Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

29 minutes ago, andreja.micovic said:

troše one rezerve što su skupo platili pa ne mogu da spuste cenu

Sta ste bre navalili. Jos ljudima stoje barze zaledjene u reci ima par godina, pa srednji kurs dolara u odnosu na evro, pa dok se pojeftinjenje prelije i realizuje, pa taman da spuste evo sad ih uznemiri i taj korona virus...

Btw, posto ne planiram narednih par nedelja napolje, posle sigurno nekoliko meseci natankovah pun na nekoj nasoj pumpi (cepovao sam iskljucivo preko grane, ovde samo dolivao po 15-20l). BMB95 je 147.4 din (-2 din/l uz loyaltu karticu).

Pretrgli su se sa smanjenjem, svaka im cast. Nisam bio odavno, ali kolega pre mesec dana prijavi na Sepku snizenje od -12 din, tj. 116 din/l i za ED i za BMB95 (1.92KM). Pretpostavljam da je vrlo moguce otislo jos dole od tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Šepku NIS ili Nešković? Nešković je jeftiniji od ostalih, NIS je bio 1.99km ED pre 2 nedelje kod BN. 

Drugar došao iz Araua, pitam koliko je gorivo, jel skuplje, kaže 1.5-1.6 CHF, otprilike kao kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2020 at 9:34 PM, andreja.micovic said:

Na Šepku NIS ili Nešković? Nešković je jeftiniji od ostalih, NIS je bio 1.99km ED pre 2 nedelje kod BN. 

Drugar došao iz Araua, pitam koliko je gorivo, jel skuplje, kaže 1.5-1.6 CHF, otprilike kao kod nas.

Sećam se 2013. god kad sam išao za CH Puntićem, litar benzina u septembru te godine je bio 163din/l....kod nas. U CH sam sipao za 1.50chf/l dakle oko 150din, s tim da je CHF bio i slabiji od 100din. 

Kako lepe sreće da imamo veće koristiti od tolike akcize na gorivo...ovako, državno vime mora da se puni za ogromni broj nakačenih parazita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre natankovah Sportaka.

Na NIS-u je BMB95 136.4 din, uz Loyaltu karticu mi izadje 134.4 din.

ED je 145.9 din, aditivirana goriva standardno oko +10 din, koliko videh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrsnu mi poslic tokom dana, pa da ne bih komplikovao od kuce sa sluzbenim, ubih danas skoro 300 km. Kad sam vec prolazio, stigoh pre policijskog casa da se opet natankujem, neka ga pun, 'leba ne jede s obzirom na situaciju.

Promena od juce :D - NIS BMB95 je opet pojeftinio u odnosu i na jucerasnje sipanje.

Sada je 134.9 din, sa Loyalty karticom 132.9 din... Obicni ED je na 144.9 din.

I moja ispravka za aditivirana goriva - aditivirani benzin jeste 10 din skuplji od standardnog, na 145 din je trenutno. Ali je G-Drive dizel "samo" 150 din. Tj. samo 5 din skuplji od obicnog, ocigledno ga slabo prodaju.

Jos malo pa 20 din jeftinije nego do pre nekoliko nedelja. Tek sada vidim koliko sam retko sipao na pumpama u SRB zadnjih par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujak mi slao sliku prosle nedelje kako je gorivo kod njih 1,6$ za galon a danas mi opet posalje ovu sliku. 
Najgori smo i to za medalju s obzirom da je u jednoj Austriji gorivo i po 0,9€.

12FE3F30-A904-4423-B301-9B13CA357D68.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Austrija 0.94e , a Nemacka 1e ili malo preko 1e. I u drugim zemljama tako varira.

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ako je cena goriva pala i pada al u malim kolicinama i dalje je kod nas najskuplje u regionu

sad je dizel oko 143 dinara,a benzin oko 135

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIS, BMB95 132.4 din, 4 din jeftinije nego pre 7 dana.

ED je na 141.9 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sipao na NIS 131.8 rsd za litar - euro premium 95

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Ivan said:

NIS, BMB95 132.4 din, 4 din jeftinije nego pre 7 dana.

ED je na 141.9 din.

To je ta cena za ED na NIS, juče sipao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2020 at 4:05 PM, Ivan said:

NIS, BMB95 132.4 din, 4 din jeftinije nego pre 7 dana.

ED je na 141.9 din.

Idemo dalje... Day after, opet dinar dole:

 BMB95 131.4 din, ED 140.9 din.

Po sajtu https://srb.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ koji cesto koristim kada putujem u inostranstvo i koji je provereno tacan, npr. prosecna cena benzina u svetu je trenutno 101.6 din. Naspram nase cene (132,4 din), kod suseda je u CG 115 din, tu negde su uvek Bugarska i BiH sa 105 din, dok je Severna Makedonija na 92 din :shock: . Komentara bez.

Nisam poredio za dizel, mozete takodje i to da vidite.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ne zanima me politika ali ko Makedonac u Srbiji molim te to severna ne koristi.
Ako imas prijatelja u Makedoniji recice ti da su nam promenili ime silom. Narod je rekao svoje ali kad imamo banana politicara desava se to sta se desilo.

Da napravim parabolu: Kosovo je Srbija, samo Makedonija.

Ziv bio.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni prso akumulator od stajanja...
Sada se Amerima škriljci uopšte ne isplate....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako,a skladista im prepuna,pa im nafta svaki dan sve jeftinija,a ne znam koja ce cena sutra biti na pumpama,dal je jos pojeftinilo gorivo,barem 1 dinar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuni KOLAPS na tržištu nafte: Zabeležen ISTORIJSKI MINIMUM, cena otišla U MINUS!

 

Ceo dan sve oči brokera, naftaša i investitora bile su uprte u grafikon koji je neumoljivo pokazivao silaznu putanju

 

Foto: Depositphotos

 

PRAVI SPEKTAKL se desio na naftnom tržištu danas.

Cena majskih fjučersa za sirovu naftu „VTI“ prvi put u istoriji postala je negativna. Prema podacima sa Londonske berze cena je iznosila -0,75 dolara po barelu.

Ranije danas, nafta je skliznula na čak 1, 34 dolara za barel, što je pad od 94 odsto. Najgore, nema naznaka da će se nešto uskoro promeniti.

Ceo dan sve oči brokera, naftaša i investitora bile su uprte u grafikon koji je neumoljivo pokazivao silaznu putanju. Jutros, nafta je koštala 15 dolara, da bi tokom dana padala i padala. Upravo je pala na samo 1 dolar.

Kriza sa koronom smanjuje potražnju, a proizvođačima ostaje malo mesta za skladištenje svih viška barela sirove nafte.

Cene nafte pale su 78 odsto danas, što je najniži nivo od kada se 1983. otvorio trgovanje naftnim fjučersima. Prodaja se delom može pripisati tržišnoj mehanici. Većina investitora se već fokusira na junski ugovor, smanjujući obim trgovanja. Terminski ugovori za "VTI" naftu, za isporuku u maju, pali su za 2,62 dolara ili za 14 procenata, na 15,65 dolara za barel na noćašnjem trgovanju u 1:42 časova po GMT, izveštava Rojters.

Sutra je poslednji rok za ugovaranje kupovina na terminskom tržištu za majske isporuke. Cena junskih ugovora, kojima se sve aktivnije trguje, pala je za 1,28 dolara ili za 5,1 odsto, na 23,75 dolara za barel.

Tržište nafte je pod velikim pritiskom zbog serije izveštaja o slaboj potrošnji goriva i mračnih prognoza Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) i Međunarodne agencije za energetiku.

Količine nafte na zalihama u SAD, pre svega u Kušingu u Oklahomi, glavnom distribucionom centu za WTI naftu, iz dana u dan su sve veće zbog pada potražnje.

Smanjenje proizvodnje “crnog zlata” zemalja članica OPEK-a i njenih saveznika, poput Rusije, treba da startuje od maja.

Neformalna naftna alijansa nazvana OPEK+, postigla je dogovor o rezanju proizvodnje za 9,7 miliona barela dnevno kako bi zaustavila poplavu ponude na tržištu uzrokovanu padom narudžbina zbog vanrednog stanja uvedenog širom sveta u borbi proti pandemije Covid-19, što je posledicu imalo smanjenje potrošnje goriva i privrednih aktivnosti.

 

Preuzeto sa: novosti.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...