Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

24 minutes ago, andreja.micovic said:

jos od onog teretnjaka zaglavljenog u Sueckom kanalu

Ja bih se postovani kolega ipak referencirao na, za nas, ozbiljniji problem i jos uvek zaledjen Dunav.

 

PS: I ja dobih NIS obavestenje na Viberu - da imaju SJAJNE VESTI i da me/nas SA ZADOVOLJSTVOM :D obavestavaju da vracaju bodove i na osnovna goriva.

Srebro kartica 2 b/l, zlato 2.5 b/l i platina neverovatnih :D 3 b/l.

I zahvaljuju se NA RAZUMEVANJU.

Molim lepo (a mislim se...).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo moze da znaci da ce ukinuti odluku vlade o ogranicenju cena. 

Mislim na ovo vracanje bonusa


Samo da sacekamo da se svi odusevimo buducim popustima narednih 10tak dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, pretpostavljam da je to jedini razlog zasto SA ZADOVOLJSTVOM vracaju bodove i zahvaljuju se NA RAZUMEVANJU :D - slobodne cene, pa mili moji kud koji.

Svakako se zna ko ce na kraju uvek da ne*ebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mi rekose kolege iz predstavnistva firme tamo - cak smo u nekom trenutku bili i jeftiniji sa benzinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Euro Petrol vratio popust za obicne derivate, NIS vratio bodove. Ima li to nekog velikog pojeftinjenja na pomolu ili vise niko ne sipa tamo  

Ali su zato obični derivati izjednačeni cenom kao i na ostalim pumpama, nisu više jeftiniji na Nis-u.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

U Bosnu...

34 minutes ago, Ivan said:

Skoro mi rekose kolege iz predstavnistva firme tamo - cak smo u nekom trenutku bili i jeftiniji sa benzinom.

Okvirne cene Srbija vs BiH od pre dva dana, u EUR.

 

Benzin:

 

Untitled.png.1c8ef6a1b31f30bb4b62cad60d975711.png

 

Dizel:

 

Untitled1.png.d0b034836de63d14040bb0ba2722d05e.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan kod nas su cene koje su ogranicene, u Bosni nisu. Sta god da se desi, to su aktuelne cene tamo, oni nisu smanjivali akcize. Tako da kod nas kad vrate akcize i cenu normalno, bice opet 30tak dinara skuplje nego u Bosni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, a kod njih su drzavna zahvatanja primetno manja. Ovo iznad sam okacio kao primer trenutnog odnosa - neograniceno sa manjim akcizama kod njih i ograniceno sa vecim akcizama kod nas. Trenutno i jeste zato tako priblizan odnos, videcemo sta ce nasi smisliti kao sledece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na omw maxmotion 95 juče 218 din sa popustom na karticu, prošle nedelje 225 din. Običan ne sipam već 10 godina nije valjao tada mogu misliti sada kakav je. U februaru 170 i tada je bio skup litar e kad bi sada opet bio 170 pa da pevamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojeftinio benzin za 6-7 din ;) ali ja cuh neka cena 193 a ne 198din

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20220731_183608.thumb.jpg.4532ed8187eef8c5782ef2ac76b5603d.jpg

 

Pumpa na Konyaalti, Antalya - sveze cene od sinoc.

Nisu tigar, konvertovano u dinare po jucerasnjem srednjem kursu dodje otprilike ovako:

 

- BMB 95: 144 din

- aditivirani i benzin i dizel: 158 din

- LPG: 70 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je puno komentara oko cene sirove nafte i cene goriva.

Bilo je i jacih cena sirove nafte, ali ovolike cene goriva nisu bile do sad.

Činjenica je da su cene formirane tako da klepe po usima vozace, i da se napravi pritisak, kao sad zbog rusa su cene skocile.

Sad se polako obaraju, ali ovi nasi uvek kasne sa obaranjem cena, pa ce i sad.

Kad raste cena, moze i 10 din odjednom, kad pada, onda 2 din nedeljno.

Tigar na Balkanu je je@eno gladan .... a mi ga hranimo

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

Bilo je i jacih cena sirove nafte, ali ovolike cene goriva nisu bile do sad.

Činjenica je da su cene formirane tako da klepe po usima vozace, i da se napravi pritisak, kao sad zbog rusa su cene skocile.

 

Dok god bude velika potražnja za gorivom, biće i velike cene. Jednostavno, velika potražnja, velike cene...

A naša država je poseban slučaj jel preko akciza za gorivo plaćamo raznorazne državne igre i krpimo rupe, mnoge. Baš zbog tih ekstra prihoda, država forsira drumski saobraćaj, šinski saobraćaj smanjuje. Eto, napravili su prugu BG-NS a po Vojvodini su uklonili 450km pruga

 

Kad svi mi malo promislimo i smanjimo kupovinu goriva, i oni će smanjiti cene goriva.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

za turiste je skoro duplo skuplja. A kao ima neki dogovor o reciprocitetu ili cemu vec da SRB i SLO table mogu sipati po ceni kao i domace stanovnistvo ali u praksi nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italija, na auto putu dizel cak do 2,20.u gradu najniza cena koju sam video 1,82. Slovenija nesto niza cena,a u gradu najniza koju sam video,i sipao naravno 1,77.Dizel,benzin nisam gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Građani Srbije toče najskuplji benzin i dizel na prostoru bivše SFRJ

 

porsche gorivo.jpg

 

Građani Srbije trenutno toče najskuplje gorivo u odnosu na ostale stanovnike država sa prostora bivše SFRJ, uprkos tome što je u poslednjih nekoliko nedelja i u našoj zemlji došlo do pojeftinjenja i dizela i benzina od 95 oktana. Cena benzina od 95 oktana na pumpama u Srbiji od prošlog petka je 184 dinara, što je po srednjem kursu NBS 1.57 evra, dok litar dizela košta 209 dinara, odnosno 1.78 evra.

 

Osnovni benzin najjeftiniji je u Crnoj Gori - 1.45 evra, dok je najniža cena dizela trenutno u Severnoj Makedoniji, gde košta 1.47 evra.

U Hrvatskoj od 9. avgusta litar benzina od 95 oktana košta 1.50 evra, dok je cena dizela 1.61 evro. Shodno Uredbi koju je donela Vlada Hrvatske dosadašnji način izračunavanja najviših cena primenjivaće se u narednih sedam dana i odnosi se na sva maloprodajna mesta.

Na pumpama u Sloveniji osnovni benzin je 2. avgusta pojeftinio za devet centi i košta 1.534 evra, dok je cena dizela snižena na 1.676 evra po litru. Aktuelne cene goriva važiće do 16. avgusta.

Litar dizela u Crnoj Gori košta 1.55 evra, dok je u Severnoj Makedoniji od 9. avgusta cena benzina i dizela izjednačena - 1.47 evra.

Cene goriva u FBiH nisu ograničene i razlikuju se od pumpe do pumpe. U Kantonu Sarajevo najniža cena benzina trenutno je 1.51 evro po litru, a dizela 1.62 evra. Cene su još povoljnije u Mostaru gde litar benzina od 95 oktana može da se nađe po ceni od 1.46 evra, a dizel goriva za 1.59 evra.

Slične su i cene goriva na benzinskim pumpama u Republici Srpskoj, pa tako osnovni benzin košta oko 1.48 evra, dok je dizel moguće kupiti za 1.64 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...