Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/objavljene-nove-cene-goriva-evo-koliko-cemo-placati-do-6-maja-2147288

 

Danas od 15 sati, litar evrodizela koštaće najviše 206,20 dinara, a benzina BMB 95 premium 184 dinara, objavilo je danas Ministarstvo trgovine.

 

Masala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim da se nešto slabije vozi i da su gužve manje, ako izuzmemo ove praznike.
Sigurno ima ljudi koji su smanjili kilometražu, ali to je procentualno malo.

Sa druge strane, profit kompanija koje se bave distribucijom i preradom nafte u EU je u porastu u poslednjem kvartalu.....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dali se stariji forumasi sjecaju vremena kada smo primali mjesecno 120 DM, a rezervoar , tada stojadina, kostao je 70 DM (njemackih maraka).

Sada se place vrte oko 800 Eura, a rezervoar oko 100 Eura.

Ima jos "lufta" za podizanje cijene goriva. Kad pređe rezervoar 55% mjesecnih primanja mozemo reci da je gorivo skupo :)

 

Eurodizel+ INA 14,39 kn / 1,91 euro

Eurodizel INA 13,02 kn / 1,73 euro

Eurosuper 100 INA 14,85 kn / 1,97 euro

Eurosuper 95+ INA 14,34 kn / 1,91 euro

Eurosuper 95 INA 13,37 kn / 1,78 euro

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci obicni ED maltene "u dinar" ista cena kao subvencionisani ED kod nas. A obicni BMB95 oko 30 din skuplji nego ovde (1.53 EUR). Hvala za informacije.

54 minutes ago, Avko said:

ne znam dali se stariji forumasi sjecaju

Secamo se i perioda hiperinflacije ovde, kada smo svi bili multimilijarderi... A dok stignes da pokupis platu i pazaris nesto, ona vredi jedno 3 margarina. Rumunski benzin u plastikaner flasama na ulici, sverc istog u improvizovanim rezervoarima na automobilima, dodace vec moja generacija (i ostale kolege "u plusu" sa godistem)...

Pun rezervoar je bio pojam, a da naspes par flasa na ulici kao visestruka mesecna zarada koju pojede hiperinflacija. Pa pretakanje plina iz kuhinjskih boca okrenutim naopacke i zalivanje vrelom vodom da "iscedis". Od tada mi se plin i zgadio - los kvalitet, stalno neko stelovanje, stucanje, membrane, elektromagnetni ventili, pa cuvene dileme izmedju zagrizenih fanova Lovato vs Landi isparivaca :D ... Last but not least - cuvena maKina iz 90-ih, nezaobilazna u posedu svakog pravog vozaca :) , koja se pozajmljivala svima po komsiluku:

 

pumpa-pretakanje-plina-slika-80578705.jpg.747e16fe171268ba2b949d30aa73a986.thumb.jpg.8242257ee897b4e147924f9e42a80a9e.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se i parnih, neparnih dana (ako se broj na tablici završava parnim, samo tim datumima možeš da voziš), i bonova, po 30 lit. mesečno. Bilo, ne ponovilo se. Nećemo toliko u nazad. Ili hoćemo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćale je ima 528-28 na njegovom autu a keva 271-33 i mi se vozali svaki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2022 at 3:32 PM, vicent said:
Sećam se i parnih, neparnih dana (ako se broj na tablici završava parnim, samo tim datumima možeš da voziš), i bonova, po 30 lit. mesečno. Bilo, ne ponovilo se. Nećemo toliko u nazad. Ili hoćemo?

Ja koliko sad vozim svoj auto, bon za 30 litara bi mi pokrio celu godinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigle nove cijene. Konacno se vratilo u normalu, dizel jeftiniji od benzina.

 

Eurosuper 95+ INA 14,79 kn / 1,96e

Eurodizel+ INA 14,29 kn / 1,90e

Eurodizel INA 12,92 kn / 1,71e

Eurosuper 95 INA 13,83 kn /1,84e

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas utorkom idu poskupljenja ili pojeftinjenja.

Kao na valstritu (wallstreet). Vozis se i onda u ponedjeljak dolazi dan odluke.

Kupiti danas gorivo ili ne kupiti, biti il nebiti.

Ako ne kupim a u utorak poskupi, onda psujes kao na sportskoj kladionici.

Vozis se na benzinskim isparenjima do sljedec utorka, a ako i taj utorak poskupi dode da si oduzmem zivot.

Opet kad pogledas realno, jeftinija litra dizela od litre jestivog ulja jedino sto je dizel nejestiv pa ga nemozes politi po salati.

Kruh je evo blizu litre goriva, tako da su ljudi gladni ali se voze.

U ovim vrucim danima ne palis klimu jer auto tada vise trosi,

ali ces u drustvu izjavljivati: "Danas auto bez klime je nezamisliv."

Na semaforima svi imaju otvoren prozor ,

a oni gladni turiraju automobile da se nebi čula crijeva kako krče.

Nekad smo se vozili biciklima na posao i u skole. Ljudi su koristili javni gradski prijevoz za odlazak na posao. Policija se šetala po kvartovima u skupinama od 2-3 policajca.

Mi smo kao djeca igrali mali nogomet na parkiralistima oko stambenih zgrada jer aute si mogao izbrojati na prste, a danas aute imaju i oni koji ih nebi smjeli dobiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li itko koliko je sad u Bosni dizel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi na ustedu kao ranije, cene su se maltene izjednacile zbog ogranicenja cena obicnih goriva kod nas.

Urade update na par dana, ali poprilicno mozes da se oslonis. Bar iz mog iskustva, "gadjalo" mi se kada sam isao za Italiju, Tursku, Sloveniju, Grcku, Bugarsku, Bosnu, Hrvatsku, Crnu Goru, itd... Naravno da nisam sipao gorivo, ali Egipat takodje :D ...

https://srb.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/

https://srb.globalpetrolprices.com/diesel_prices/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@c++ ti si malo nize, ovo je kod BN gde su tradicionalno najnize cene goriva. 
Od BN do Trebinja zna varirati cena u par desetina feninga, ista pumpa

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, koliko im je verovati...

https://nsuzivo.rs/novi-sad/vozaci-iz-srbije-nece-placati-vise-cene-goriva-u-madarskoj-subvencionisane-cene-vaze-za-jos-jednu-drzavu

 

Vozila sa srpskim i slovenačkim registarskim tablicama izuzeta su od povećanih cena goriva za strane vozače u Mađarskoj koje su stupile na snagu u petak u ponoć, piše portal dailynewshungary. Com.

To znači da vozači automobila iz Srbije i Slovenije mogu da toče benzin i dizel po subvencionisanim cema od 480 forinti (1,22 evra) po litru, koje važe za Mađare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eurodizel+ INA 14,51 kn

Eurodizel INA 13,14 kn

Eurosuper 95 INA 13,86 kn

Eurosuper 95+ INA 14,82 kn

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...