Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Da, rekao je Mladen, da se na poslednjoj, Okta, pumpi, kod same granice uštedi oko 50 dinara na dizelu, 30 na benzinu i nešto manje na gasu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se cudis, koji moj :lol: ?

Vazda je vazilo da se iz Srbije izlazi sa praznim, a ulazi sa punim rezervoarom. Maltene gde god da krenes, negde cak i put moze da se otplati dobrim delom.

Najveca razlika je Makedonija, iza toga Bosna i Bugarska su tu negde i primetno jeftinije od nas, Hrvatska da li tocis benzin ili dizel, a Madjarska je takodje tu negde sa nasim cenama (za njihovo stanovnistvo primetno jeftinije nego za strance). Bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine je zbog skoka cena sirove nafte razlika u ceni dizela izmedju nas i MKD bila po prvi put zanemarljiva. Tipa 2-3-4 dinara jeftinije tamo. Opet drasticno jeftinije nego u Gr.

 

Sad se vracamo opet da postoji znacajna razlika. Ajde da je ta razlika 20-30 dinara... Ali 54 dinara na nesto sto kosta 131 dinar... "Mnoooogo je kume"

Share this post


Link to post
Share on other sites

2020 isli preko kosova za CG, benzin povoljniji oko 30din, tng 15, kasnije kad je krenulo rusija itd, je naglo skocila cena goriva na kosovu, ali evo sada se već vraća, pa je ponovo povoljnije

 

srbija, je ipak Tigar na Balkanu, ima se može se, najskuplje gorivo u regionu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine

04.09. kod nas ED 217

12.09. LukoilMK ED 187

23.09. Grčka ED 214

24.09. Makpetrol ED 172

29.09. kod nas 211

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji poskupeli i dizel i benzin

 

porsche gorivo.jpg

 

U narednih sedam dana na pumpama u Srbiji građani će gorivo plaćati dva dinara skuplje nego prethodne sedmice. Cena evrodizela od 15 časova iznosi 184, a benzina BMB 95 - 178 dinara.

Od 15 časova maksimalna cena evro dizela u narednih sedam dana iznosi 184 dinara, a cena benzina evro premium BMB 95 - 178 dinar. Prethodne sedmice litar evrodizela koštao je 182, a benzina evropremium BMB 95 - 176 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad ovih cena...

Obican dizel 107 din, benzin 115 din, gas 50 din :) .

Obican i aditiviran "motorin" (dizel) - maltene ista cena.

Da otvorim sezonu upisa - letovanje No1 za ovu godinu, cene su trenutno "sveze", u Kemeru (1 EUR = 25 Lira ili 1 Lira = 4.6 din):

 

IMG_20230612_143359.thumb.jpg.1fdf937917af27702ebbd4c7be6b743f.jpg

 

PS: Kratak off - prvi put sam juznije od Antalije, kratak ali stvarno prelep put do Kemera, vijuga uzbrdo-nizbrdo, krivine koje prate obalu, odlican asfalt... Dalmacija je lepsa i zivopisnija, sa izrazenijim mirisima, ali podseca me u nekim trenucima:

 

IMG_20230612_141644.thumb.jpg.fc2f64418c782d2e393feca527e41181.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena dizela nepromenjena - 184 dinara, benzin jeftiniji za 1 dinar - 177 dinara

 

187462-pumpa.jpg

 

U narednih sedam dana na pumpama u Srbiji građani će litar evrodizela plaćati kao i ove nedelje - 184 dinara, dok je benzin evropremium BMB 95 za dinar jeftiniji - 177 dinara.

I prethodne sedmice litar evrodizela koštao je 184 dinara, a benzina evropremium BMB 95 - 178 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugarska danas

TNG 0.84 leva
Dizel 2.4 leva
BMB 2.5 leva
CNG 1.89 leva

A lev je za neupucene oko pola evra.


Tako da bratko iz bugarske, se vozi na TNG po ceni Dvostruko jeftinijoj od bratka iz Srbije.

Tuga ziva20230620_124035.jpg

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putevi se grade od ( veoma nepovoljnih) kredita kod kineza ili turaka( moravski koridor)koji će se tek vraćati,lovu od goriva oni troše kako hoće( niko ne zna na šta)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putevi se grade od ( veoma nepovoljnih) kredita kod kineza ili turaka( moravski koridor)koji će se tek vraćati,lovu od goriva oni troše kako hoće( niko ne zna na šta)

Zar ti stvarno ne vidis cinizam i humor u mom postu? Smajli ti nista ne znace?

Sad si ti meni otvorio oci kao da ja ne znam odakle uzimaju pare za puteve.

Kraljuuuuu....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel poskupeo za 4, a benzin za 3 dinara

 

187462-pumpa.jpg

 

Litar evrodizela od 15 časova do sledećeg petka u isto vreme maksimalno košta 190 dinara, a benzin evropremium BMB 182 dinara.

Tako je litar dizela skuplji za 4 dinara, a benzina za 3 i nove cene u skladu su sa najavama, očekivanjima i dešavanjima na globanom tržištu nafte. Cena sirove nafte raste već treću nedelju, barel premašuje 84 dolara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima onaj nas film.

Kad kaze, Nije sloba kriv. Mi smo govna.

Setih se, bombardovanje, drama.

Profesionalac

Mi smo krivi. Sve trpimo

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa članice OPEKa smanjile proizvodnju a mi smo zemlja sa najvećim nametima, porezima i akcijama u Evropi i to kad se sabere ....

Nekad se ponadam da će oni Afrikanci krenuti ka Evropi i sravniti je sa zemljom (a svi znamo ko drži najveće naftne bušotine i diktira cene)

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, knezevic76 said:

Nekad se ponadam da će oni Afrikanci krenuti ka Evropi i sravniti je sa zemljom

Ova zelja ti se delimicno ostvaruje :D 

 

Migranti su ponovo pucali, ovoga puta u šumama u okolini Palića | GradSubotica

 

Btw situacija sa pucanjem traje preko godinu dana...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar evrodizela će od danas od 15 časova do sledećeg petka u isto vreme na pumpama maksimalno koštati 199 dinara, a benzina evropremijum BMB 186 dinara.

Litar dizela je poskupeo u odnosu na nedelju ranije za 4 dinara, dok je cena benzina ostala nepromenjena. Prošlog petka cene goriva su bile ograničene na 195 dinara za litar evrodizela, a benzin evropremijum BMB je koštao 186 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oxo... 

Ja napunio prošlog petka po cenama od pretprošlog. 
Ali dok trpimo neg nas g*ze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, samo nek rokaju kad vec to prolazi.

 

viber_image_2023-08-10_23-08-22-304.thumb.jpg.2f04d29df668a543f7e6f1782767c6f0.jpg

 

Ovo je cena u Bosni, sto ce reci da je razlika u ceni skoro 40 din po litru.

 

Izvor: Viber grupa Gorivo BiH Stanje na granici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sipah gorivo u Visegradu, benzin 2.88KM ili tacno 173.84 dinara koliko mi je obracunato po kartici. Nafta 2.85KM.

U pitanju je Nestro pumpa u Visegradu.

Edited by Nikola031

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da je malo skuplje nego u Bijeljini i oko Bijeljine,al ipak jeftinije nego kod nas

I zbog toga koliko drzava gubi novac,jer mnogi sipaju gorivo u Bosni

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posli na letovanje, Albanija.

TNG izuzetno jeftin. Od 45 do 55 Leka.
Ostala goriva slicna kao kod nas.

Na jednoj pumpi sipah 21 litar, za hiljadarku... 20230902_071445.jpg20230902_070725.jpg

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...