Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

NIS Euro Premium bmb 95 133.90 rsdIMG_0041.thumb.jpg.b9de7ce864f7a2f4ac7e0f9873e76468.jpg

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

1.57KM

Znaci 94 din obican ED. Kod nas je onda 50% skuplje.

I ja sam cuo ovo za zeleni karton, ali sam zadnji put prelazio u BiH jos za Novu godinu, a karton mi je vazio do maja. Pisite ako imate neka saznanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje je potreban zeleni karton. Baš su dva automobila vratili ispred mene na granici jer nisu imala isti. 

Poslednji info koji ja imam je da se čeka na ratifikaciju te odluke u BiH parlamentu. Ovo je info od marta. 

Korona verovatno sve odložila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne, pa 50 kinti razlike, sipas i 50l i vec si zaradio. Dodatno ako ti je usput jer ides poslom, na odmor na planinu ili dalje na more, pa sipas par puta... Mozes i da napunis gepek, a ici ces sigurno jos neki put.

Mislim, svakako je bolje da nema zelenog kartona :) (jednom sam zaboravio da kupim, petak uvece, pa sam platio cini mi se 20 EUR za par dana na samoj granici).  Interesantno da i to uporedimo - cini mi se da mi rekose da vozaci u BiH placaju godisnji zeleni karton nesto reda velicine nasih 500 kinti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci jos bolje - 300 dindzi, naspram nasih 2 soma :D . A i logicno, s obzirom da jos nisu u tom medjunarodnom sistemu osiguranja. Kada im to odobre, nece trebati ni njima (uglavnom), a ni nama za BiH.

Ostaje onda samo Makedonija i Turska (ako je neko zaludjenik za voznjom, pa da kao ja ide kolima za Carigrad :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/7/2020 at 8:36 PM, Ivan said:

134.4, 142.9 .

Opet mic po mic :D ...

BMB95 134.9 din, nafta ista cena, tj. okruglo 8 kinti skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo dalje, 135.4 , 142.9.

Nikakva prica ne pije vodu, sem da ovako "neprimetno" :) , konstantnim dizanjem po pola dinara cenu benzina hoce da vrate blizu cene dizela. Pre par meseci razlika je bila skoro 20 din. Sto je takodje bilo nenormalno, posto je maltene svuda cena benzina veca od nafte. A ovo "neprimetno" iz X puta, za benzin je vec +13 din u odnosu na nepuna 2 meseca ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ono kada smo svi bili srecni zbog pojeftinjenja, a kod komsija tada nafta bila 85 kinti :D .

Skinuli su tu razliku benc/dizel sa blizu 20 na evo 7.5 din. To sam hteo da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Današnja pred vikend cena, zadnje vreme svaki petak pojeftini ispod evra (ko da odoli). Inače ostalim danoma bude oko 1.04 pa na više. 

 

IMG_20200821_181712.thumb.jpg.48dd7ffc3f5f492935456dd32234cdb6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nacepovah juce u prolazu MaxxMotion 95, cena 141.9 din.

BMB 95: 136.4 din, MaxxMotion 100: 151.9 din.

On 8/20/2020 at 9:17 AM, Ivan said:

Idemo dalje, 135.4 , 142.9.

NIS: obicni BMB 95 136.4 din, ED 143.4 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Velino selo konkretno ne znam (mislim da se u to selo skrene sa glavnog puta), ali imas cim predjes Racu odmah pumpu. Nova, otvorena ove godine cini mi se. 

Nakon te imas na nekih 2-3 km od granice jos 2 pumpe jednu do druge.

U Trnjacima (drugo selo od granice) imas NIS, to je nekih 10tak km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe ići  do tamo jer cu cene iste.  Zadnji put je dizel bio 1.54 marke.

 

Tko koristi plin u domaćinstvu razlika je neverovatna! Ušteda na jednoj boci je 1000 dinara. 

Jedna boca plina se može preneti bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je skrenuta paznja da ne sipam na Neskovicu :) a 

Toliko samo... U BiH sipam na NISu, Petrolu i eventualno Nestro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Rači, na samoj granici je pumpa - ok gorivo.

Zatim, na 2-3 km od granice dve su pumpe - 4.Aprili i Nešković - takođe ok.

Zatim, na 6 km od granice je jedna pumpa i oko km od nje je NIS - takođe ok gorivo. 

Sipam na NISu i nikad problema.

 

@rkoma1986 Između Divoša i Erdevika je poljski put. Najbolje da se spustiš do SM pa onda za BiH.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbrze i najlakse je svakako preko Venca i Rume pa za Kuzmin AP. Ako nema guzve, BN-NS za nekih sat i 45 minuta (ma sta god da google kaze). 

Alternativa je preko Vrdnika, Velikih Radinaca i opet kod SM na AP ka Kuzminu. 

Dovoljno brzo i bez guzve na granici zna da bude i preko SM na Bogatic i Badovince pa na Pavlovica most. Tu isto imas blizu vise pumpi. Tuda idem kada ocekujem guzvu na Raci. 

 

Nisam ni obratio paznju na taj put sto si stavio ali bzv je ici tim putem. Do Banostora samo skoro sat vremena voznje, pa onda preko Fruske Gore. Od Kuzmina do Race se brzo stize, moze se voziti 100-120 km/h bez problema. Nema radara ni policije vec duze vreme (osim u Bosutu kod prodavnice na krivini i kasnije na izlasku ka Raci kod pumpe). Jedino obratiti paznju na blato od traktora i sada od Turaka koji rade most preko Save.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...