Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Pa tako mozes da razmisljas jedino ako imas rezervoar od 150 litara pa da ga natankujes u Srbiji pa napravis tu razliku. 

Ali s obzirom da cim izadjes iz Srbije prinudjen si da sipas u Bosni ili Hrvatskoj a i u Crnoj Gori i sad vijati pumpu gde je jeftinije koji cent gorivo je po meni besmisleno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.20e je ed u Cg i guzva u putu i na primorju je ogromna. Dosao sam pre par dana, bio svuda od Ul do Bd i nisam mogao da verujem ( letovao sam stalno u Cg pa nije ono da sam banuo posle 100god). Najvise me je zacudilo koliko nasih ima jer pre nije bila takva situacija a i ovako ne cuh da neko ide u Cg pa mi je bio šok :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Infrastruktura je problem, bio na Tenerifama pre par dana prvi put, veliki broj turista ali se to oupste ne oseti, autoput ide u krug oko celog ostrva imas 100 iskljucenja bulevari na sve strane ...milina. U CG su pre par godina zabranili teretni saobracaj do 17h, zatim uradili put preko Cetinja ali i to nije dovoljno, jednostavno nema infrastrukture i mozes da se zaglavis na mnogo tacaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Hvala za info, ja idem ka UL

Ja sam išao do Utjehe, što mu dođe na pola puta između Bara i Ulcinja i svuda sam prošao bez ikakvih problema. Doduše, da se u startu ogradim, vozio sam noću, u CG sam ušao u 5 ujutru.

Kada sam kretao nazad, u subotu u 18h, gužva je bila u pravcu Ulcinja samo kod Sutomora.

 

Ima i policije sa radarima dosta preko dana, mene je zaustavio sa 62kmh a ograničenje je bilo 50kmh... Opet, kada padne mrak može da se vozi dosta brže jer ih nema. Kroz kanjon ih svakako nema.

 

Suma sumarum, sad sam išao i nikad više. Za isto vremena mogu da stignem u Grčku, a tamo sve bolje. More i plaže nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Dule 021 said:

Pa tako mozes da razmisljas jedino ako imas rezervoar od 150 litara pa da ga natankujes u Srbiji pa napravis tu razliku. 

Ali s obzirom da cim izadjes iz Srbije prinudjen si da sipas u Bosni ili Hrvatskoj a i u Crnoj Gori i sad vijati pumpu gde je jeftinije koji cent gorivo je po meni besmisleno. 

Natankovao pun na ulazu u BiH, otisao u HN, u povratku isto natankao pun na izlasku, stigao u NS skoro pun :D 

Nema jurnjave pumpe vec planiranje do jeftinijeg goriva usput.

Pruzam se koliki mi je krevet, i ne bahatim se, jbg nije mi 60 eur za bacanje, trecina odmora za nas troje u CG :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope :) mislim na smeštaj, Baošići 9 noćenja studio nas dvoje i beba 180 eur + takse za prijavu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje dete je malo, godinu dana, šta znam nama je bilo ok. Bili smo smešteni maltene iznad plaže odmah, drugi red kuća. Plaže su šljunkovite, do dubine ima oko desetak metara, ima luna park, dečije odmaralište, pozorišne predstave, vožnja brodićem po Boki (Gospa od Škrpjela, Plava škrinja, Žanjic, Mamula, Kotor...). Cene su pristupačne, mi smo svaki dan ručali i večerali napolju. 

Ima dosta dece inače.

Jedan dan smo otišli do plavih horizonata (peščana plaža sa dugim plićakom), relativno su blizu ali inače nismo hteli nigde ići baš zbog gužvi na potezu Tivat - Budva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIS odmah iza granicnog prelaza kod Loznice:

- BMB 95 i ED su oba po lepoj ceni od 1.99 KM, sto mu dodje 119 dinara.

Sipah aditivirani benzin na Petrolu za 2.27 KM (136 din), toliko je negde i G-Drive 100 i G-Drive D na NIS.

Dalje su po toj ceni obicni ED i BMB 95, a aditivirana goriva cca 2.35 KM+. Uz granicu i dalje primetna razlika i najjeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanNa kojoj si sipao?

 

hkjhk.thumb.JPG.8cd10ecd013d940aed8a6dca4623d70f.JPG

 

Ja planiram ovih dana da sipam.

Prolazim tuda par puta nedeljno, i tek sad mi pade na pamet - JBT, pa mogao sam preci i sipati gorivo! :D

Kako placas? Karticom, ili kes? Mislim, razmenjujes pare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

1.99 sam video da je na ovoj NIS cim predjes kod Loznice (obican ED i BMB95). Znaci ona u koju gadjas :) pravo sa granicnog prelaza (Trbusnica/Sepak). Razlika ti je malo jace od 40 kinti za dizel trenutno. A po navici jos dok sam vozio dizelasa sipam aditivirano gorivo na Petrolu 15-ak km dalje, malo je skuplje.

Placam iskljucivo sa MasterCard, mrzi me da se bakcem sa menjanjem za toliko. Banka mi racuna kurs nesto preko 62 din, srednji je oko 60.3 din za BAM trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne videh koja je cena, ali za 50evra sam sipao dupke pun rezervoar dizela na NIS-u odmah posle granice kod Šepka.

lebe mekani....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno je MKD jos malo jeftinija, zato pitam dal neko zna. Svakako ne dam lopovima ako ne moram ima da ga nacentriram u 10km do pumpe kad krenem u Grcku...

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar ovo sto licno proputujem - od zemalja oko nas Makedonija, Bugarska, BiH se uvek krecu tu negde... Mozda bas tim redosledom, pocevsi od najmanje cene, razlike su zanemarljive. I interesantno je da su im uvek maltene jednake cene za osnovna goriva (BMB95 i ED). Sto se kaze, sta god da izaberes - neces pogresiti :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

forumaši, potreban mi je savet kako se boriti protiv VEROVATNOG udruživanja pumpadžija i držanja više cene nego kod ostalih. Od kada vozim na TNG pratim naravno cene, i vremenom primetim da u Prokuplju i bližoj okolini  drže cene 1,5-2 din višlje, a trenutno 3 i više din višlje.

 

TRENUTNE cene TNG - Blace, 73,4 din, Leskovac, 73,4 din, Niš 73,4 din, a po celom Prokuplju se drže na 76,4, a ima i 76,9... čak je i na autoputu cena manja od PK cena

 

Stvar je  u tome da koliko ja znam samo 4 vlasnika dele celu teritoriju PK, i MISLIM da su se dogovorili...

 

svojevremno je jedan moj prijatelj radio na pumpi, i kada sam ga pitao zašto je kod njih skuplje gorivo za 1 din, rekao mi je da je to najslađe zarađen dinar.... razumete zašto

 

 

Šta mogu da uradim po ovom pitanju...mediji...šta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nalazite ovako jeftino gorivo u BIH?

 

Ja sad u petak običan BMB 95 plaćao 2,31 KM na INI, a najjefinije usput što sam video na nekim manjim privatnim pumpama je bilo tipa 2,25... Na Gazpromu u Doboju isto 2,31. Zar je moguće da je kod granice sa Srbijom toliko povoljnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pisano X puta ;) . Zvornik, prelaz kod Loznice, Bijeljina - ako si u prolazu tu je najjeftinije. Da citiram sam sebe:

On 20/08/2019 at 9:19 PM, Ivan said:

NIS odmah iza granicnog prelaza kod Loznice:

- BMB 95 i ED su oba po lepoj ceni od 1.99 KM, sto mu dodje 119 dinara.

Sipah aditivirani benzin na Petrolu za 2.27 KM (136 din), toliko je negde i G-Drive 100 i G-Drive D na NIS.

Dalje su po toj ceni obicni ED i BMB 95, a aditivirana goriva cca 2.35 KM+. Uz granicu i dalje primetna razlika i najjeftinije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...