Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Danas sam sipao i dobacio ovom sto toci kako je ponovo pocelo da ide gorivo gore a on kaze da je skocilo i da veceras ide jos gore. 

Ako,i treba jer kad sam ja izlazio na ulicu da protestvujem vecina vas je sedela za tastaturom. 

I u Avgustu su bili protesti pa je bilo mnogo lajkova i podrske a kad je to dolazilo u praksu pojavi se 50 ljudi. 

I zato neka samo ide jer ocigledno vam odgovara sve sto vam namecu dok cutite. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom drugu na parkingu non-stop vade benzin iz Punta II...a parking ispred zgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom drgaru na Limanu 4 takodje su iz Punta vadili gorivo ispred zgrade i nije nasao cep. Morao sam ici ja da mu kupim cep sa kljucem jer je u izolaciji. Vakcinisan dva puta a temperatura ga drzi evo osmi dan. 

Verovatno je neki od tih cepova njegov. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ISV_01 said:

Mom drugu na parkingu non-stop vade benzin iz Punta II...a parking ispred zgrade.

Punto II je odavno kao nekad Yugo,  svi ga redom obijaju, narkici, klinčadija i ovi trgovci naftom

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/6/2021 at 7:11 AM, Dule 021 said:
Mom drgaru na Limanu 4 takodje su iz Punta vadili gorivo ispred zgrade i nije nasao cep. Morao sam ici ja da mu kupim cep sa kljucem jer je u izolaciji. Vakcinisan dva puta a temperatura ga drzi evo osmi dan. 

Verovatno je neki od tih cepova njegov. 

Ima grupa "za zeleno novo naselje", tamo je lacika postavio da kome fali nađe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Građani Srbije za pun rezervoar goriva rade dva i po dana, Nemci šest sati

 

105430-gorivo.jpg

 

Građani Srbije za pun rezervoar goriva od 50 litara moraju da rade 20 sati ili dva i po radna dana, u Sloveniji vozači mogu da napune svoje automobile posle samo jednog dana rada odnosno osam i po sati, dok je Nemcima potrebno još manje, odnosno šest i po sati rada. Ova analiza Blic Biznis-a pokazuje da iako poslednjih meseci cena goriva raste i na globalnom i na regionalnom tržištu, računica pokazuje da po zemljama postoji velika razlika kada govorimo o odnosu zarada i novca koji je potrebno izdvojiti za punjenje rezervoara.

 

Naime, za 50 litara benzina, koliki je prosečan kapacitet automobila, vozači u Srbiji moraju da plate 69.5 evra, a oni koji voze dizelaše čak 71,5 evra. Sa prosečnom platom od 560 evra i podrazumevanim osmočasovnim radnim vremenom, oni zarađuju 3.5 evra na sat, a to znači da im je za pun rezervoar benzina potrebno 19.8 sati, a dizela 20.4 sata odnosno oko dva i po radna dana. Slično vreme na poslu moraju da provedu i građani susedne Crne Gore i Severne Makedonije ako žele da napune svoje rezervoare. Prosečna plata u Crnoj Gori je 530 evra, a pošto je za 50 litara benzina potrebno 71.5 evra, to znači da Crnogorci treba da za ovu vrstu goriva rade 21.6 sati. U ovoj državi bolje prolaze vozači koji voze dizelaše jer im je za pun rezervoar potrebno 19.7 sati. Makedonci imaju platu od 459 evra, pa za pun rezervoar benzina rade 20.8 sati, a dizela 18.3. Naime, iako im je prosečna plata najniža u regionu tamo je i cena goriva značajno manja. I vozači u BiH kraće rade za pun rezervoar iako im je prosečna zarada niža nego u Srbiji, iznosi 509 evra. Oni za rezervoar od 50 litara benzina, koji košta 59 evra, treba da rade 18.5 sati dok za dizel 18.2 sata jer za to treba da plate 58 evra.

 

Gorivo u Hrvatskoj je trenutno najskuplje među zemljama bivše Jugoslavije, pa je za punjenje do vrha benzina u ovoj zemlji potrebno 75 evra. Ipak, sa prosečnom platom od 940 evra, odnosno satnicom od 5.8 evra, oni mogu da napune svoje automobile ''benzince'' za 12.8 sati rada, a dizelaše za 13.4. Naime, tamo je za rezervoar od 50 litara benzina potrebno izdvojiti 75 evra, a dizela 78.5 evra. Najbolje su prošli građani Slovenije koji imaju najveće prosečne plate - oko 1.250 evra, pa za pun rezervoar benzina treba na poslu da provedu 8.5 sati, a dizela pola sata više, odnosno devet sati. Naime, kod njih za punjenje benzina treba platiti 66 evra, a dizela 71,5 evra.

 

U znatno boljoj poziciji i od Slovenije su oni u Nemačkoj u kojoj je prosečna plata nešto više od 2.000 evra. Tamo je cena benzina 1.65 evra, a dizela 1.54, pa im je za 50 litara potrebno 82.5 odnosno 77 evra. Matematika je jasna - za pun rezervoar benzinca moraju da rade 6.6, a dizelaša 6.1 sat.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sipam neki benzin 95 i skontam da je 171,9. 

Danas opet sipam benzin 95 kad ono 166,4 pa jos manje 5 dinara jer imam karticu. 

A samo pre 10-taj dana je taj benzin bio 161,9 ako me secanje dobro sluzi. 

Sto je najgore nije to uticalo na kolicinu vozila na ulici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Dule 021 said:

Juce sipam neki benzin 95 i skontam da je 171,9. 

Danas opet sipam benzin 95 kad ono 166,4 pa jos manje 5 dinara jer imam karticu. 

A samo pre 10-taj dana je taj benzin bio 161,9 ako me secanje dobro sluzi. 

Sto je najgore nije to uticalo na kolicinu vozila na ulici. 

Nece uticati ni da je 200din/l  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20211115_081600.thumb.jpg.1d2e626daf82a96fe8008db09a919e78.jpg

Najskuplje platio gorivo ikada. Još od 2014-15. kad sam bio u IT i sipao V-power. Samo kvalitet ovog nije ni blizu tadašnjeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preksinoć, 50 i neki litar, 9500 rsd. Kad se nisam srušio. Pa jbt. skoro 1,6 eura.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Case kombajn stane 560L...
Ja sipam 9000rsd(3x3000rsd) za ceo mesec,tako sam u mogućnost,pa kolko stane...

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...