Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Plaćanje karticom, Komercijalna banka  -     1KM = 60 RSD.

 

Kurs od jutros.

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Sa Dinom ne možeš plaćati nigde van Srbije. Sa Dinom ne možeš ništa. Izvadi Mastercard, u Komercijalnoj je to besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Dina je s**nje koje ti uvale da bi država naplatila pravljenje kartice. To možeš da ugasiš jer ti je van zemlje neupotrebljiva. 

 

Uglavnom u BiH karticom plaćam jer je najbolji kurs.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, andreja.micovic said:

Ma Dina je s**nje koje ti uvale da bi država naplatila pravljenje kartice. To možeš da ugasiš jer ti je van zemlje neupotrebljiva. 

 

Uglavnom u BiH karticom plaćam jer je najbolji kurs.

Ja dobio tu Dina karticu pre 2 godine. Od samog preuzimanja nisam je otvarao iz koverte niti imam nameru. Dovoljna mi je Mastercard za sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dach@ said:

Mene je interesovalo samo za Bosnu što se tiče Dina kartica

Nasa nacionalna kartica. Pokusavali su nesto da prosiruju sa par sistema (Diners, Discover, Pulse, ali em si morao da je prijavis za internacionalnu upotrebu, em gde to da nadjes napolju :) ), kao i virtuelne, kobrend i pripejd kartice (za placanje preko interneta i mobilnog)... U IT sam bransi vezanoj za platne sisteme, pa ionako pratim.

U praksi, sto rekose ljudi - bukvalno je nase banke uvale uz kartice drugih platnih sistema (MC, Visa). Uveli su to kao obavezu, ali retko ko je uopste koristi cak i kod nas, pored pomenutih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad po Srbiji uglavnom koristim Dinu otkako su mi nekako hakovali Visu sa kojom sam stalno placao. Neki mali ukrajinac nakupovao igrica za 500e, doduse refu dirali su mi novac.
Posto Dinom ne moze da se placa u Ukrajini sada nju koristim po Srbiji.

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ko zna gde si ti ostavljao podatke.default_question.gif

Imam visu internet za placanja po netu. Ne koristim Visu Inspire (koju su hakovali) za to, samo sam jednom nesto kupio online preko Gigatrona sa inspire, zbog popusta ali racunam da su ozbiljna firma. 

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na NIS,odustao sam GDrive  zbog cene

Ja plaćam  master karticom preko ApplePay mahom,radi i ovde i u inostranstvu i na eBay.Pazim šta radim i čim mi traže previše podataka odustajem.Dina stoji u koverti

A040F989-9159-4801-A87A-93D15E66525F.jpeg

50D8932A-2919-4066-AE6E-F564FF503790.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sa musom,pa dal je normalan,stao po sred šina  i onda kazu vozaci muse bahati:D

135867_capture_f.jpg

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/1034276/zaustavio-celu-autokomandu-bahati-vozac-parkirao-autokomobil-sred-kruznog-toka-iza-njega-ostao-blokiran-saobracaj-video

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, totti said:

Neće lepo da slika zbog led-a... ali evo ovako, iz dva puta emoji3.png

'Ladno, ali standard :) ... Znaci, tamo je jos jeftinije nego u Turskoj.

Identican problem sam i ja imao - protivi se da slika dizel za 87 dinara, pa to ti je :D :

On 8/6/2021 at 5:45 PM, Ivan said:

Ovde u azijskom delu skoro duplo jeftinije nego kod nas - dizel 87 dinara, benzin 92 dinara. Skljocnuh stanje na BP i Shell pumpi, jedna pored druge na Konyaalti (Antalya). Nestaju LED segmenti dok se fotka, ali vidi se poenta:

 

IMG_20210805_085627.thumb.jpg.ec17b45625b566064534bf48c4987608.jpg IMG_20210805_085531.thumb.jpg.8576091443cbba6d29bf8a33b5181149.jpg

 

Cca 7.5 Lira dizel, 7.9 Lira benzin (1 Lira = 11.7 din). Aditivirana goriva (BP Ultimate, Shell V-Power) su samo par din skuplja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIS, GP Sepak (Loznica). Nisam bio odavno, rekose mi da su malo skocile cene :D .

Obicna 95-ica u odlasku 2.11 KM, u povratku 2.14 KM (128.5 din), G-Drive nakrcan "do koske" po trenutnih 2.25 KM (135 din).

Obican ED trenutno 2.04 KM (122.5 din).

Ostale cene na slici od sinoc, stanje na pumpi izuzetno zivo :) . Maltene samo nase table, pa je zato i malo veca guzva:

 

IMG_20210926_164442.thumb.jpg.ba6646e8d1486353582dddb3dfa70387.jpg

 

Posto je iznad neko pitao... Najvise se isplati placati karticom koja je vezana za devizni racun, kada nema nikakve konverzije (1 BAM=60.12 din).

Ako se placa karticom vezanom za dinarski racun, konverziju (bar moja banka) naplacuje 1 din (1 BAM=61.12 din).

Prihvataju placanje cak i u dinarima - ali je to najnepovoljnije, posto racunaju 1 BAM=63 din, pitao sam. ili prevedeno npr. na prosecan pun rezervoar od 50l, platicete nekih 300 kinti vise (2.5l corbe :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko platne kartice vezane za devizni račun i plaćanja goriva u BiH.

Meni je Intesa radila najpre moje EUR-e konvertovala u RSD, pa iz njih kupovala KM. Dupla konverzija. 

Keš je "majka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod BiH, dosta im variraju cene u zavisnosti od dela drzave. Npr, u Visegradu je 15-20 feninga veca cena nego uz Drinu (Sepak ili Pavlovica most). Cak je i u poslednje vreme gorivo u Hercegovini postalo jeftinije nego u VG, a uvek je bilo obrnuto. Ne znam kakva je situacija u Federaciji po ovom pitanju.

37 minutes ago, moron said:

Keš je "majka".

Istina, ali se opet kes mora razmeniti u menjacnici, a tu opet ima gubljenja na kursu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Nikola031 said:

Ne znam kakva je situacija u Federaciji po ovom pitanju.

Generalno skuplje, kako se ide dalje od nase granice.

Zavisi opet i od pumpe - recimo Petrol drzi maltene iste, malo jace cene. Mada im je i gorivo dobro, aditivirani dizel pogotovo, bar dok sam ga tocio do pre neku godinu.

Recimo, prva Petrolova pumpa je izmedju Trsica i Celopeka, samo nekih 15-ak km dalje uz Drinu od ove NIS-ove gde sam sipao (gledajuci nasu stranu, to je izmedju Loznice i Malog Zvornika). Cini mi se da je i dizel i benzin bio sigurno 0.15-0.2 BAM skuplji, znaci nekih 10-12 din. A cini mi se skoro ista (ako ne i ista) cena im je bila i u Sarajevu i dalje ka Mostaru.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nikola031 said:

Istina, ali se opet kes mora razmeniti u menjacnici, a tu opet ima gubljenja na kursu :D 

U pravu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice konverzije i deviznog racuna, ako nemam nista na deviznom (a trudim se da nemam na toj kartici/racunu sto placam), skida mi sa dinarskog racuna. Dodje poruka toliko i toliko BAM je skinuto a kad proverim koliko je skinuo u dinarima, tu se vrti oko 60 dinara za 1KM i definitivno mi je najpovoljnije tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...