čisto administrativna odluka...ne bi npr. Estonija bila tek prva država od svih koje su primljene u EU još 2004. godine koja je tek od pre neki dan uvela euro...a, sve od prijema u EU do 31.12.2010. su i dalje imali svoju valutu.

Nikako nije za pređenje šta uradi 600.000 ljudi u Crnoj Gori...kolika je ukupna novčana masa u CG za tako beznačajno tržište u svakom pogledu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko nisi u pravu, ne mogu da ti objasnim jer nema politike...thumbsup.gif

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...