Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Cene goriva u Srbiji nepromenjene u odnosu na prethodnu nedelju

 

187462-pumpa.jpg

 

Litar evrodizela od danas od 15 časova do sledećeg petka u isto vreme na pumpama maksimalno košta 185 dinara, a litar benzina 178 dinara.

U odnosu na prethodnu nedelju, maksimalne maloprodajne cene dizela i benzina ostaju nepromenjene. Nove cene se objavljuju svakog petka do 15 časova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzin i evrodizel pojeftinili za tri dinara

 

pumpa gorivo.jpg

 

Na pumpma u Srbiji gorivo je od 15 sati jeftinije u odnosu na prethodnu sedmicu  - cena i evrodizela i bezina za litar niža je za tri dinara.

Maksimalna cena evro dizela u narednih sedam dana biće 182 dinara, a cena benzina evro premium BMB 95 - 175 dinara. To je posledica pada cena  sirove nafte  na svetskom tržištu. Barel je prošle nedelje koštao 80 dolara, a jutros se na londonskoj berzi, koja je relevantna za naše tržište, kreće na oko 73 dolara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena sirove nafte je odavno pala a sada je i dalje u padu. Ako je pojeftinilo kod nas znači da je u Bosni još jeftinije. Dizel je bio 150 din sada je verovatno malo manje.

Zadnjih mesec dana sam prešao čitavih 150 km tako da nisam u toku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Zvezdo said:

Cena sirove nafte je odavno pala a sada je i dalje u padu. Ako je pojeftinilo kod nas znači da je u Bosni još jeftinije. Dizel je bio 150 din sada je verovatno malo manje.

Zadnjih mesec dana sam prešao čitavih 150 km tako da nisam u toku.

2.31Km u Bosni,

1.31e u Hrvatskoj

 

Sipao sam u Hrvatskoj zadnjih meseca dana i razlika ocigledna. Nasi kao da sipaju vodu umesto dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ako sećanje dobro služi pre dve godine kada je sirova nafta bila po današnjim cenama  litar dizela je bio manje od 1 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek je 2.31 KM litar dizela u Bosni kod Bijeljine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Zvezdo said:

Još uvek je 2.31 KM litar dizela u Bosni kod Bijeljine.

za 1.maj bilo 2.6km po litri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo bogami... Ili prevedeno - dizel u BiH kod granice za 139 din, a u CRO oko 145 din :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/16/2023 at 7:26 PM, Ivan said:

Lepo bogami... Ili prevedeno - dizel u BiH kod granice za 139 din, a u CRO oko 145 din :whistle: .

Zet sipa u Pajera 3.2 dizel iz Hrvatske i predje u istom rezimu voznje oko 120km vise nego nase gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte bre :coffee:, sa jedne strane imamo situaciju kako se iznose neke apstraktne cifre prosečne potrošnje a sa druge ovo što se navodi i poslednjih par postova.

Mnogo br'te kontradiktornosti.

Kolike su tek ovima "preko" prosečne potrošnje.

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa INA gorivom iz Hrvatske pređem za trećinu km više i auto mi radi mnogo bolje(pumpa u Erdutu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za  skoro trećinu  je niže u gradskoj oko 2-3 L mannhe ,sa 8-9L u gradskoj padne na 6L i auto dobije na snazi i stabilnosti u radu. Najviše volim kada mi ujutru upali na pola ključa i ne trese kao ferguson….I plin im je odličan,dizel nisam odavna vozio,pa ne znam…

Ubi nas sumpor!

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno sa prethodnim dizelom ranije nisam primecivao neke razlike u radu i potrosnji (sem cene :D). Ali sam tada kod nas dugo sipao dizel iskljucivo na MOL (do pre 5 godina), bez i jednog problema ili zamerke.

Pa onda 5 godina sa turbo benzincem, e tu se vec videla razlika u benzinu kada se sipa negde napolju - lepse povlaci, lepsi i puniji zvuk, potrosnja malo niza... Pisao sam da sam kod nas cak 2 puta imao slucajeve da je auto bukvalno mrtav, kao da je atmosferac a ne turbo. Cak sam jednom zavrsio kod naseg Gorana, jer sam bio ubedjen da je neki kvar koji ja ne vidim ni na dijagnostici :D . Oba puta auto bukvalno preporodjen posle sipanja nove ture goriva, blagi uzas kakva li je to prethodna tura furde bila na pumpama :2guns:...

Sto je jos gore, oba "problematicna" puta sipano na izuzetno prometnim i velikim pumpama najpoznatijih firmi kod nas (pisao sam sve detaljno, da ne ispadne bilo kakva negativna kampanja, to mi nije ni na kraj pameti). 

Videcemo sad sa ovim "novim" vozilom da li se i sta promenilo sa dizelom za 5 godina (cak smo i sa sluzbenim maltene kompletno presli na benzince, pa sam se totalno odvikao). Jos uvek nisam bio u roamingu :) sa DS, ali svakako ce biti akcija skorije pa cu pratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva sa gorivima, automobili su najosetljiviji na kvalitet TNG, to se drastično oseti, zatim benzin pa dizel, koji realno guta sve a razlike u potrošnji u zavisnosti od kvaliteta su mizerne.
Ono što auto na dizel najviše oseti kod lošeg, prljavog dizela, jesu dizne, filteri itd.....a i za to treba dosta vremena da prođe da bi se manifestovalo.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Mijailović P. said:

@neshtry 

Navedi mi, milim te, jednu prosečnu potrošnju.

Sa "našim" ili njiJovim :thumbup:gorivom. ;)

 

14-15l sa Ina dizelom.

18-19l Sa Nisovim koji bukvalno guta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mene, komsija se hvali, kupuje dizel po 100L, cena 155din. Na crno. I ne pita za poreklo.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poskupelo gorivo - benzin 176, a dizel 182 dinara

 

nis pumpa.jpg

 

Litar evrodizela danas od 15 časova do sledećeg petka na pumpama maksimalno košta 182 dinara, a benzin 176 dinara.

Maksimalna maloprodajna cena dizela biće u narednih sedam dana viša za dva dinara i iznosiće 182 dinara po litru, dok će benzin biti skuplji za tri dinara i njegova cena će biti 176 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepromenjene cene goriva - dizel 182, benzin 176 dinara

 

187462-pumpa.jpg

 

U narednih sedam dana na pumpama u Srbiji gorivo će koštati isto kao i prethodne sedmice - cena i evrodizela i benzina ostaje nepromenjena. Evrodizel košta 182 dinara, a benzin95 - 176. Od 15 časova maksimalna cena evro dizela u narednih sedam dana iznosi 182 dinara, a cena benzina evro premium BMB95 - 176 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam SAT patrolu... I bukvalno sam morao da vratim snimak da se uverim da sam dobro video.

Ja se izvinjavam je l' to meni matematika malo zapinje ili je kod Makedonaca 130 kinti dizel?

cene goriva Mkd.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...